Paprasčiausias būdas išsirinkti židinį

UAB Židinių meistrai
Vilniaus g. 14A, Grigiškės,
Vilniaus miesto sav.
Darbo laikas: I-IV 8.00-20.00, V iki 17.00
Tel.: +370 688 88695
info@zidiniumeistrai.lt

icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon

Dėmesio! Dėl padidėjusio prekių užsakymų kiekio, prekių gamyba ir pristatymas gali vėluoti 5-8 darbo dienas. Atsiprašome už nepatogumus.

Straipsniai

  • SCHIEDEL ISOKERN moduliniai lavos kaminai

  • Kaip elgtis kilus gaisrui

  • Dūmų ventiliatorius

  • Kamino valymas

  • Blogai traukia - kviesk kaminkrėtį

  • KOBOK - židiniai, kurie šildo

  • Kaip paruošti židinį dažymui

  • Izoliuoti kaminai

  • Paslaugos

  • Mūsų darbai

  • Ugniakurai

  • Krosnelės

  • E-Parduotuvė

  • Apdaila

  • Šildymas

  • Kaminai

  • Išsirink sau židinį

  • Priedai

  • Kainininkai

  • Keramikiniai stiklai

  • Apsauginiai stiklai

  • Schiedel kaminai

  • Daugiau...

  • Apie mus

  • Kodėl verta rinktis mus?

  • Teisės aktai

  • Naudinga informacija

  • D.U.K.

  • Noriu sužinoti

  • Sąvokų žodynas

  • Konsultacijos

  • Kontaktai

  • 12.12.2010

    Parengė: Rimas Jatkauskas

    868888695

    Ar susimąstote, kodėl marmuro aplinkoje kalbamės žemesniu tonu, o žingsniai automatiškai tampa lėtesni? Gal tai todėl, jog tai iškilminga, magiškai veikianti aplinka, instinktyviai mus priverčianti taip elgtis?


    Natūralus akmuo?
    Marmuras, granitas, dolomitas, travertinas... Lietuvoje nėra vartojama daug terminų įvardijant akmens pavadinimą. Jūs niekada nesuklysite jeigu visas Jums žinomas akmens rūšis ir pavadinimus įvardinsite bendriniu pavadinimu - NATŪRALUS AKMUO. Natūralus akmuo dažniausiai mums žinomas ir suprantamas kaip marmuras arba granitas, tačiau tai dar ne viskas. Planetoje randama maždaug 8 tūkstančiai skirtingų akmens rūšių, tad iš ko pasirinkti tikrai yra.
     
     Keletas natūralaus akmens rūšių...
    Marmuras - tai metamorfinė uoliena susiformavusi iš kalkakmenio arba dolomito veikiant aukštai temperatūrai ir slėgiui kai viena uoliena žemės gelmėse virsta kita.
    Marmurui būdingos venos susidarė iš įvairių priemaišų, dažniausiai molio, smėlio ar geležies oksido. Metamorfizuojantis ypatingai švariai klinčiai, gaunasi balta marmuro spalva. Kitos spalvos ar juostelės atsiranda dėl įvairių priemaišų, dažniausiai molio, smėlio, aleurito, geležies oksido. Pats populiariausias ir garsiausias marmuro karjeras Carrara yra Italijos Alpėse.
    Granitas - magminė uoliena susiformavusi žemės gelmėse veikiant dideliam slėgiui ir temperatūrai. Pagrindinės granito sudedamosios dalys yra mineralai feldšpatas ir kvarcas. Kartais granite būna kitų mineralų: magnetito, granatų, cirkono, apatito. Granitas yra tvirčiausias, lyginant jį su marmuru, travertinu, oniksu ir kt. Juodojo (tamsaus) granito daugiausia Skandinavijos šalyse (Švedija, Norvegija), Ukrainoje – rausvo ir pilko, Kinijoje – rožinio, gelsvo, tamsiai žalio, juodai rožinio, Italijoje – visu atspalviu pilko, Ispanijoje – šviesiai žalio, juodo ir rožinio. Granitas netinkamas montuoti į atviro židinio pakurą (aukštesnėje kaip +650*C temperatūroje gali suskilti, tačiau kai kurie granitai gali atlaikyti net 1770° С karštį.).
    Bazaltas - bazinė efuzinė magminė uoliena. Bazaltas yra labiausiai paplitusi magminė uoliena Žemėje. Daugiausia bazalto formuojasi vidurio okeaniniuose gūbriuose, kur vyksta žemės plutos priaugimas, spredingas. Čia jis formuoja okeaninę Žemės plutą. Bazaltas susidaro dalinai išsilydant kitoms magminėms uolienoms. Bazalte yra šių mineralų: amfibolo, augito, nifelino, olivino, plagioklazo, pirokseno. Dažnai bazalto masyvai turi stulpinę struktūrą.
    Travertinas - nuosėdinės kilmės uoliena priskiriama kalkakmeniams. Travertinas yra porėtas, bei gyslotas. Gamtoje randamas prie vandens telkinių, ypatingai prie karštų versmių. Kalcitas, pagrindinis mineralas sudarantis travertiną. Jis yra baltos spalvos, tačiau dėl priemaišų, tokių kaip siera, geležies junginiai, organiniai pigmentai ir kt., jis randamas įvairių spalvų ir atspalvių, pav. riešuto, raudonos, geltonos ar smėlio spalvos.
    Oniksas yra mineralas. Jis randamas visame pasaulyje, ypatingai vulkaninių uolienų tuštumose. Vertingiausias oniksas yra su baltos ir juodos spalvos persisluoksniavimais. Pasitaiko oniksų su rudos, juodos ir baltos spalvų persisluoksniavimais.
    Viena iš onikso savybių yra ta, kad akmuo persišviečia. Jeigu tektu atostogauti pvz. Egipte, ten gan nebrangiai galima nusipirkti peleninę, taurę ar net kokį šviestuvą.

    Dolomitas – karbonatų klasės, kalcito grupės mineralas. Stikliško blizgesio arba matinis, trapus, šildomas arba sutrintas į miltelius tirpsta 5 % druskos rūgštyje.
    Nuosėdinė uoliena sudaryta iš dolomito mineralo, dažnai turi kitų uolienų. Struktūra – kristalinė, tanki, tekstūra – masyvi, sluoksniuota. Dolomitas susiklostė vandens baseinuose iš cheminės kilmės nuosėdų arba pakitusių kalcito nuosėdų (dolomitizacija), taip pat Žemės plutos plyšiuose iš hidroterminių tirpalų arba iš šiais tirpalais veikiamų klinčių. Spalva – nuo baltos iki tamsiai pilkos. Sudarytas iš klinties, kai dalį kalcio pakeičia magnis. Visiškai netirpsta vandenyje, atsparus rūgščiai, nereaguoja su naftos produktais.
    Dolomitas taip pavadintas pagerbiant prancūzų gamtininką ir geologą D. G. T. G. de Dolomieu, kuris ištyrė šiaurinės Italijos kalnus, vėliau pavadintus Dolomitų Alpėmis.
    Dolomito skalda Lietuvoje naudojama kelių tiesimui, blokai - statyboje, taip pat kaip apdailos medžiaga. Dolomitas yra gera termoizoliacinė medžiaga, naudojamas metalo lydymo aukštakrosnių išklojimui, chemijos ir stiklo pramonėje.
     
    Skalūnas - smulkiagrūdė metamorfinė uoliena daugiausia sudaryta iš kvarco. Skalūnas susiformavo iš nuosėdinių uolienų į kurių sudėtį įėjo molis ar vulkaniniai pelenai. Skalūnas – plonais sluoksneliais, plokštelėmis skylanti uoliena. Skiriamos dvi didelės skalūnų grupės: nuosėdiniai ir kristaliniai (metamorfiniai) skalūnai. Vaikščiojant basomis skalūno plytelėmis Jūs patirsite vaikščiojimo malonumą, nes skalūnas kvėpuoja ir išlaiko malonią supančios aplinkos temperatūrą, be to jis nėra slidus.
     
    Smiltainis (Sandstone) – nuosėdinė uoliena, susidariusi iš smėlio grūdelių, sucementuotų kalcito (klinčių), geležies oksido, silicio dioksido. Pagrindinė sudedamoji medžiaga – kvarcas: kvarcinis smėlis, feldšpatai, geležies oksidai, silicio dioksidai, kalcitas.
    Būna smulkiagrūdis, vidutinio grūdėtumo stambiagrūdis, įvairiagrūdis, universalus, ilgalaikis akmuo, naudojamas kaip statybinė medžiaga.  Dažnai pritaikomas kaip kamino apdaila, namo cokolio apdaila, kelių grindiniams, grindims kloti ir t. t.
     
     
    Natūralaus akmens privalumai
     
     
    -
    Natūralus akmuo – tai viena iš seniausių statyboje naudojamų statybinių medžiagų naudojama tiek vidaus, tiek ir išorės apdailai. Natūralus akmuo puošia namų fasadus, židinius, pamatus, paminklus ir t.t. Didžiausiais privalumas – ilgaamžiškumas. Tam įrodymas – tūkstančiai pastatų visame pasaulyje, per kelis šimtmečius nepakeitusių savo išorės.
    Antras privalumas yra tai, kad apart kokybės, natūralus akmuo išlaiko savo nepakartojamą grožį. Natūralaus akmens grožis yra tame, jog jis atrodo natūraliai: su savo gyslomis, dėmėmis, neretai net ir įtrūkimais. Yra marmuro rūšių (Jura, Rosso Verona, Fossile) kur atidžiai įsižiūrėjus galime pamatyti moliuskų, suakmenėjusių vandens augalų, koralų, kriauklių siluetus.  Natūralus akmuo plačiai naudojamas ne tik miestų apdailai, krantinėms ar tiltams įrengti. Vis daugiau ir daugiau atsiranda norinčių taip įrengti ir papuošti ir savo privačius gyvenamuosius namus, o ypač židinius, virtuves, pirtis. Ir taip daroma neatsitiktinai. Natūralaus akmens įvedimas (laikantis statybos normų ir technologijų) į Jūsų interjero apdailą tarnaus beveik amžinai.
    Tie, kas yra buvę Amsterdame negalėjo nepastebėti tokio dalyko, kaip šio miesto gyventojai laibai vertina ir brangina savo miesto praeitį ir tradicijas. Net miesto valdžia skiria lėšų gyventojams, kad būtų išlaikytas ankstesnis vaizdas. Sukurtos net baldininkų, elektrikų, santechnikų firmos dirbančios nepažeidžiant šimtmečiais sukurtų vertybių. O viename name, kurį šeimininkai restauravo XIX a. buvo išsaugotas XIII a. granito cokolis, seni ąžuoliniai laiptai, marmurinės grindys. Tas namas išlikęs ir iki šių dienų. 
     

