Paprasčiausias būdas išsirinkti židinį

UAB Židinių meistrai
Vilniaus g. 14A, Grigiškės,
Vilniaus miesto sav.
Darbo laikas: I-IV 8.00-20.00, V iki 17.00
Tel.: +370 688 88695
info@zidiniumeistrai.lt

icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon

Paslaugos

 • Mūsų darbai

 • Ugniakurai

 • Krosnelės

 • E-Parduotuvė

 • Apdaila

 • Šildymas

 • Kaminai

 • Išsirink sau židinį

 • Priedai

 • Kainininkai

 • Keramikiniai stiklai

 • Apsauginiai stiklai

 • Schiedel kaminai

 • Daugiau...

 • Apie mus

 • Kodėl verta rinktis mus?

 • Teisės aktai

 • Naudinga informacija

 • D.U.K.

 • Noriu sužinoti

 • Sąvokų žodynas

 • Konsultacijos

 • Kontaktai

 • Dažiausiai užduodami klausimai

  1) Kas tai yra židinys?
  2) Noriu židinio, nuo ko pradėti?
  3) Kodėl geriau rinktis židinį su ugniakuru (kasete, kapsule), nei atvirą židinį?
  4) Kokį židinį pasirinkti?
  5) Kaip teisingai numatyti židiniui vietą statant namą?
  6) Namo, buto įrengimo darbų eiliškumas?
  7) Kaip paruošti vietą pastatytame name?
  8) Židinys mediniame name?
  9) Saugus atstumas nuo židinio ugniakuro?
  10) Kokios grindys turėtų būti prieš židinį?
  11) Kaip paruošti su židiniu besiribojančią sieną?
  12) Ant ko galima statyti židinį?
  13) Kodėl iš židinio su ugniakuru dūmai patenka į kambarį?
  14) Ar reikalingas židiniui šalto oro padavimas iš lauko?
  15) Ar galima nusipirkti ugniakurą ir pačiam susimontuoti židinį?
  16) Ar galima įmontuoti kapsulę į atvirą židinį?
  17) Kaip tinkamai įmontuoti ugniakurą į atvirą židinį?
  18) Kiek sveria židinys?
  19) Ką daryti, jei iš ventiliacinės angos jaučiamas dūmų kvapas?
  20) Kaip susirasti gerą meistrą?
  21) Turiu meistrą, ar galėčiau pas jus užsisakyti apdailą?
  22) Per kiek laiko sumontuojamas židinys jūsų firmoje?
  23) Kaip gauti išsamų atsakymą į rūpimą klausimą?

  1. Kas tai yra židinys?

  picture
  Išvertus iš lotynų kalbos, židinys reikštų aukurą, tai akmeninė niša, kurioje dedamos malkos ir yra dūmų nuvedimo kanalas (kaminas). Daugeliu atvejų židiniai statomi būsto papuošimui, tai jau tapo neatskiriama interjero detale, kuri suteikia jaukumą ir komfortą. Tai gali būti ir puikus šildymo elementas. Nuo senų laikų žmogaus noras buvo turėti ryšį su ugnimi, tai suteikia atsipalaidavimą, žiūrėjimas į degančią ugnį ramina, suteikia jėgų, nuima stresą (smagu pasėdėti su kaimyne, kai nėra žmonos).

  2. Noriu židinio, nuo ko pradėti?

  picture
  Pradžiai jūs turėtumėte žinoti kokio židinio norite. Labai svarbu pasitarti su architektu arba dizaineriu, nes net ir patyręs židinių meistras negalės tinkamai jums patarti, kadangi jis nežino sienų spalvų, lubų, baldų ir kitų interjero elementų išbaigimo. Todėl UAB „Židinių meistrai“ noriai bendradarbiauja su specialistais, kad židinys jūsų bute, name ar sodyboje būtų priderintas prie bendro interjero.

