Paprasčiausias būdas išsirinkti židinį

UAB Židinių meistrai
Vilniaus g. 14A, Grigiškės,
Vilniaus miesto sav.
Darbo laikas: I-IV 8.00-20.00, V iki 17.00
Tel.: +370 688 88695
info@zidiniumeistrai.lt

icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon

Dėmesio! Dėl padidėjusio prekių užsakymų kiekio, prekių gamyba ir pristatymas gali vėluoti 5-8 darbo dienas. Atsiprašome už nepatogumus.

Isokern (kopija)Parengė: Rimas Jatkauskas
 
8 688 88 695
       Modulinė sistema „ISOKERN“ -    
  tobula šiuolaikinių kaminų sistemų konstrukcija„Isokern“ elementai gaminami iš vulkaninės pemzos (išakijusi lava), specialiai gabenamos iš Islandijoje esančio Hekla vulkano.


Hekla – Islandijos pietuose 1491 metrų virš jūros lygio esantis ugnikalnis. Jis yra vienas aktyviausių Islandijos ugnikalnių. Šis kalnas priklauso 40 km besitęsiančiai ugnikalnių  virtinei.

 


Pemza – tai natūralios kilmės medžiaga, gaunama iš žemės širdies ir įdedama tiesiai į  kamino širdį.

 


 

Iš Islandijos pemza gabenama į Daniją, kur šiandien „Schiedel“ priklausančiose bendrovės „Isokern“ gamyklose iš šios medžiagos formuojami kaminų sistemoms skirti blokeliai.

 

"Isokern" kaminų sistemos gali būti montuojamos sudėtingiausiomis sąlygomis.

Pemzos pranašumas tas, kad ji pabuvusi ugnikalnio viduje tampa    itin atspari temperatūrų kaitai.

Pemzoje nebelieka dujinių junginių, todėl ji atlaiko ne tik kamino  ugnies karštį (kaisdama medžiaga nesiplečia, nesikeičia jos  matmenys), bet ir didžiausią speigą.

Pemza išsiskiria puikiomis izoliacinėmis ypatybėmis ir neleidžia  prarasti šilumos.

Tokia sistema tvirta, bet kartu ir lengva, dėl to neapkrauna  konstrukcijos ir yra lengvai montuojama.

 

Modulinis kaminas "Isokern" - tai detaliai išdirbta sistema, kurią sudaro visi kokybiškam kaminui sumontuoti reikalingi elementai.

Visi "Isokern" sistemos elementai yra itin lengvi, o pati kaminų sistema labai greitai ir paprastai surenkama.

"Isokern" modulinė sistema tinkama eksplotuoti su visais natūraliu medžiu kūrenamais įrengimais.

Apvalus dūmų kanalas iš lavos akmens greitai sušyla ir užtikrina gerą trauką.

Dėl labai gero medžiagų suderinamumo "Isokern" sistemoje , ant dūmų kanalo sienelių kaupiasi mažiau suodžių ir kaminą reikia rečiau valyti.

Kaminas "Isokern" - saugus, funkcionalus, lengvai montuojamas modulinis kaminas skirtas židiniams, pirtims, krosnelėms.

                                

                               Kainos, išmatavimai, svoris 

Modulinis kaminas ISOKERN 16 (pirtims, krosnelėms)


Vidinis skersmuo: 160 mm
Išmatavimai: 360 x 360 x 250 mm
Blokelio svoris: 27 kg.
Bėginio metro svoris:  ~108 kg.
Kaina: 84.84 Eur su PVM už 1 metrą

Į metro kainą įeina „Isokern“  blokeliai (36 x 36 cm), montavimo mišinys 25 kg ir maišeliai mišiniui išspausti.


Modulinis kaminas ISOKERN 20 (židiniams)  (perkamiausias modulinis kaminas)

Vidinis skersmuo: 200 mm
Išmatavimai: 400 x 400 x 250 mm
Blokelio svoris: 28 kg.
Bėginio metro svoris:  ~112 kg.
Kaina:
84.84 Eur su PVM už 1 metrą

Į metro kainą įeina „Isokern“  blokeliai (40 x 40 cm), montavimo mišinys 25 kg ir maišeliai mišiniui išspausti.


ISOKERN

        Techniniai duomenys

    Apvalus dūmtraukis iš lavos akmens      Vienguba sistema

Galima eksploatuoti su prietaisais iki 63 kW galingumo, kurių išmetamųjų dujų temperatūra nuo 150 iki 600°С.