      Ilgaamžiškumas
     
     

    Ilgaamžiškumas, tai akmens galimybė ilgą laiką priešintis atmosferos poveikiui išlaikant pradinį stovį. Spalvotas marmuras (lauko sąlygomis) savo apdailoje atsiradusius irimo požymius parodys po 25 – 75 metų. Baltas (šviesus) marmuras po 100 – 150metų, granitas (lauko sąlygomis) po 500 metų. Taigi, granitą manau būtų galima vadinti „amžintuoju akmeniu“.

     
     
    Natūralaus akmens trūkumai
     
     
    Trūkumai dažniausiai yra sugalvojami, taip sakant primetami. Nežinau ar tai galėtų būti jo trūkumai, bet verta parašyti ir apie tai. Taigi tai būtų natūralaus akmens svoris. Akmuo yra viena sunkiausių iš apdailos tiek ir iš statybinių medžiagų. Būtent svoris gąsdina dažniausiai tiek užsakovus, tiek, montuotojus, net gamintojus (pvz. baldininkus). Tik dėl šios priežasties ir atsisakoma šio unikalaus gamtos kūrinio. Tačiau jau yra būdų jo ir neatsisakyti, nes natūralaus akmens plokštės išpjaunamos 20 mm storio ir suklijuojamos taip, jog vizualiai atrodo kaip vientisas masyvas.
     

    Akmens kaina?
     




    Įsirenginėjantiems savo būstą ir planuojantiems ilgą laiką prie to ką padarė nesugrįžti (neremontuoti), natūralaus akmens gaminiai tam puikiausiai tiks ir tas visiškai atsipirks finansine prasme žvelgiant į ateitį. Natūralaus akmens kaina apart žaliavos kainos priklauso nuo akmens rūšies, kilmės šalies, spalvos, kiekio, apdirbimo būdo, ir net gaminio pagaminimo terminų  Kiekviena skirtinga akmens rūšis skirtingai atrodo ir kainuoja (pvz. granito apdirbimo kaštai yra didesni, nei tokią pat detalę pagaminti iš marmuro). Kita vertus, marmuras yra minkštesnis, tad jį apdirbant reikalingas ypatingas kruopštumas. Spalvotas akmuo brangesnis.  Dažniausiai akmens žaliavos kaina būna mažesnė du kartus (marmuro plokštės1m/2 vidutiniškai kainuoja 400 – 500 Lt.), nei gaminys (vidutiniškai 1m/2 apdirbto marmuro kainuoja apie 900 – 1000 Lt.). Dažnai painiojami du skirtingi dalykai. Tai natūralaus akmens žaliavos kaina ir gaminio kaina. Palyginimui pasirinkau baldus. Žaliava, tai įsivaizduokime jog tai baldinė plokštė kainuojanti pvz. 40-50 Lt, gaminys, tai iš plokštės pagaminta spintelė (komoda), kurios kainajau siekia 150-300 Lt.
    Natūralaus akmens 1m/2  montavimo kaina apie 200 Lt.

    Akmens kaina, priežiūra labai priklauso nuo teisingo jo pasirinkimo. Teisingai pasirinkus akmens rūšį, jo priežiūra sumažės iki minimumo.

     
      Terminai
    Buitinis akmuo – tai akmens (dolomito, smiltainio, granito) nuolaužos  150-500 mm dydžio ir sveria iki 40kg. Naudojamas pamatams, atraminėms sienoms, fontanams įrengti.     

    Struktūra – tai akmens formoje esančių sudėtinių dalelių charakteristikos (grūdėtasis, gyslotas, lygus).

    Tekstūra – sudėtinių dalelių išsidėstymas akmens plokštumoje (vienalytis, sluoksniuotas, dryžuotas). Tekstūra nusako, koks „piešinys“ bus perpjovus akmenį.

    Faktūra – akmens išorės reljefas, atsižvelgiant į akmens apdirbimo būdą (skeltas, poliruotas, šlifuotas). Patvariausias būtų pjautas ir šlifuotas akmuo, nes taip apdirbto akmens paviršius apsaugo jį nuo pašalinių agresyvių jėgų (vanduo, sniegas).

    Natūralus nusidėvėjimas – akmens sluoksnio storis, kuris per vienerius metus susidėvėtų mažiau nei 0,12mm praėjus milijonui žmonių.

    Akmens tvirtumas – gebėjimas atlaikyti kitų, daug tvirtesnių kūnų įsiskverbimą.

    Raštas. Mokslininkai įrodė, jog marmuro raštas veikia žmogaus psichiką. Švelnus marmuro raštas, grakščios, dailios linijos puikiausiai tiktų Jūsų poilsio kambariui. Stambios gyslos, ryškios spalvos paryškina įstaigos veidą, todėl ofisams, salėms geriau tinka aktyvių kompozicijų grafika.


    Spalvos
     
    Spalvos kiekvieną žmogų veikia skirtingai, tačiau mokslo ir iš senovės papročių yra įrodyta bei nustatyta, jog spalvos stimuliuoja ir slegia, harmonizuoja ir balansuoja mūsų gyvenimą. Nors sunku tikėti, bet įrodyta, kad spalvos daro įtaką mūsų savijautai, pasaulėjautai ir net likimui. Spalvos, veikdamos mūsų emocijas, drauge ir sveikatą, dažnai lemia ir mūsų poelgius. Spalvomis vizualiai galima padidinti buto, namo erdvę,
    Marmuro spalva labiausiai veikia žmogų. Tinkamai parinkta spalva žmogui gali suteikti aktyvumo, bet gali būti ir atvirkščiai- atsipalaidavimas, ramybė ir net tingulys. Darbo kambariui ir svečių kambariui marmuras jau turėtų būt skirtingas.
     
     Renkantis marmurą interjero apdailai, jo spalvos neturėtų būti identiškai pritaikytos  pagal pasirinktas dominuojančias interjero spalvas. Marmuro spalva gali būti išskirtinė, kaip akcentas interjero detalės, į kurią jis įmontuotas.  
    Balta. Balta spalva – tai gėrio, dienos šviesos simbolis. Balta spalva simbolizuoja švarą, protą, taiką, šviesą, nekaltumą ir teisybę. Baltoji magija yra gera. Ji savo burtais kuria gėrį, dažniausiai žmogų gydo ir gina nuo blogosios juodosios magijos įtakos. Balta asocijuojasi su dievybe ir religiniais ceremonialais. Tai kas balta kelia nuostabą, ramybę, pagarbą, atsargumą ar net priverčia pasijusti nešvariu L. Balta spalva tinkama kai norite suteikti aplinkai švaros ir gaivumo, pabrėžti griežtą tikslingumą.
    Lietuvos Respublikos Vytauto Didžiojo I laipsnio ordino ženklas - kryžius ir ordino kaspinas - baltos spalvos (tai vyriausiasis mūsų valstybės ordinas, įkurtas 1930 metais).
       
    Vyties žirgas taip pat yra baltas. Baltoji lelija - šv. Marijos simbolis. Tai tiesos skleidimo ir švarios bažnyčios simbolinė spalva. Altoriai taip pat užtiesiami baltos spalvos staltiesėmis. Balta spalva reiškia pasidavimą, paliaubas, o platesne prasme - taiką ir gerą valią. Šis paprotys kilęs iš senųjų laikų, kai kariai, norėdami pademonstruoti gerus ketinimus, ietis apvyniodavo balta medžiaga. Balta spalva taip pat reiškia aklumą (baltoji lazdelė) ir absoliučią tylą (kurtumą).
    Japonijoje ir Kinijoje balta spalva reiškia gedulą. Ši spalva taip pat simbolizuoja bailumą. Buvo manyta, kad bailių kepenyse nėra kraujo, todėl jos yra baltos. Žmonėms, išvengusiems karinės tarnybos, buvo išduodami “balti bilietai”. Su tokiais bilietais nereikėdavo eiti į karą. Kai kam per didelis baltos spalvos kiekis trukdys atsipalaiduoti, o didesnė baltos spalvos skulptūra net gali sukelti įtampą (gali pasirodyti balti arkliai J).
    Balta - atsinaujinimo spalva. Ji reiškia atgimimą ir tyrumą. Balta spalva atstovauja naujiems dalykams, nekaltybei, nepriklausomybei ir atgimimo troškimui. Ji slopina emocijas ir skatina tyrumo ir tobulumo troškimą.
    Žmones pasirinkę baltą spalvą vis dar savęs neatradę. Jie linkę į preciziškumą, bet tuo pačiu nenori būti kaustomi praeities.
       
     
    Raudona. Raudona spalva žmogui suteikia veržlumo, aktyvumo. Ji skleidžia šilumą, susijaudinimą, teigiamai veikia nervų sistemą. Raudonos spalvos teikiama energija, tai materiali energija, stipri, gebanti suteikti jėgų patiems sunkiausiems darbams. Štai kodėl raudonos spalvos (atspalvių) marmurą reikėtų rinktis į savo darbo kabinetus.

    Raudona - pati agresyviausia spalva. Ji simbolizuoja kraują, pyktį, ugnį, aistras, žaizdas, karą, kraujo praliejimą, pavojų, grėsmę, revoliuciją, jėgą, anarchiją, mirtį, didvyriškumą, taip pat sveikatą ir brandą. Tai - gyvybės spalva. Šia spalva daug šimtmečių buvo simbolizuojama karo atributika.

    Anglijos laivyne ant stiebo iškelta raudona vėliava reiškia kvietimą mūšiui. Raudona vėliava buvo iškelta Paryžiuje Prancūzų revoliucijos metu griaunant Bastiliją ir nuverčiant karalių. Ta pati vėliava plevėsavo Rusijoje 1905 m. Kruvinojo sekmadienio ir 1917 m. Spalio revoliucijos metu.