  3. Kodėl geriau rinktis židinį su ugniakuru (kasete, kapsule), nei atvirą židinį?

  picture
  Židiniai su įmontuotais ugniakurais yra pranašesni pagal visus parametrus. Norėdamas išlikti nešališkas ir nenuvertinant kitų meistrų, montuojančių tradicinius (atvirus) židinius darbo, galiu tik pabandyti pateikti savo argumentus ir palyginti židinius su ugniakurais ir tradicinius židinius:
  1) tradicinio (atviro) židinio naudingumo koeficientas yra mažesnis nei 30proc., kai tuo tarpu su ugniakuru galima pasiekti iki 89 proc.;
  2) manau, kad niekam net nekyla abejonių, kad židinys su ugniakuru duoda daugiau šilumos. Atviras židinys apšildo nedidelę erdvę, esančią prieš pat pakurą, kurios negalima nukreipti į kitas patalpas;
  3) galima reguliuoti degimo procesą, reguliuojant oro padavimą į ugniakurą. Taip galite padidinti (sumažinti) liepsną;
  4) saugesnis eksploatuojant. Besikūrenantį židinį galima palikti be priežiūros, nes ugniakuro stiklas nebijo karščio;
  5) hermetiškas, net ir pasikeitus oro sąlygoms, kai pablogėja trauka, dūmai nepatenka į patalpą;
  6) patogus aptarnavimas: galima kūrenti net ir prastesnės kokybės malkomis, nebijant, kad jos gali „spragsėti“;
  7) praktiškas: baigus kūrenti nebūtina išsiurbti pelenų, pvz. tam, kad galėtumėte atidaryti langus ir duris vėdinant patalpas- nebijo skersvėjo;
  8) universalus. Galima kūrenti tiek uždarą, tiek atvirą. Galima pasirinkti ugniakurą su šamotu viduje, į viršų pakeliamu stiklu;
  9) puikus šildymo elementas, nes nuo židinio su ugniakuru yra galimybė karštą orą ortakiais nukreipti i kitus kambarius (patalpas);
  10) taupus: kūrenant židinį su ugniakuru malkų sunaudosite dvigubai mažiau (tai neaktualu gyvenantiems prie miško );
  11) sveikas, niekada smalkės nepateks į patalpą (galite pasitarti su gydytoju ar vaistininku);
  židiniams su ugniakurais yra suteikiamas nuo 3 iki 10 metų garantinis laikotarpis (tai priklauso nuo gamintojo).

  4. Kokį židinį pasirinkti?

  picture
  Pasirinkimo kriterijų gali būti keletas. Daugeliu atvejų užsakovai jau būna apsisprendę ir žino, koks židinys turėtų būti. Blogai yra tai, jog daugelis užsakovų židinius renkasi pagal kainą ir tai meistrams (architektams, dizaineriams) „suriša“ rankas. Suprantu, jog visiems labai svarbi yra židinio kaina, todėl mes pagal sumą jau galime pasiūlyti galimus sprendimo būdus.

  5. Kaip teisingai numatyti židiniui vietą statant namą?

  picture
  Svarbu, kad židinį būtų galima nesunkiai pajungti į kaminą, kad jis turėtų pakankamai erdvės, kad jo neužstotų baldai ir t.t. Dažniausiai židiniai statomi bendrai naudojamame didžiausiame kambaryje, hole, svečių kambaryje. Jeigu planuojamas klasikinio stiliaus židinys, būtų tikslinga sienoje šalia kamino, arba virš kamino palikti nišą. Židinį galima sumontuoti kampe, prie pagrindinės sienos ar net patalpos centre. Yra netgi pakabinamų židinių (ko tik žmonės nesumąsto).

  6. Namo, buto įrengimo darbų eiliškumas?

  picture
  Židinį patogiausia montuoti prieš apdailos darbus. Grindis (jei ant jų bus dedamas parketas, klijuojamos plytelės, ar montuojamas kitoks paklotas) galima montuoti ir prieš židinio montavimą Lubų įrengimas taip pat daugeliu atveju netrukdo židinio montavimo darbams. Šiaip patogiausia atlikti židinio montavimo darbus prieš dažymą.

  7. Kaip paruošti vietą pastatytame name?

  picture Specialiai ruošti vietą židiniui nėra būtinybės. UAB „Židinių meistrai“ pagal situaciją siaurapjūkliu pagal jūsų pasirinktą variantą išpjaus bet kokias grindis. Aišku, geriausia montuoti židinį, kol dar nėra grindų, jeigu tai bus plytelės- jas galima sukloti (galima ir nesukloti...).