 

„Isokern“ kaminų sistemos negalima standžiai sujungti su pastato konstrukcijomis, kad nevaržytų laisvo kamino judėjimo dėl temperatūrinio plėtimosi.

Sumontavus kaminą, "Isokern" klijai visiškai išdžiūna po ~24 val. Tada kaminą galima tinkuoti ar kitaip apdailinti apsaugant jį nuo atmosferos poveikių.

 

Pastaba: "Isokern" sistemos elementų sujungimui naudokite tik specialiai tam skirtą mišinį.

 

        T450,N1,D,3,G(20)

Temperatūros klasė T450, leidžiama išmetamųjų dūminių dujų temperatūra ≤450° C.

Slėgio klasė N1, sumažinto slėgio.

Atsparumo kondensatui klasė D – sausas funkcionavimas.

Atsparumo korozijai klasė 3.

Atsparumo suodžių gaisrui klasė G - užtikrina atsparumą suodžių gaisrui, kur (20) nurodo minimalų atstumą iki degių medžiagų milimetrais.

Po sėkmingų bandymų dėl atitikimo bendriesiems Europos gamybos standartams 1858:2003, produktams su CE ženklinimu nebereikia pakartotinai atlikti bandymų Europos sąjungos erdvėje.

CE ženklinimas "Isokern" sistemai buvo suteiktas 2005.01.20 d.

 


Kaminas Isokern turi unikalias izoliacines savybes, tad gali būti montuojamas 20 mm atstumu iki degių konstrukcijų, tarpą užpildant A1 klasės ugniai atsparia izoliacija.Rekomendacijos montavimui

Kamino padėtis

Patartina kaminą montuoti kuo arčiau stogo kraigo. Tokiu atveju bus užtikrinta gera trauka ir minimalus kamino aukštis virš stogo.

Pagal Lietuvos Respublikoje galiojančius teisės aktus, kamino aukštis virš plokščio stogo, stogo kraigo ar parapeto turi būti ne mažesnis nei 0,5 metro. Ne žemiau stogo kraigo, jei atstumas nuo kraigo iki kamino yra 1,5 – 3 metro ir ne žemiau linijos, esančios nuo kraigo žemyn 10o kampu horizontalios krypties atžvilgiu, kai dūmtraukis (kaminas) yra daugiau nei per 3 m nuo kraigo.

Rekomenduojama, kad esant dideliam nuolydžiui (daugiau nei 300) atstumas nuo kamino viršaus iki stogo paviršiaus būtų ne mažesnis nei 1 metras.

 

Atstumai

Perdangose ir sienose apdaila ar grindų danga iš degių medžiagų gali priglusti prie blokelio paviršiaus, jei apdailos ar grindų dangos storis neviršija 30 mm.


Grindjuostę, kurios aukštis neviršija 150 mm aukščio, taip pat galima glausti prie blokelio paviršiaus.


 

"Isokern" moduliniai vienkanaliai kaminai gali būti montuojami vienas šalia kito išlaikant ne mažiau nei 2 mm tarpą tarp blokelių, kad užtikrintume laisvą vertikalų atskirų kaminų judėjimą.
 "Isokern" modulinio kamino montavimas
Į ką būtina atkreipti dėmesį prieš pradedant montavimo darbus

Kamino vieta ir aukštis turi būti numatyti atliekant projektavimo darbus, kadangi laikančiųjų konstrukcijų išdėstymas apriboja kamino montavimo padėtį ir galimybes.

Prieš montuojant kaminą būtina įsitikinti, kad jungiamo prie kamino prietaiso reikalavimai kaminui ir kamino „Isokern“ charakteristikos atitinka.

Montavimas

 

1. Prieš kamino montavimą būtina įsitikinti, kad pagrindas kaminui yra horizontalus.

Kamino pagrindas turi būti stabilus, atsparus ugniai ir drėgmei (reikia suformuoti hidroizoliacinį sluoksnį prieš kamino montavimą).


2. Prieš montuodami pirmąjį blokelį kampiniu šlifuokliu pašalinkite jungiamąją briauną esančią blokelio apačioje (ši operacija reikalinga tik pirmajam blokeliui).

DĖMESIO! Blokelio apačia su atvirais oro tarpais, o viršaus paviršius uždaras.

Visi kamino elementai montuojami taip, kad blokelio aklinas paviršius nukreipiamas į viršų, o su oro tarpais į apačią.