       
    Raudona - simbolizuoja tarptautinį socializmą ir kairiąsias jėgas politikoje. Raudona rožė - socialdemokratų simbolis.Viduramžiais krikščioniškajame mene raudona spalva reiškė gailestį, dieviškąją meilę. Paprotys kalendoriuje šventines dienas žymėti raudonai kilo iš bažnytinio papročio raudonai žymėti bažnytines šventes.Raudona spalva reiškia pyktį. Iš čia kilęs posakis “pažvelk į raudoną skudurą”. Tai pavojų skelbianti, signalą “stop” reiškianti spalva. Futbole raudona kortelė reiškia žaidėjo pašalinimą iš aikštės. Ši spalva reiškia ir gėdą - sakoma “jis paraudo iš gėdos”. Pagal seną tradiciją viešųjų namų rajonai vadinami “raudonųjų žibintų” gatvėmis.

    Raudona - dinamiškumo spalva, ji reiškia aistrą ir pasisekimo troškimą.
    Ją pasirinkę žmones žino savo vertę ir jaučiasi saugūs. Tai – ekstravertai, nebijantys išreikšti savo nuomonę. Raudona spalva didina pasitikėjimą savimi ir aktyvumą.

    Kas renkasi raudoną, renkasi aistrą ir intensyvų gyvenimą, turtingą gyvenimiška patirtimi. Tokiam žmogui paprastai sekasi ir jis nebijo kovos. Tai labai valingi žmones, diktuojantys sąlygas gyvenimui.

       
     
    Oranžinė - tai kūno, jausmingumo, saulės spalva, raudonos ir geltonos spalvos mišinys. Oranžinę spalvą naudokime: norėdami išsivaduoti iš vienišumo, savyje sustiprinti ištikimybę, mintis ir pokalbius, norėdami labiau priprasti prie esamos gyvenamosios vietos, būti dvasingesni. Psichologai pažymi, kad ši spalva labiausiai žadina apetitą. Štai ir atsakymas, kodėl žmogėdros suvalgė kapitoną Kuką ir daug kitų baltaodžių J. Asocijuojasi su sąžiningumu, blogų poelgių smerkimu. Ši spalva tai sėkmė darbuose, todėl siūloma ją rinktis pokalbių, derybų kambariuose.
    Pavyzdys: JAV karinio laivyno mokslinės tiriamosios bazės eksperiments. Ši bazė po II pasaulinio karo gavo Pentagono užduotį nustatyti, kokia spalva tinkamiausia povandeninio laivo viduje avarinio streso metu. Nustatyta šviesiai oranžinė spalva - ji slopina agresyvumą, ramina. Šis atradimas šiuo metu labai
       
    dažnai taikomas JAV jaunų nusikaltėlių kalėjimuose. Nepriklausomai nuo jų agresyvumo lygio po dešimties minučių šviesiai oranžinėje patalpoje jaunieji nusikaltėliai nurimdavo, o dar po pusvalandžio pradėdavo snausti arba užmigdavo. Švelniai oranžinė spalva pasirodė veiksmingesnė už tramdomąją fizinę jėgą. Oranžinė - energijos spalva. Ji reiškia kūrybiškumą ir džiaugsmą. Tai drąsos, iniciatyvumo, pasitikėjimo kitais žmonėmis spalva.
       
     
    Geltona. Geltona spalva tonizuoja, veikia visą žmogaus organizmą tiek kūną, tiek ir sielą.   Teigiamai veikia nervų sistemą, ypatingai žmogaus regėjimą. Tai proto-psichikos spindulys, stimuliuojantis mūsų protinius sugebėjimus, gebėjimą logiškai mąstyti. Geltona spalva, tai gyvenimo harmonija, optimizmas, lygiavertiškumas ir balansas. Jauki svetainė su geltonos spalvos (atspalvio) marmuriniu židiniu teigiamai atsilieps šeimyninei laimei.
    Geltona - Saulės ir vasaros spalva asocijuojasi su šiluma, šviesa, galingumu, auksu ir simbolizuoja šlovę ir dievišką valdžią. Geltona - graikų dievo Apolono, Saulės dievo, ir dievų tėvo Dzeuso, dangaus ir žemės valdovo, spalva.
       
    Kinijoje geltona - imperatoriaus spalva. Tik jis turėjo teisę nešioti aukso spalvos drabužius.
    Indijoje nuotaka dažydavo savo rankas geltonai, kad jai į rankas ateitų laimė ir šeimos darna. Europoje geltona - pavydo, bailumo ir melo spalva. Prancūzijoje tai buvo apgautų vyrų (raganosių) spalva. Kai kuriose XVI a. Europos šalyse išdavikų ir nusikaltėlių namų duris ištepliodavo geltonais dažais. Bažnytinėse ikonose išdavikų Kaino ir Judo barzdos būna nutapytos geltona spalva. Kai kuriose šalyse žydai buvo piešiami geltonais drabužiais, nes jie “išdavė Kristų”. Nacistai okupuotose šalyse žydus versdavo ant drabužių prisisiūti geltonos spalvos Dovydo žvaigždes. Inkvizicijos pasmerkti eretikai buvo deginami aprengti geltonais drabužiais. Tai - dievo išdavikų simbolinė spalva.
    Geltona - ligos spalva. Ant laivo stiebo iškelta geltona vėliava reiškė, kad laive yra užkrečiama liga sergančių žmonių. Eismo taisyklėse geltona yra įspėjamoji spalva.Geltona - optimizmo spalva. Ji reiškia gyvybingumą ir laisvės troškimą.
    Žmones pasirinkę geltoną spalvą yra veiklūs, linkę į saviugdą ir besitęsiančią transformaciją.

     

    Tai gyvybingi ir entuziastingi žmones, nuolat ieškantys kažko naujo ir trokštantys nuotykių. Jiems labai svarbu išsivaduoti iš depresijos ir prislėgtos nuotaikos, net jei tai neleidžia pasiekti tikslo.

       

    Žalia. Tai pavasario, augimo, vaisingumo, gamtos, laisvės, džiaugsmo, vilties, atgimimo spalva. Kodėl mes taip puikiai jaučiamės gamtoje? Mes atsipalaiduojame, pajuntame ramybę, jaučiame susidomėjimą ir nuostabą. Žalia spalva – tai visas pasaulis, tai  saugumas, atsipalaidavimas ir šviežios mintys. Jeigu Jūs meno, kūrybos žmogus, būtinai turėtumėte pasirinkti žalios spalvos (atspalvių) marmurą.

    Ši spalva simbolizuoja ir nemirtingumą, perteklių, klestėjimą, stabilumą. Daugelio valstybių banknotai žalios spalvos. Pvz., JAV doleriai dėl žalios spalvos vadinami

    paprasčiausiai “žaliaisiais”.

    Pažymėtina, kad žalios spalvos atspalvių žmogaus akis skiria daugiausia.

    Jūreivystėje žalia vėliava reiškia laivo nuskendimą. Sausumoje - “važiuok pirmyn”. Geležinkelyje žalias signalas reiškia “kelias laisvas”, geltonas - “dėmesio”, o raudonas - “stop”. Tokios signalinės šviesos buvo įvestos Anglijoje 1893 m.

       

    Žalia spalva kaip jaunystės simbolis reiškia nesubrendimą, nepilnametystę, nepatyrimą ir naivumą. Islame svarbiausia spalva yra žalia. Tai pranašo Mahometo spalva. Tautinėse vėliavose žalia spalva simbolizuoja žemės ūkį arba miškų gausą. Žalia - ekologinio judėjimo spalva. Tarptautinė organizacija “Greenpeace” (žalioji taika) kovoja už oro, vandens ir žemės taršos mažinimą.

    Žalia - stabilumo spalva. Ji reiškia savikontrolę ir pastovumą.

    Žmones, pasirinkę žalią spalvą yra tvirtų vertybinių nuostatų, kurias retai keičia. Jie mėgsta tvarką. Tokie žmones gerai jaučia savo galimybes, moka save kontroliuoti, yra racionalūs.

       


    Mėlyna. Paslaptinga dangaus spalva, stipriai veikianti žmogaus sąmonę. Per didelis kiekis tai nuovargis, nepasitikėjimas savimi. Šios spalvos (atspalvio) marmurinius gaminius rekomenduojama komponuoti su kitų spalvų detalėmis.

    Mėlyna - tai švaraus dangaus ir jūros spalva, reiškianti ir aukštį, ir gylį. Ji taip pat simbolizuoja pastovumą, ištikimybę, teisingumą, tobulumą, apsisprendimą ir taiką. Mėlyna spalva asocijuojasi su karališkąja valdžia ir kilmingumu.

    Mėlyna spalva taip pat simbolizuoja abejones ir depresiją. Tai melancholijos, monotonijos simbolis. Lėto tempo melancholiška muzika, atsiradusi XIX a. pab. Amerikos pietuose, buvo pavadinta bliuzu (blues, nuo angl. blue - mėlynas).

    Krikščionybėje mėlyna spalva simbolizuoja dievotumą, nuoširdumą, protingumą, pastovumą, ištikimybę, ji asocijuojasi su šv. Marija - dangaus karaliene.

    Mėlyna - harmonijos spalva.  ji reiškia ramybę ir santūrumą.
    Pasirinkę mėlyną spalvą žmones turi polinkį į dvasingumą ir meditaciją. Mėlyna spalva reiškia sveikatą, nuramina ir atpalaiduoja.

    Žmones, kurie renkasi mėlyną spalvą nemėgsta dėmesio ir reikalauja ramybės. Tai tvirtos, lojalios asmenybės, ieškančios harmonijos ir ryšio su pasauliu.

       

    Juoda. Tai naktis, daug nežinios, paslaptis... Negatyvus juodos spalvos vertinimas jau seniai išėjo iš mados. Juoda (tamsi) spalva asocijuojasi su intymumu. Ji plačiai naudojama elitinių židinių apdailai. Slaptoje tamsoje slepiasi stipri sukoncentruota energija.

    Juoda - tai nakties, mirties, nuodėmės, pykčio, destrukcijos, chaoso, tylos ir tuštumos spalva. Tai baltos spalvos antonimas. Juoda spalva taip pat reiškia neigimą, negatyvią pradžią.