  8. Židinys mediniame name?

  picture
  Įrengiant identiškai toki patį židinį mediniame name jo kaina visada bus didesnė (pasisekė tiems, kurie gyvena betono blokuose...). Mediniame name sumontuoti židinį reikalingos papildomos izoliacinės medžiagos, žinoti ir išlaikyti saugius atstumus perdangose, nuo besiribojančių su židiniu medinių sienų ir pan.

  9. Saugus atstumas nuo židinio ugniakuro?

  picture
  Grindų apsauginė danga turi užimti 406mm nuo ugniakuro priekinės dalies. Daugumai pakeltų židinių atstumas gali būti mažesnis.

  10. Kokios grindys turėtų būti prieš židinį?

  picture
  Prieš židinį praktiškiausia būtų iškloti keraminėmis grindų plytelėmis, marmuro, granito ar kita nedegia tvirta danga 80cm atstumu nuo ugnies šaltinio. Tai netgi praktiška pasidėti malkas, nebraižo grindų, saugu ir netgi, pritaikius spalvas, – gražu. Teko sumontuoti židinį, po kuriuo buvo medinės grindys, tačiau židinys praktiškai nesilietė su grindimis, o buvo pakabintas ant sienos. Pas mane namuose, kaip apsauga, prieš židinį ant medinių grindų padėtas storas grūdintas stiklas (kviečiu užsukti, aišku ne tuščiomis...).

  11. Kaip paruošti su židiniu besiribojančią sieną?

  picture
  Specialaus paruošimo kaip ir nereikėtų, tą padarys meistrai, kurie montuos židinį. Tačiau jei tai būtų sienelė, montuojama iš gipso-kartono plokštės, pageidautina, kad tai būtų ugniai atspari gipso-kartono plokštė.

  12. Ant ko galima statyti židinį?

  picture Prieš du metus teko montuoti lengvų konstrukcijų židinį ant medinio perdengimo. Kaip pagrindą, tam panaudojau 20mm storio granito plokštę (klientas, kolkas neskambino).

  13. Kodėl iš židinio su ugniakuru dūmai patenka į kambarį?

  picture
  Dūmai gali patekti dėl prasto židinio ugniakuro. Dažniausiai taip atsitinka greitai atidarant židinio dureles, dėl ko susiformuoja vėjo gūsis (pasitikrinkit, ar kaimynas ant kamino neuždėjo stiklo).

  14. Ar reikalingas židiniui šalto oro padavimas iš lauko?

  picture
  Teisinga būtų sakyti, kad reikalingas papildomas deguonies padavimas į patalpą, kurioje įrengtas židinys. Tai ypač būdinga atviro tipo židiniams, arba židiniams į kuriuos įmontuoti galingi ugniakurai, kurie besikūrendami sudegina didelį kiekį deguonies. Deguonies trūkumas trikdo normalų židinio degimo procesą, patalpoje trūksta deguonies. Pavyzdys: vienoje kavinėje, kur židinys buvo įrengtas gan nepriekaištingai, man teko padaryti papildomą deguonies tiekimą iš lauko, nes savaitgaliais, kada būdavo daug lankytojų, židinys tiesiog gesdavo dėl deguonies trūkumo. Šiuolaikiniuose namuose, kur vyrauja didelės erdvės ir namas nėra suskirstytas į daugybę kambarių, ir jeigu durys į kambarius nėra hermetiškai uždaromos (nėra slenksčių) tai nėra labai aktualu. Reikia atsižvelgti į tai, ar nėra įrengta priverstinė orinio šildymo sistema.

  15. Ar galima nusipirkti ugniakurą ir pačiam susimontuoti židinį?

  picture
  Lietuvoje galima viskas. Dar neseniai visi buvome mechanikais, statybininkais ir viskuo, kuo galima būti, bet laikas viską sutvarko. Kiekvienas turi dirbti savo darbą, o tai ypač svarbu su židiniais, kur dega ugnis. Kaip žinote, labai daug gaisrų kyla dėl netvarkingai įrengtų dūmtraukių, krosnių, taip pat ir židinių.