 

3. Visi kiti moduliniai kamino blokeliai tokia pačia tvarka montuojami vienas ant kito sujungiant juos atspariu karščiui Isokern mišiniu. Klijų sąnaudos ~3 kg bėginiam metrui. Pripildykite dūmų kanalo siūlę klijais (maždaug 15 mm storio sluoksniu), kad užtikrintume dūmų kanalo sandarumą, po to lygiu sluoksniu paskleiskite klijus blokelio kraštuose. Uždėkite kitą blokelį ir iškart pašalinkite klijų perteklių vidiniame kanale drėgna kempinėle. Neužpildykite oro tarpų, jie yra sudėtinė konstrukcijos dalis ir apsaugo kamino konstrukciją nuo perkaitimo.

DĖMESIO! Nenaudokite jokių kitų mišinių blokelių montavimui. Isokern karščiui atsparių klijų niekuo negalima pakeisti.

 

4. Montavimo proceso metu tikrinkite konstrukcijos statumą su gulsčiuku. Modulinio kamino Isokern negalima montuoti daugiau nei 1,5 metro virš pastato stogo. Viršijant šia ribą būtina konsultuotis su “Schiedel kaminų sistemos” specialistais dėl papildomų tvirtinimų.

 

5. Prietaiso prijungimas: pažymėkite pajungimo vietą ant blokelio paviršiaus (15mm didesnio skersmens nei pajungimo alkūnės išorinis skersmuo).

Su elektriniu grąžtu pragręžiokite apibrėžtą perimetrą.

NENAUDOKITE SMŪGINIO GRĘŽIMO.

Vidinę apibrėžto apskritimo dalį pašalinkite plaktuku ir kaltuku.

 

6. Vidinio oro tarpo kraštus užsandarinkite mineraline arba akmens vata (A) ir išlyginkite klijais (B).

 Jungiant prietaisą, pajungimo alkūnę užsandarinkite mineraline virvute.

 

7. Esant galimybei, pravalos/patikros dureles montuokite žemiau pajungimo. Pažymėkite durelių montavimo vietą ant blokelio paviršiaus. Su elektriniu grąžtu pragręžiokite apibrėžtą perimetrą.

NENAUDOKITE SMŪGINIO GRĘŽIMO.

Vidinę apibrėžto kontūro dalį pašalinkite plaktuku ir kaltuku.

Prieš pravalos/patikros dureles ant grindų turi būti mažiausiai po 60 cm laisvo ploto.

 

8. Išpjaukite blokelį taip, kad patalpintumėte sklendę tarp dviejų blokelių taip, kad aukščiau esantis blokelis nesiremtų ant sklendės. Pašalinkite aukščiau sklendės montuojamo blokelio jungiamąją briauną kampiniu šlifuokliu. Sklendės neklijuokite ir niekaip netvirtinkite prie modulinio blokelio, kadangi blokelio ir plieninės sklendės temperatūrinis plėtimasis skirtingas. Esančius tarpus ir angas užpildykite mineraline ar akmens vata.

 

9. Kad užtikrinti kamino stabilumą būtina jį sutvirtinti perėjimuose per perdangas (žiur. “Rekomendacijos montavimui”). Perėjimuose per stogo konstrukciją sutvirtinkite kaminą Isokern naudodami Schiedel perėjimo per gegnes tvirtinimo komplektą arba suformuokite medinį rėmą ne arčiau nei 50mm atstumu iki kamino konstrukcijos ir tarpą užpildykite atsparia ugniai izoliacine medžiaga.

 

10. Išorinį kamino paviršių galima tinkuoti visu ilgiu, o dalį virš stogo reikia apskardinti arba aptinkuoti 10 mm storio tinko sluoksniu atspariu atmosferiniams poveikiams.

Kamino viršūnę būtina uždengti betonine arba metaline dengiamąja plokšte. 

Schiedel apskardinimo komplektas: sudėkite skardos lakštus ant kamino ir tarpusavyje sukniedykite komplekte esančiomis kniedėmis. Užtikrinkite, kad tarp skardos lakštų ir blokelio išorinio paviršiaus būtų paliktas 15 mm oro tarpas. Ant kamino viršaus, prieš tai padengto tinko sluoksniu, uždėkite Schiedel dengiamąją plokštę su apsauga nuo lietaus ir pragręžę kampuose angas pritvirtinkite besiplečiančiais kaiščiais 5x50 mm.

 

Be tinkavimo ir skardinimo galimi ir kitokie „Isokern“kamino „apdirbimo“ būdai:

Apmūrijimas apdailinėmis plytomis


Apklijavimas dekoratyvia klijuojamąja apdaila

 

Sėkmingo ISOKERN kaminų montavimo Jums linki UAB Židinių meistrai kolektyvas.