    Krikščionybėje juoda simbolizuoja gedulą, netektį. Japonijoje - priešingai. Juoda reiškia džiaugsmą. Kaip mirties ženklą juodą vėliavą naudoja piratai. Tai maro epidemijos vėliavos spalva.

       

    Vien tik 1348 m. Europoje nuo juodojo maro išmirė apie 25 mln. žmonių. Slaptieji mokslai, kaip juodoji magija, taip pat savinasi juodą spalvą.

    Juoda spalva naudotina reiškiant jėgą ir solidarumą, šiltumo jausmą (juoda spalva sugeria visas kitas spalvas), norint suteikti paslapties, intrigos ir ypač pabrėžiant nepriklausomybę.

    Juoda spalva nenaudotina: skaityklose, vaikų kambariuose, gydymo įstaigose, žmonių aptarnavimo įstaigų patalpose, kuriose būtina nuoširdžiai bendrauti.

    Juoda - pasipriešinimo ir maištingumo spalva. Ši spalva asocijuojasi su naktimi, tamsa ir tyla. Ji gali reikšti taiką, ramybę ir norą visiškai atsinaujinti kaip sielvartas, pesimizmas ir noras griauti.

    Žmones, pasirenkantys juodą spalvą, neturi tikslios nuomonės, bet provokuoja visus ir kiekvieną. Jie turi susikaupti meditacijoje ir teigiamai žiūri į evoliuciją ir nepriklausomybę.

       

    Violetinė (alyvinė, purpurinė).Tai transformacijos spalva.

    Žmones, pasirinkę violetinę spalvą  reprezentuoja misticizmą, paslaptį ir magiją. Tai lakios vaizduotės ir stiprios intuicijos žmones, linkę į meditaciją.

    Tokius žmones žavi chaosas, spiritizmas ir vaizduotės sfera.

    Violetinė spalva simbolizuoja karališką didingumą, pabrėžia dvasingumą ir susitvardymą. Ji naudotina intelektualiniams, protiniams gabumams, pasitikėjimui savimi stiprinti, reikšti valdingumą.

    Violetinė spalva nenaudotina: klubuose, televizijos debatų laidose ir visur, kur susiduria vienodo išsilavinimo ir erudicijos, bet priešingų charakterių žmonės.

       

    Akmens gavyba pasaulinėje rinkoje
       
     

     

    Pasaulyje akmens gaminiai yra labai populiarūs. Didžioji dalis (70 proc.) akmens gaminių naudojama statybose. Lyderiu kaip valstybė akmens importo iš savo šalies šiai dienai yra Italija, toliau Kinija, Indija, Iranas, Ispanija, Brazilija ir pan. Italijoje apdirbama apie 70 proc. pasaulyje išgaunamo akmens. Kai tik atrandama nauja akmens rūšis, ji pirmiausiai keliauja į Italiją tyrimams, vėliau į kitas šalis. Tai yra todėl, kad Italijoje labai gilios natūralaus akmens apdirbimo tradicijos bei technologijos. Italijoje 20 – 30mm storio apdirbto akmens plokštės praktiškai idealiai išlaiko storį skaičiuojant mikronais, kai tuo tarpu gerokai pigesnės kinietiškos, gali turėti net 1 mm paklaidą.

       

    Kaip pavyzdį galima paminėti tai, kad Graikijoje vienam gyventojui į metus tenka 50 kg išgauto marmuro, kai tuo tarpu Rusijoje 1 -2 kg.
    Akmens ruošinių daugiausia nuperkama Vakarų Europoje, JAV ir Japonijoje.
    Lietuvoje marmuro apdaila yra ne itin paplitusi dėl palyginus gana aukštos gaminių kainos, Antra vertus, mūsų nesieja jokia praeitis su marmuru, nėra susiformavusių jokių tradicijų. Plačiausiai natūralus akmuo (granitas) mūsų šalyje yra naudojamas paminklų gamyboje.

     

    Natūralus akmuo skirstomas...?

    Natūralus akmuo skirstomas į:
    a. magmatitus (skysto, karšto pavidalo masė sustingusi akmens pavidalu)
    b. sedimentus (medžiagos nusėdusios jūros dugne ir vėliau sukietėjusios)
    c. metamorfitus (magma ir sedimentai, kurie sukietėjo paveikti žemės plutos temperatūrų, aukšto slėgio).

       

      Natūralus akmuo medicinoje
       














    JAV mokslininkai iš Oregono instituto įrodė, jog vaikščiojimas basomis akmens paviršiumi teigiamai veikia žmogaus organizmą.

    Ištirti akmens poveikį žmogaus sveikatai idėja kilo atostogaujant Kinijoje. Daktaras Fišeris, besivaikščiodamas Kinijos gatvėmis, pastebėjo, jog dauguma kinų specialiai vaikšto akmeningomis krantinėmis, arba tiesiog stovi ant akmenų pakaitomis stovėdami tai ant vienos kojos, tai ant kitos. Būtent toks vaizdas privertė mokslininkus ištirti akmens poveikį žmogaus organizmui.

    Grįžęs atgal į tėvynę dr. Fišeris eksperimentui atlikti pasikvietė daugiau kaip 100 savanorių. Tam buvo specialiai išgrįstas analogiškas iš upės rinktų apvalių riedulių takelis.  Tyrime dalyvavę žmonės buvo padalinti į dvi grupes. Vieni basomis turėjo kasdien vaikščioti akmens grįstu grindiniu, kiti tiesiog vaikščiojo šalia su batais. Eksperimentas parodė, jog basomis vaikštinėjančių žmonių sveikata pagerėjo, normalizavosi kraujo spaudimas, atsirado lengvumas žingsnyje, pagerėjo nuotaika. Fišeris yra įsitikinęs, kad vaikščiojimas basomis ypač pagerintų sveikatą garbaus amžiaus (virš 60m) žmonėms, kuriems yra sutrikęs kraujo spaudimas. Įdomu tai, kad rytų šalyse,  žmonės seniai žinojo šias gydomąsias akmens savybes ir jas naudojo liaudies medicinoje.

    Beje tokia galimybe galima pasinaudoti Lietuvoje net ir žiemos sezono metu.  Ilsėdamasis SPA Vilnius sanatorijoje Druskininkuose, baseine prisivaikščiojau akmenimis iki valiosJ. Beje nors Palangoje, Basanavičiaus gatvė ir išklota klinkerinėmis trinkelėmis, tačiau yra vietų, išgrįstų ir skaldyto akmens elementais. Vaikštinėdami basomis, būtinai ant jų užlipkite ir pastovėkite tai ant vienos, tai ant kitos kojos. Įdomu, kaip į tokius „gandrus“ reaguos praeiviai.J.

     

    O štai ką apie marmuro poveikį sveikatai ir jo panaudojimą man pavyko sužinoti Lietuvoje.

    Marmuras – tai gyvas mineralas, palankiai veikiantis sveikatą. Ant marmurinės kušetės atliekamas masažas yra laikomas elitine procedūra (su pienu, medumi, žolelėmis); 4 rankų masažas.

    Masažas ant marmuro kušetės – tai šiuolaikinio žmogaus sveikatai stiprinti pritaikyta senovės romėnų išmintis.

    Marmurinė kušetė yra pašildoma ir ilgai išlaiko šilumą. Marmuras atrodo kietas, tačiau ant jo gulintis žmogus jaučiasi itin patogiai. Kreminė marmuro spalva procedūros metu palankiai veikia organizmo biologinį lauką. 

    Akmuo ir mineralai ne tik džiugina savo spindesiu grožiu bet ir nuima fizinę bei emocinę įtampą, subalansuoja žmogaus vidinę pusiausvyrą. Jie puikiai padeda išgydyti įvairias ligas, ypač psichologinius susirgimus. Tarp daugybės įvairių mineralų yra tokie, kurie idealiai tinka tam tikro žmogaus organizmui. Pritaikius tinkantį mineralą konkrečiam žmogui galima išgydyti įvairius negalavimus, nuimti įtampa. Savo mineralo žinojimas ir jo sujungimas su žmogaus energetiniu lauku jam padėtų išsivaduoti nuo įtampos, stresinių situacijų, o tokio mineralo (amuleto) nuolatinis nešiojimas jį padarytų sveikesniu ir linksmesniu. 

    Akmuo žmogui gali suteikti stiprybės, sveikatos ir pritraukti sėkmę, jei tik šeimininkas atras ir susidraugaus su savuoju akmeniu.

    Mintis — materiali, todėl žmogaus norai vėliau, ar ankščiau išsipildo. Žmonės labai dažnai neįsigilina nei į save, nei į juos supančią aplinką. Dėl informacijos stokos žmogus save nerealizuoja, neranda savo tikrojo kelio, todėl jaučiasi blogai ne tik psichologiškai, bet ir fiziškai.
    Kiekvienas akmuo turi savo paskirtį: gydo atskirus organus, valo organizmą, biolauką, sugeria neigiamas aplinkos energijas. Svarbiausia akmenį įsigijusiam žmogui — pamilti akmenį.
    „Akmenis dažniausiai renkamasi pagal zodiako ženklą, tačiau neretai nutinka taip, kad geriausiai žmogui tinka akmuo išsirinktas intuityviai. Rankos paima ir supranti, kad tai tavo akmuo, gali pajusti šilumą, trauką.

    Akmuo čiupinėtas daugelio žmonių, savyje kaupia informacinį lauką, emocijas, energiją. Todėl žmonėms, įsigijusiems akmenis, pataria pirmiausia juos keletą minučių palaikyti po tekančiu vandeniu. Vanduo geriausiai išvalo informaciją. Moterims geriausia nuplautus akmenis laikyti kairėje, vyrams dešinėje rankoje ir sukaupus dėmesį galima paprašyti, kad akmuo tarnautų ir pildytų norus.

     „Trys pirmutiniai norai — stipriausi. Mintis veikia per akmenį, jei žmogaus nėra paskendęs nuodėmėse, norai pildysis greitai.

    Akmuo — gyvas, todėl jam periodiškai reikia atgauti jėgas, išsivalyti, pailsėti. Akmenis kartą per mėnesį reikia išvalyti — pakišti po tekančiu vandeniu. Norint, kad akmuo besivalydamas pasikrautų energijos galima dėti į druskingą vandenį, šaldymo kamerą, itin daug gerosios energijos pasikrauna šaltinio vandenyje, tekančios saulės spinduliuose.