  16. Ar galima įmontuoti kapsulę į atvirą židinį?

  picture
  Taip (tam įkurta UAB „Židinių meistrai“). Pritaikius išmatavimus galima išsaugoti net buvusio židinio apdailą. Kai nėra galimybės tai padaryti, sumontuojama tik viršutinė židinio apdailos dalis išsaugant pagrindą.

  17. Kaip tinkamai įmontuoti ugniakurą į atvirą židinį?

  picture
  Šiuo metu tenka vykdyti gana daug tokių užsakymų. Paprastai išlieka visa apatinė židinio dalis iki pakuros (jei tai nėra „tarybinis“, morališkai pasenęs židinys iš raudonų plytų... ). Pritaikius pakuros angos išmatavimus ir ugniakuro matmenis, galima permontuoti tik viršutinę židinio dalį. Jeigu pakuros anga ir norimas dėti židinio ugniakuras yra skirtingų dydžių, skirtumą galima panaikinti, pavyzdžiui, suformuojant marmuro rėmelį.

  18. Kiek sveria židinys?

  picture
  Anksčiau, kol dar nebuvo gipso kartono plokščių visi židiniai buvo mūrijami iš plytų ir tinkuojami, todėl jie sverdavo apie 2-4 tonas. Atsiradus naujoms medžiagoms svorį pavyko sumažinti keletą kartų (taip pat ir kainą... Kuo lengvesnis - tuo pigesnis...).

  19. Ką daryti, jei iš ventiliacinės angos jaučiamas dūmų kvapas?

  picture
  Taip būna dažniausiai dėl ne sandaraus kamino kanalo, besiribojančio su ventiliacijos šachta. Reikalingas įdėklas į kaminą. Kita priežastis gali būti tai, kad kamino ir ventiliacijos angos viename aukštyje. Reikalinga, kad kamino anga būtų aukščiau ventiliacinės angos. Tai galima pasiekti prailginus kamino aukštį skardiniu įdėklu.

  20. Kaip susirasti gerą meistrą?

  picture
  Geri meistrai niekada nesireklamuos nemokamuose interneto portaluose ar laikraščiuose. Jie visada turi darbo ir eilę į priekį kitiems darbams. Daugelis klientų meistrus renkasi išsiaiškindami darbų kainą. Sakyčiau, tai prastas kriterijus renkantis meistrus. Darbai kalba apie gerą meistrą, tačiau vien to neužtenka. Reikalingos ir garantijos, kad prireikus galima būtų jį išsikviesti.

  21. Turiu meistrą, ar galėčiau pas jus užsisakyti apdailą?

  picture
  Kodėl gi ne? Mes jums galime sukomplektuoti ir pristatyti reikiamas medžiagas, prieš tai pateikę jų sąrašą su kainomis ir transportavimo išlaidomis. Mūsų įmonės sandėliuose didelis židinių statyboje naudojamų statybinių medžiagų pasirinkimas, todėl reikiamas medžiagas galime pristatyti gan operatyviai.

  22. Per kiek laiko sumontuojamas židinys jūsų firmoje?

  picture
  Židinys su marmuro apdaila statomas keliais etapais. Sumontavus apatinę židinio detalę yra gaminama marmuro apdaila pagal esamus išmatavimus. Praktiškai židinio sumontavimas užtrunka nuo 3 dienų iki 3 savaičių (su marmuro apdaila).

  23. Kaip gauti išsamų atsakymą į rūpimą klausimą?

  picture
  Klausimus galite pateikti ir susisiekti su autoriumi:
  • el. paštu info@zidiniumeistrai.lt
  • atsiųsti SMS žinute: +37068888695
  Įdomesnius, daugeliui rūpimus klausimus mes įtrauksime į D.U.K skyrelį interneto svetainėje.

  Židiniai ir jų įrengimas | Ugniakurai ir šildymas | Kaminai ir trauka | Kūrenimas ir malkos | Apdaila ir medžiagos | Kainos ir garantijos |

   

  ANKSTESNĖ KITA UŽDARYTI