       

    Akmenis perka labiausiai moterys — jos pasitiki savo intuicija, ieško ir nebijo naujovių. Kriziniu gyvenimo momentu išsirinkusi vieną akmenį, jo nebenorės, kuomet gyvenimas bus pasikeitęs. Intuicija padeda daugeliu gyvenimo momentų, tačiau reikia į vidinį balsą labiau įsiklausyti.
    „Jei žmogus ima dvejoti — įsijungia protas. Protas turi tarnauti, o vadovauti reikia sielai ir intuicijai, jos niekada nesuklysta. Tačiau, jei žmogus pragmatikas ir netiki intuicija, reikia siūlyti akmenį pagal zodiako ženklą, ligą, nuotaiką“.
    Sveikatos gerinimui, akmenį reikia dėti prie kūno skaudamos vietos, emocines būsenas palaikyti bei apsaugoti savo energetinį lauką padės akmuo įdėtas į rankinę, kišenę ar pagamintas kaip papuošalas ar padėtas prie lovos. Padovanoto akmens galia padidėja kelis kartus.
    „Ar tikėjimas akmenų galiomis nėra savitaiga? Savitaigos elementai labai svarbūs, kartok sau visą laiką, kad tu nevykėlis, kuris nieko negali, po kurio laiko tokiu ir tapsi. Žmogų veikia mintis, ji galingesnė už žodį ir veiksmą, nes ji yra pirminė. Kokios žmogaus mintys, toks jo ir gyvenimas“.
    Kiekvienas žmogus turėtų kontroliuoti ne tik savo žodžius. Pirmiausia savo vidinį pasaulį išvalyti nuo blogų minčių. Blogis yra ne tas, kuris supa, bet tas, kurį kiekvienas sukaupia savyje.
    Žmonės iš akmens nori skirtingų dalykų: vieniems reikia išvalyti namų energetiką nuo buitinių prietaisų skleidžiamos blogos energijos, kitiems privilioti pinigus, tačiau dažniausiai gerinti sveikatą bei nuotaiką.

     „Moksliškai akmenų galios niekas 100 procentų nepatvirtino. Tačiau medicina taip pat nevisagalė. Išgijimo sėkmė priklauso nuo žmogaus požiūrio — jei pasitiki, priima ir tiki gydymo būdu — visada bus geri rezultatai. Tikėjimas didelė galia“.

    Šaltinis: www.sveikatossodas.lt

       
    Natūralus akmuo istorijoje    

    Septyni pasaulio stebuklai ( Egipto piramidės, kabantieji Babilono sodai, Efeso Artemidės šventykla, Olimpijos Dzeuso statula, Halikarnaso mauzoliejus, Rodo kolosas, Aleksandrijos švyturys) taip pat buvo pastatyti naudojant marmurą.

    Efeso Artemidės šventykla (ilgis - 109m, plotis - 50m, kolonos aukštis - 20m). Marmuras kolonoms buvo gabenamas iš šiauriau esamų marmuro skaldyklų. Kolonoms vietoje būdavo suteikiama cilindro forma. Kad būtų lengviau gabenti, į kolonos liemens galus buvo įkalti metaliniai strypai, ant jų užmautos medinės stebulės, prie kurių pritaisytos ienos, o tarp jų kinkomi jaučiai. Kolonos tapo ratais ir buvo lengvai traukiamos kelių dešimčių jaučių.

    O iš ko pastatytos  piramidės turbūt žino net mokinukai, tad ar verta apie tai rašyti?

       
    Marmuras astrologijoje    

    Marmuras padeda keisti nesėkmingo gyvenimo sąlygas. Suteikia jam drąsos ir jėgos, išlaisvina iš nepasitenkinimo, atveria naujas perspektyvas ir sprendimų būdus. Sužadina kalcio apytaką, stiprina imuninę sistemą, skatina vaikų vystimąsi. Painiojamas su kalkakmeniu, serpentinu. Yra kaitinamas ir apšvitinamas, kad išgauti geltoną ar violetinę spalvas.                                                                                                                                                                                                                               

       
    Marmuras židinių statyboje    

     

    O dabar pabandykime panagrinėti židinio įrengimą. Eksperimentui pasirinkau šį, su minimalia akmens apdaila, židinuką. Židinys sumontuotas priešais kaminą. Jame įmontuotas ugniakuras lenktu pakeliamu stiklu. Kokią dar apdailą jam galima būtų pritaikyti apart natūralaus akmens? Plytelės, dažytas mūras, metalas, medis? Manau, kad šiam židiniui jokia kitokia apdaila ir netiktų.

    Dauguma mūsų klientų  jau pradinėje stadijoje būna priešiškai nusiteikę prieš tokią apdailą sakydami, jog akmuo šaltas.  Esu įsitikinęs, kad tokia , išankstinė nuomonė iš nežinojimo , vizijos neturėjimo.

    Grįžtant prie minėto brėžinio, čia siūlomas rudas marmuras „Emperador Dark“ . Pabandykime „pakapstyti“ giliau.

    Pasirodo, jog iš tokio paties akmens pagamintas židinys mūsų prezidento darbo kabinete (žiūr. pav.).

    Šaltinis:http://www.president.lt/institucija/rumai/ekskursija

    Marmurą siūlyčiau rinktis dar ir todėl, jog savo būste turėtumėte dalelę kitos kultūros. Natūralaus akmens apdailos elementai įneš Jūsų būstui ypatingą nuotaiką, suteiks prabangą, o šiuolaikinės jo apdirbimo technologijos leis išgauti pačias įvairiausias formas. Įvairūs gaminiai iš granito ir marmuro, net ir mažos smulkmenos, suteiks Jūsų namas jaukumo.

    Marmuras gali netik papuošti, bet net ir sušildyti, sukurti prabangos ir jaukumo įspūdį Jūsų name.

    Mūsų vidinė harmonija, darbo našumas ir nuotaika didele dalimi priklauso nuo mus supančios aplinkos. Tinkamai panaudotas akmens apipavidalinimas sukuria prabangą ir solidumą biure. Poliruoto granito ar marmuro laiptai, palangės, grindys visada neliks nepastebėti Jūsų įstaigos lankytojų . Natūralaus akmens apdaila suformuoja teigiamą nuomonę apie organizaciją tarp Jūsų klientų ar partnerių.

       
      Kokybė    

    Natūralaus akmens sąvokoje žodis brokas yra sąlyginis dalykas. Tai, kad lygioje akmens plokštės vietoje galima rasti vieną ar kitą dėmę, tai savaime suprantamas dalykas. Juk tokią „dėmę“ ar įtrūkimą sukūrė būtent gamta, o natūralaus akmens tyrinėtojui, toks atradimas sukeltų susidomėjimą.

    Paviršiai:

    • poliruotas
    • matinis
    • pusiau matinis
    • “užpiltas“
    • šlifuotas
    • pjautas
    • skeltas
    • tašytas
    • degintas 
       

    Natūralus akmuo interjere


    Virtuvė

       


    Natūralaus akmens priežiūra priklauso nuo jo savybių. Dažniausiai dėl nežinojimo marmuras ir granitas naudojamas ne pagal paskirtį ir kad išvengti nepatogumų, pabandysiu suteikti šiek tiek informacijos apie šias akmens rūšis.

    Nerekomenduojama poliruotą marmurą naudoti virtuvės stalviršių apdailai, kadangi padėta vyno taurė, nubėgęs kavos puodelis ar citrinos skiltelė tiesiog įsigers ar „išės“ stalviršio paviršių. Nors yra šiuolaikinės tiek apsaugos, tiek ir akmens priežiūros priemonės, tačiau dažniausiai sunku

    panaikinti tokias dėmes, o kartais netgi neįmanoma, todėl įsiskaitykite į mano patarimus ir problemų neturėsite.

    Natūralus akmuo gali būti impregnuojamas įvairiais tirpalais. Jie gali apsaugoti marmurą nuo vandens, riebalų, druskų, rūgščių ir pan. Bet nereikėtų pamiršti, jog jau kartą tokiom priemonėm apdirbtas natūralus akmuo, ir ateityje turės būti impregnuojamas. Taip pat nuolat reikės jį saugoti nuo „uždraustų“ produktų.

    Virtuvėje marmurinius stalviršius būtina apsaugoti nuo karštų daiktų. Po karštais indais būtina padėti servetėles arba popierinius padėkliukus. Saugokite marmuro paviršių nuo maisto, ypatingai nuo sulčių, savo sudėtyje turinčių daug rūgšties.

    Lengviausia iškart virtuvinį stalviršį pasigaminti ne iš marmuro, o iš granito ir tada nebus jokių problemų.

       
    Vonia    

    Vonios kambaryje ypač plačiai naudojama marmuro apdaila. Vonia, tai vieta, kur dažniausiai laikosi drėgmė, o tai reiškia ir slidu. Poliruotas granitas yra daug slidesnis, negu taip apdirbtas marmuras. Kadangi grindys nuolatinai drėgnos, tai siūlyčiau gerai pasidomėti pasirinkta akmens rūšimi, dėl jos tinkamumo tokiomis sąlygomis.

       
    Grindys ir sienos    


    Renkantis akmens apdailą sienoms ir grindims atkreipkite dėmesį į jo faktūrą. Jis gali būti poliruotas arba nepoliruotas, o tai svarbu skaičiuojant jo aptarnavimo kaštus. Nepoliruotas akmuo (sendintas, matinis) - mažiau matosi akmens nusidėvėjimas, todėl tokio akmens priežiūra ekonomiškesnė. Poliruotas akmuo daugiau naudojamas vertikaliems paviršiams apdirbti, ten kur mažesnė trintis. Jeigu visgi nuspręstumėte daryti grindis iš poliruoto akmens, reikia numatyti tai, kad ateityje jos bus šlifuojamos. Tai liečia daugiau marmurinę apdailą.

    Grindys, išklotos marmuro plytelėmis, nuolat yra veikiamos trinties ir drėgmės. Tokių grindų priežiūrai reikėtų skirti deramą dėmesį. Kol jos dar naujos, jos būna impregnuotos ir turi apsauginę plėvelę. Didžiausias grindų priešas yra iš gatvės patenkantis purvas ir smėlis, kuris braižo poliruotą paviršių. Grindis apsaugoti galėtų patiestas minkštas kilimėlis ar skuduras. Marmuras taip pat bijo vyno, kavos, riebalų. Jeigu taip jau atsitiktų, kad atsirado minėtos dėmės, jas reikėtų valyti švelniu skudurėliu, suvilgytu vaistspirito tirpale. Bet jį reikėtų naudoti labai saikingai ir atsargiai tam, kad neatsirastų šviesių dėmių. Marmurinių grindų valymui negalima naudoti dulkių siurblio, nes metaliniai ar net ir plastikiniai ratukai gali pažeisti poliruotą paviršių.

       
    Židinio apdaila    

    Pagal savo paskirtį, židinių apdailos yra veikiamos cikliškumo: įšilimas, atšalimas. Ilgainiui (po 10 ir daugiau metų) , tai gali paveikti marmuro struktūrą. To padarinys: susilpnėjusi marmuro kristalinė sudėtis, nors išoriškai vizualiai mes to net nepastebime. Tai ypatingai aktualu didelėms marmuro detalėms, štai kodėl visi didieji židinio apdailų gamintojai marmurines detales gamina iš keleto atskirų dalių.

    Ant marmurinės židinio atbrailos negalima laikyti metalinių daiktų (rankenėlės, įrankiai, grotelės). Tokius daiktus reikėtų laikyti atokiau, arba juos apdirbti antikorozinėmis priemonėmis.

       

    Kaip prižiūrėti marmurą ir granitą?

       

    Kaip jau anksčiau skaitėte, marmuras turi kristalinę struktūrą, dažniausiai susidedančią iš kalcio karbonatų. Tačiau net ir švariausias, baltas marmuras turi savo sudėtyje priemaišų. Ką tik pagaminta marmurinė skulptūra ar kita detalė nemyli drėgmės. Ilgainiui marmuras gali net pakeisti savo pirminę spalvą dėl jame vykstančios audinių kristalizacijos.

     Pagrindinė marmuro ir granito priežiūra skirstosi į dvi pagrindines procedūras: valymas ir apsauga. Nurodyti marmuro priežiūros periodiškumą būtų labai sudėtinga, kadangi jo valymas paprastai atliekamas kaip ir viso namo (buto) generalinis valymas, dažniausiai kartą per savaitę.

    Reikia priversti save priprasti nuvalyti natūralaus akmens apdailą iškart, tik užliejus bet kokiu skysčiu (sutys, kava, alkoholis, kvepalai ir pan.).

       
    Valymas    

    Norint išlaikyti pirminį marmuro vaizdą, jį reikia nuolat ir kruopščiai prižiūrėti ir valyti. Valyti reikėtų minkštu skudurėliu, naudojant neutralų valiklį, arba naudoti specialiai tam pritaikytas akmens priežiūros priemones.

    Marmuro valymui draudžiama naudoti priemones, jeigu į jų sudėtį įeina rūgštis (citrina, actas). Negalima naudoti kremų, pastos, miltelių turinčių abrazyvinių medžiagų, nors jūs juos ir plačiai naudojate buityje. Kada laikas valyti akmenį, tai jūs galite sužinoti ir patys, atidžiai įsižiūrėję į patį akmenį. Prieš grindų plovimą, pirmiausia jas reikėtų

    kruopščiai iššluoti. Jeigu grindys poliruotos, šepetys turi būti sausas ir minkštas.

    Išsišlavėm. Dabar galime pradėti plovimą. Plauti akmens apdailą reikėtų atskiru skudurėliu. Jis turi būti ypatingai švarus ir be jokių metalinių užtrauktukų, kurie galėtų subraižyti akmens paviršių. Grindų plovimui griežtai draudžiama naudoti skalbimo miltelius arba net ir paprastą muilą. Akmens paviršiaus plovimui tinka specialios plovimo priemonės su neutraliu pH arba tiesiog nuvalyti drėgnu skudurėliu be jokiu priemonių.

    Išsiplovėm grindis. Jeigu jūs jas dar ketinate vaškuoti, tada reikėtų palaukti kol jos išdžiūs. Geriausia, kad grindys išdžiūtų natūraliai, paprasčiausiai vėdinant patalpą.

       
    Apsauga    
     

    Kad akmuo tarnautų ilgai ir patikimai jį būtina apsaugoti nuo mechaninių bei cheminių veiksnių. Be bendrųjų akmens priežiūros taisyklių reikėtų nepamiršti tai, kad poliruoto ir nepoliruoto paviršiaus priežiūra yra skirtinga. Pirmuoju atveju valiklis turi suteikti veidrodinį spindesį, antruoju – pabrėžti jo spalvą ir faktūrą (turėtų atrodyti kaip šlapias akmuo).  Apsaugos preparatai akmens apdailą apsaugo iškart nuo keleto nemalonumų: nuo aliejaus, riebalų, pelėsio, kavos, vyno, sulčių, maisto rūgščių, kosmetikos ir t.t. Buitinei akmens priežiūrai gaminami universalūs

    polimeriniai tirpalai, į kurių sudėtį įeina tiek apsauginės, tiek ir poliravimo priemonės. Spalvoto akmens priežiūrai gaminamos specialios priemonės. Jos netik apsaugo paviršių, bet jį paryškina, suteikia gyvumo. Visos apsaugos priemonės paprastai naudojamos, jų naudojimo instrukcijos turėtų būti nurodytos ant įpakavimo. Paprastai tai turėtų būti taip: paviršius vienodu sluoksniu tepamas tol, kol priima akmuo. Vėliau, po 15 – 20min sausu skudurėliu nuvalomas, ir įtrinamas iki veidrodinio blizgesio.

    Senovėje, kad poliruotas akmuo blizgėtų, buvo naudojamas

    natūralaus bičių medaus vaškas. Jis dažnai naudojamas ir gaminant šiuolaikines priemones. Dažniausiai tai bespalviai dviejų rūšių poliroliai. Skystieji preparatai – buitiniam (rankų darbo) valymui, pastos – pramoniniam. Natūralaus akmens poliravimą sulyginčiau su automobilio poliravimu. Tai dažniausiai atliekama prieš generalinį buto tvarkymą, laukiant ypatingų svečių ir pan. Norint suteikti ypatingą blizgesį spalvotam marmurui yra gaminami specialūs spalvotom marmurui skirti preparatai. Pradžioje juos galima naudoti kas pusė metų, vėliau – tik kartą per metus.

    Norint „apdirbti“ nedidelius natūralaus akmens paviršius naudojamas buitinis silikoninis polirolis. Dar gali būti įvairios priemonės, kurios slidų akmens paviršiaus pagrindą padaro mažiau slidžiu.

       
    Ar natūralus akmuo  yra pavojingas?    

    Akmuo – kietos uolienos luitas. Akmuo gali būti pavojingas tik tuo atveju, jeigu užkristų ant galvos. Kas liečia radioaktyvumą, tai Lietuvai įstojus į ES ši problema išsisprendė savaime sugriežtinus natūralaus importo reikalavimus.  Visi mes gyvename tarp akmenimis supančios aplinkos, kasdien gaudami tam tikrą radioaktyvių alfa, beta, gama spindulių kiekį. Televizoriaus įjungimo metu žmogaus organizmas gauna 109 kartus daugiau radiacijos, negu jo yra marmure.
       
    Akmuo ir vanduo    


     


    Norint kad akmuo tarnautų ilgai, o jo priežiūra būtų minimali neužtenka vien teisingo jo pasirinkimo. Reikia, kad jis tinkamai būtų pritvirtintas, tai ypač aktualu vonios kambaryje, baseinuose, ir kitose vietose, kur akmuo kontaktuoja su vandeniu. Tvirtinant natūralaus akmens apdailą tokiose vietose reikia naudoti klijus, kurie neskiedžiami su vandeniu, t.y. polimerinius klijus su papildoma hidroizoliacija.

    Drėgmė patekusi per plytelių sudūrimus arba per vadinamąsias akmens poras lengvai išgaruoja

     (priklausomai nuo patalpos temperatūros). Bet jeigu natūralaus akmens plytelės suklijuotos vandeniu skiedžiamais klijais, per siūles gali išlysti įvairios dėmės, kurias ateityje bus sunkoka pašalinti.

    Dar vienas svarbus momentas yra tai, kad baseinuose rekomenduojama statyti filtrus minkštinančius vandenį, tam kad būtų paprastesne akmens apdailos priežiūra.

    Panašūs reikalavimai būtų ir žiemos sezono metu. Marmuro nusidėvėjimas priklausytų nuo Jūsų svečių kiekio, todėl tokioje vietoje kaip laiptų aikštelė rekomenduojamas

    granitas. Jis turėtų būti tamsios spalvos, tada ne taip matosi purvas. Laiptų pakopas reikėtų gaminti nepoliruotas (degintas, bučerduotas paviršius), nes tokios, poliruotos vietos nuo sniego, lietaus  ar kitokių veiksnių pasidarys labai slidžios. Verta pasirūpinti ir drėgmę bei purvą sugeriančiais kilimėliais. Tokie kilimėliai sugertų visą purvą, smėlio daleles ir taip natūralaus akmens gaminiai supaprastintų savo priežiūrą.

       

    Akmens gavybos būdai
       


    Akmens kokybei yra svarbus jo gavybos būdas. Yra trys tokie būdai:

    1. Sprogdinimo būdas.

     Šis būdas plačiai naudojamas Rusijoje, Ukrainoje. Jis gan pigus, tačiau nukenčia tokio akmens kokybė, atsiranda mikroįtrūkimai. Pirmiausia akmens uolienoje įgręžiamos gilios skylės į kurias dedami sprogdinimo užtaisai ir sprogdinama. Po sprogimo atrenkami patys didžiausi akmens luitai, kurie vėliau pjaustomi į plokštes. Toks akmens gavybos būdas yra pigiausias, tačiau labai neracionalus. Po sprogdinimo daug akmens susigadina, o tinkamo pjaustymui lieka tik iki 70proc. , kiti 30 proc. keliauja į atliekas.

    2. Atskėlimas oro pagalve.

    Antrasis akmens gavybos būdas daug racionalesnis už pirmąjį. Kaip ir pastaruoju, taip ir šiuo atveju akmens uolienoje gręžiamos gilios skylės į kurias kišamas specialus rezervuaras, veikiantis aukštu slėgiu pumpuojant orą. Šiuo būdu išvengiama akmens luituose mikroįtrūkimų ir jis daug ekonomiškesnis. Tokiu būdu jau tiksliau galima nuspėti akmens atskilimo vietą, negu sprogdinant.

    3. Išpjovimas iš uolienos. Šiai dienai tai pats populiariausias, bet kartu ir brangiausias gavybos būdas. Privalumas yra tai, kad naudojant tokį būdą akmens struktūra visiškai nenukenčia, nebelieka atliekų.

       
    Mozaika    


    Manoma, kad mozaikos menas, puošyba spalvotais akmenėliais, atsirado Senovės Graikijoje. Vėliau statant pilis, rūmus, bažnyčias buvo pradėta naudoti granitą, marmurą, net brangakmenius.   Mozaika dėliojama iš daugybės (apie 1 cm dydžio) skaldytų įvairiaspalvių akmenėlių. Sudėtas mozaikos paviršius buvo šlifuojamas, arba ne, o norint išryškinti tokio meno kūrinio detales, buvo žaidžiama su siūlėmis tarp akmenėlių.

    Senovės egiptiečiai taip pat žinojo mozaikos meną. Jie dažniau puošė savo buities reikmenis ar net faraonų kostiumus.

    Mozaiką galima pritaikyti praktiškai visur: apie židinį, ar net saliono viduryje, galima ant sienų uždėti užrašus, naudoti barų, palangių, fontanų, takų, namo cokolio apdailai. Dėliojant mozaiką galima naudoti visas natūralaus akmens rūšis: marmurą, granitą, travertiną, oniksą, jūros akmenėlius ir t.t. 

    Dabartiniu metu nesunkiai galima įsigyti ant tinklelio, dažniausiai 30x30cm suklijuotų smulkių akmenėlių mozaiką. Galima įsigyti net jau paruoštų „paveikslų“.

    Būtent iš mozaikos buvo sukurtas ir įžymusis gintaro kambarys. Gaminant gintaro kambario mozaiką buvo panaudota daugiau kaip pusė milijono gintaro gabaliukų. Jau daugiau nei 20 metų Sankt Peterburgo Carskoje Selo dirbtuvėse šio miesto įkūrimo 300-tų metų proga iš nuotraukų bandoma atstatyti šį unikalų meno kūrinį.

       
    Nuostabus kaip marmuras    
     

    Marmuras – gamtos sukurtas įvairiaspalvis meno kūrinys. Žodis marmuras kilęs dar Senovės Graikijoje (marmaros išvertus reiškia „spindintis akmuo“). Natūralus akmuo, o tiksliau marmuras, susiformavo veikiant ilgiems geologiniams žemės procesams jos gelmėse. Marmuras yra kristalinė – grūdėta metamorfizuota karbonatinė uoliena. Dažniausiai tai klintis (kreida), rečiau dolomitas.

    Veikiant saulei, jos spinduliuose marmuras kaip ir atgyja, iš jo pagaminti gaminiai sukuria savotišką aurą.

    Mikelandželas dievino marmurą, jį net vadino Dievo šviesa.

    Marmuras, tai ne tik balta spalva, tai rožinės, pilkos, žalios, žydros, raudonos, rudos, net ir juodos spalvų susiliejusių tarpusavį gamtos kūrinys. Marmuras dažniausiai yra smulkiagrūdis, bet kai kurios rūšys marmuro būna suformuotos iš ypač didelių kristalų.  Spalvotas marmuras paprastai turi daug atspalvių ir taip vadinamų akmens gyslų. Marmuro spalva dažniausiai šviesi, bet jeigu marmure yra maža dalis priemaišų – silikatų, geležies oksidų ir grafito – marmuras tampa įvairiaspalvis: geltonas, rudas, raudonas, žalias ir netgi juodas.

    Marmuras, puiki apdailos medžiaga, plačiai naudojama šiuolaikinėje statyboje tiek vidaus, tiek ir išorės apdailai. Iš marmuro, kaip ir iš granito yra gaminami stalviršiai, vonios, virtuvės, baseinų, fontanų apdailos elementai, židinių apdaila ir t.t. Marmuras, kaip prabangos akcentas visada išliks originalia apdailos medžiaga net keičiantis madoms. Tačiau su marmuru reikia elgtis labai atsargiai. Renkantis marmurinę apdailą savo būstą galime padaryti šiltu ar šaltu, lengvu arba masyviu, brangiu ar prabangiu, sviesiu ar tamsiu. Per didelis akmens kiekis židinį gali paversti

    paminklu. Man taip buvo dirbant meistru. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, atsirado nemažai „naujų lietuvių“, kurie gal būt norėjo parodyti savo finansinę sėkmę, galbūt pasipuikuoti prieš draugus ir pageidavo maksimalaus kiekio marmuro židinio apdailai.

    Kuo smulkesnis marmuro gyslotumas ir grūdėtumas, tuo jis yra tvirtesnis ir

    ilgaamžiškesnis.

    Žiūrint į marmuro spalvas, marmurai skirstomi į šviesius (baltuosius) ir spalvotuosius. Spalvotiems marmurams

    daugiau būdingas gyslotumas, pasireiškiantis įtrūkimais, užpildytiems įvairiais gamtos „cementais“.

    Marmuras gan tvirta, ilgaamžiška apdaila, kurią gal lengva pjaustyti, klijuoti, poliruoti. Vidutinės marmuro charakteristikos:

    •   Atsparumas slėgimui 80-180 N/mm²
    •   Atsparumas lenkimui 6-15 N/mm²
    •   Vandens įgeriamumas 0,2-0,6%
    •   Atsparumas susidėvėjimui 15-40 cm³/50cm²
    •   Tankis 2,.6-2,9 g/cm³


    Švarus kreidinis ( kalcitinis) marmuras yra geras elektros izoliatorius.

    Šalys, eksportuojančios marmurą ir kalkakmenį iš savo karjerų:
    Italija: Bianco Carara, Travertino, Trani Fiorito, Perlato Royal, Pietra Serena ir kt.
    Ispanija: Crema Valencia, Rojo Alicante, Marron Emperador, Crema Marfil ir kt.
    Graikija: Thassos White, Kavalas, Volakas ir kt.
    Portugalija: Rosa Borba, Estremoz Creme ir kt.

    Indija: Madhav Green, Emerald Green ir kt.

    Marmuro apdaila yra bene labiausiai nepakartojama, spalvingesnė ir margesnė. Apdailą geriau rinktis iš keleto spalvų. Tokiu atveju Jūsų interjeras taps gyvesnis ir unikalus. Į Lietuvą dažniausiai importuojamas 20 - 30 mm storio jau nupoliruoto akmens plokštės.

    Renkantis akmens apdailą, apart spalvos ir grožio, dar reikėtų atsižvelgti į jo tvirtumo charakteristikas, svorį, vandens įgeriamumą, atsparumą šalčiams (karščiui), mineralinę sudėtį, priežiūrą ir t.t.

    Marmuras, tai viena iš populiariausiai bei plačiausiai naudojamų statybose akmens rūšių.

       
    Tvirtas kaip granitas    
     

    Granitas yra įvairių ištirpusių mineralų mišinys, kuris veikiant dideliam slėgiui ir milijonus metų trunkančiam požeminių žemų temperatūrų poveikiui virto labai kieta kristaline medžiaga. Ji yra labai kompaktiška, beveik be plyšių, atspari aukštoms ir žemoms temperatūroms bei turinti labai žemą susidėvėjimo koeficientą. Granitas savo sudėtyje turi daugiau kvarco (apie 80%) nei kiti akmenys, todėl jis pasižymi ypatingu kietumu. Palyginimui galiu pasakyti, kad granitas atlaiko 100-300 MPa, kai tuo tarpu plyta tik 150, o panardinus granitą į vandenį jis atlaiko iki

    200 ciklų (vandens užšaldymas – atšildymas), kai tuo tarpu plyta tik 15.

    Vidutinės granito charakteristikos:
    Atsparumas slėgimui 120-190 N/mm²
    Atsparumas lenkimui 12-18 N/mm²
    Susidėvėjimo koeficientas <8 cm³
    Atsparumas rūgštims ir šalčiams patvirtintas bandymais.

    Granitas sudaro tiek mažus geologinius kūnus iki 100 km² daikas, tiek gali sudaryti ir didelius - batolitus. Dėl tam tikrų geologinių procesų granitas gali iškilti į žemės paviršių. Liaudyje sakoma, jog akmenys auga

       
    Moso skalė    
     

    Moso skalė naudojama įvairių mineralų kietumui nustatyti. Moso skalėje aukštesnę vertę turintis mineralas paliks žymę ant žemesnio mineralo paviršiaus. Skalė sukurta 1812 m. vokiečių minerologo Friedricho Moso. Pagal šią skalę nustatomas kitų mineralų kietumas.

    Kietumas

    Mineralas

    Absoliutus
    kietumas

    1

    Talkas
    (Mg3Si4O10(OH)2)

    1

    2

    Gipsas (CaSO4·2H2O)

    3

    3

    Kalcitas (CaCO3)

    9

    4

    Fluoritas (CaF2)

    21

    5

    Apatitas
    (Ca5(PO4)3(OH-,Cl-,F-))

    48

    6

    Ortoklazas (KAlSi3O8)

    72

    7

    Kvarcas (SiO2)

    100

    8

    Topazas (Al2SiO4(OH-,F-)2)

    200

    9

    Korundas (Al2O3)

    400

    10

    Deimantas (C)

    1500

     

    Kodėl taip brangus marmuras ar granitas?  Jeigu nepatingėjote ir sąžiningai perskaitėte visą informaciją apie natūralaus akmens gavybą, turėjote susidaryti nuomonę apie jo kelionę iki Jūsų būsto.

       
    Straipsnis kuriamas...
       
           

     

     

    Straipsniai

    Klijuojama apdaila

    Klijuojama apdaila
    Židinių, krosnių apdailai ar renovacijai siūlome rinktis mūrą imituojančias klinkerio plyteles. Klinkeris – kerami...

    Kamino valymas

    Kamino valymas
    Reguliariai valydami kaminą, namų savininkai išvengia gaisro ir padidina šilumos efektyvumą!
    Pagal ...

    Smart Fan ventiliatorius

    Smart Fan ventiliatorius
    Smart Fan ventiliatoriai yra itin ekonomiškas būdas paskleisti karštą orą gyvenamosiose patalpose. Pasiga...

    Suomiški židiniai

    Suomiški židiniai
    "Uunisepat" vykdo kryptingą ir ilgalaikę šildymui skirtų krosnių – židinių kūrimo ir gamybos pol...

    KOBOK modeliai

    KOBOK modeliai
    KOBOK siūlo didžiausią modelių modifikacijų pasirinkimą: klasikinis, modernus tamsintais kraštais, modernus balta...

    KOBOK - židiniai, kurie šildo

    KOBOK - židiniai, kurie šildo
    Nuolat tobulinamais modeliais pasižyminčią produkciją galima surasti daugiau kaip 25 pasaulio šalyse.

    Izoliuoti kaminai

    Izoliuoti kaminai
    Izoliuoti dūmtraukiai susideda iš dviejų, vidinio ir išorinio, vamzdžių. Tarp jų yra šiluminė izoli...

    Lauko židinys, picos krosnis, duonkepė

    Lauko židinys, picos krosnis, duonkepė
     Itališka ALFA PIZZA krosnis tai ne tik maisto ruošimo krosnis, tai kartu ir jaukus namų židinys. Lai...

    Glamm Fire

    Glamm Fire
    Drąsa ir nepriekaištingas estetinis skonis atsispindi visuose GLAMM FIRE bio  židinių modeliuose. Neįprastas...

    Parodoje „Supernamai 2014“ krosnininkai surengs neregėtą šou

    Parodoje „Supernamai 2014“ krosnininkai surengs neregėtą šou
    Pirmą kartą pasaulyje krosnininkai net keturių skirtingų tipų krosnis statys tiesiogiai parodoje "Supernamai 2014&q...

    ASTRA granulinės krosnelės

    ASTRA granulinės krosnelės
    AB Mašinų gamykla "Astra" - viena iš seniausių mašinų gamybos įmonių Lietuvoje. Ji įkurta...

    Deginti atliekas draudžiama!

    Deginti atliekas draudžiama!
    Aplinkos oro apsaugos įstatymo 20 straipsnio 2 dalis draudžia krosnyse deginti atliekas. Už atliekų deginimą nesilaikant...

    UAB Židinių meistrai - vieni stpriausių Lietuvoje 2012 - 2013 m

    UAB Židinių meistrai - vieni stpriausių Lietuvoje 2012 - 2013 m
    Stipriausi Lietuvoje 2012 - 2013 - tai sertifikatai, kurie patvirtina, kad įmonė ir įmonės vadovas y...

    Dūmų ventiliatorius

    Dūmų ventiliatorius
    Ant kamino viršaus montuojamas dūmų traukos ventiliatorius skirtas didinti ir stabilizuoti trauką kamine.
    ...

    Liepsnojantis tunelis – išskirtiniam interjerui

    Liepsnojantis tunelis – išskirtiniam interjerui
    „Elektrinį židinį vadinti tikru židiniu, žinoma, nėra tikslu, nes jame - tik degimo imitacija. Tačiau ir tai sukur...

    Pirties kaminas

    Pirties kaminas
    Schiedel pirties kaminas yra išbaigtas sprendimas pirties įrengimui.
     Kaminas greitai ir nesudėtingai...

    Tandyras - keramikinė krosnis, šašlykinė, lauko židinys...

    Tandyras - keramikinė krosnis, šašlykinė, lauko židinys...
    Tandyras - keramikinė krosnis - orkaitė. Tai yra ypatingo tipo šašlykinė-mangalas maisto gaminimui Rytų &s...

    Vasara Lietuvoje - 2013

    Vasara Lietuvoje - 2013
    2013 m. birželio 3d. - 17d. vyko krosnininkų seminaras. Seminaro metu buvo pastatytos 6 skirtingų funk...

    MCZ

    MCZ
    MCZ židiniai – tai moderniausio technologinio lygio, išskirtinio dizaino, prabangūs – vieni inovatyvi...

    Raituzo namo statybos

    Raituzo namo statybos
    Pagaliau man sumontavo židinio ir lauko židinio kaminą. Pirkau dvigubą Schiedel "Rondo Plus 200+180" kaminą. K...

    UAB Židinių meistrai - vieni stipriausių Lietuvoje

    UAB Židinių meistrai - vieni stipriausių Lietuvoje
    CREDIT INFO Lietuva pripažino UAB Židinių meistrai vieną iš mokiausių įmonių Lietuvoje....

    Židinių ir dūmtraukių rinkos kuratoriai

    Židinių ir dūmtraukių rinkos kuratoriai
    Lietuvos nacionalinė židinių ir dūmtraukių montuotojų asociacija darbuojasi vos ketverius metus. Jos narių teigimu, &sca...

    Ugniakurai šildantys vandenį

    Ugniakurai šildantys vandenį
    Vandenį šildantys ugniakurai – šiuolaikiniai ekologiški šildymo įrenginiai, kuriuos ga...

    Naujas veidas - naujos galimybės

    Naujas veidas - naujos galimybės
    Naujos svetainės misija – būti paprasta, struktūrizuota, informatyvia ir interaktyvia vieta, kur Jūsų noras turėti...

    Kaip paruošti židinį dažymui

    Kaip paruošti židinį dažymui
    Jeigu  pavargote nuo įprastos raudonos, kaštoninės ar juodos židinio spalvos, tikriausiai jūs vis dažniau pa...

    Įdėklas į kaminą

    Įdėklas į kaminą
    Visi vamzdžiai, pagaminti iš nerūdijančio plieno skardos (įdėklais jų vadinti negalima)nustatyta tvarka nepaženkl...

    Kaip pasirinkti meistrą

    Kaip pasirinkti meistrą
    Meistro pasirinkimo kriterijai
    Internete skelbimuose neretai gali perskaityti: 10, 12, 15 metų patirtis.
    ...

    Akumuliacinės plokštės

    Akumuliacinės plokštės
    Daugiau nei 90proc. Lietuvoje pastatomų židinių yra iš konstrukcinių – izoliacinių medžiagų. Mes Jums norim...

    Išrinktas gražiausias židinys bei prizų laimėtojai

    Išrinktas gražiausias židinys bei prizų laimėtojai
    Kovo 20 dieną buvo išrinktas gražiausias židinys. Rinkimus organizavo "Židinių meistrų klubas" ir "...

    Blogai traukia - kviesk kaminkrėtį

    Blogai traukia - kviesk kaminkrėtį
    Už blogai prižiūrimą kaminą namo savininkui gali būti skiriama 200 litų dydžio bauda. O jei dėl tokio aplaidumo kiltų ga...

    Nesidžiaugia židiniu

    Nesidžiaugia židiniu
    Prieš keletą savaičių akylesni „Druskininkų naujienų“ skaitytojai pastebėjo neįprastą skelbimą, kuria...

    Prastas židinys - paties pirkėjo problema

    Prastas židinys - paties pirkėjo problema
    Antrą žiemą neveikiantis židinys, daugiau nei metus trukęs teismų maratonas ir jokių vilčių, kad bus atlyginta žala. Tai...

    Kaip elgtis kilus gaisrui

    Kaip elgtis kilus gaisrui
    Pagrindinės gaisrų priežastys – neatsargus gyventojų elgesys su ugnimi (52 proc.), netvarkinga elektros įranga ir ...

    Spartherm - prestižiniai vokiški židiniai

    Spartherm - prestižiniai vokiški židiniai
    Pakeiskite savo dienotvarkę ir leiskite savo pojūčiams pakeliauti po ugnies šalį. SPARTHERM Jums siūlo auk&scaron...

    Granulinės krosnelės KALOR

    Granulinės krosnelės KALOR
    Norime pasiūlyti Italų kompanijos "Mitsui" sukurtas krosneles Kalor pagal kanadietišką projektą i&scaro...

    Kaip tinkamai pasirinkti kaminą

    Kaip tinkamai pasirinkti kaminą
    Kaminai montuojami iš plytų, betono, metalo, keramikos ir netgi iš stiklo. Su kondensato nutekėjimu ir be ...

    GRENAISOL konstrukcinės-termoizoliacinės plokštės

    GRENAISOL konstrukcinės-termoizoliacinės plokštės
    Dauguma žmonių nesidomi arba tiesiog nekreipia dėmesio į tai, kokios statybinės  ar izoliacinės medžiagos naudojamo...

    Apsauginiai stiklai

    Apsauginiai stiklai
    Apsaugai prieš židinį, po krosnelėmis plačiai naudojamas grūdintas stiklas. Grūdintas stiklas – tai ne tik ...

    Kaminas krosniai ir Kalėdų Seneliui

    Kaminas krosniai ir Kalėdų Seneliui
    Tikriausiai girdėjote, kad Kalėdų Senelis į namus patenka pro kaminą. Sunku tuo patikėti? Tai todėl, kad pas mus kaminai...

    Spalvos

    Spalvos
    Spalvos kiekvieną žmogų veikia skirtingai, tačiau mokslo ir iš senovės papročių yra įrodyta bei nustatyta, jog sp...

    Akmenų horoskopas zodiako ženklams

    Akmenų horoskopas zodiako ženklams
    Pristatome horoskopą 12 zodiako ženklų pagal akmenų rūšis. Kristalai ir brangakmeniai – tai tam tikros vei...

    SCHIEDEL ISOKERN moduliniai lavos kaminai

    SCHIEDEL ISOKERN moduliniai lavos kaminai
    "Isokern" kaminų sistemos gali būti montuojamos sudėtingiausiomis sąlygomis. Pemzos pranašumas tas, kad...

    Ką reikia žinoti apie apdailą

    Ką reikia žinoti apie apdailą
    Ar susimąstote, kodėl marmuro aplinkoje kalbamės žemesniu tonu, o žingsniai automatiškai tampa lėtesni? Gal tai t...

    Schiedel montavimo instrukcija

    Schiedel montavimo instrukcija
    Tradicinius plytinius kaminus pamažu keičia nauji keramikiniai kaminai. Jų viduje esantis iš šamotinės ker...

    ANKSTESNE KITA U?DARYTI