Paprasčiausias būdas išsirinkti židinį

UAB Židinių meistrai
Vilniaus g. 14A, Grigiškės,
Vilniaus miesto sav.
Darbo laikas: I-IV 8.00-20.00, V iki 17.00
Tel.: +370 688 88695
info@zidiniumeistrai.lt

icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon

Dėmesio! Dėl padidėjusio prekių užsakymų kiekio, prekių gamyba ir pristatymas gali vėluoti 5-8 darbo dienas. Atsiprašome už nepatogumus.

4.3.2016Parengė: Rimas Jatkauskas
 
8 688 88 695
       Modulinė sistema „ISOKERN“ -    
  tobula šiuolaikinių kaminų sistemų konstrukcija„Isokern“ elementai gaminami iš vulkaninės pemzos (išakijusi lava), specialiai gabenamos iš Islandijoje esančio Hekla vulkano.


Hekla – Islandijos pietuose 1491 metrų virš jūros lygio esantis ugnikalnis. Jis yra vienas aktyviausių Islandijos ugnikalnių. Šis kalnas priklauso 40 km besitęsiančiai ugnikalnių  virtinei.

 


Pemza – tai natūralios kilmės medžiaga, gaunama iš žemės širdies ir įdedama tiesiai į  kamino širdį.

 


 

Iš Islandijos pemza gabenama į Daniją, kur šiandien „Schiedel“ priklausančiose bendrovės „Isokern“ gamyklose iš šios medžiagos formuojami kaminų sistemoms skirti blokeliai.

 

"Isokern" kaminų sistemos gali būti montuojamos sudėtingiausiomis sąlygomis.

Pemzos pranašumas tas, kad ji pabuvusi ugnikalnio viduje tampa    itin atspari temperatūrų kaitai.

Pemzoje nebelieka dujinių junginių, todėl ji atlaiko ne tik kamino  ugnies karštį (kaisdama medžiaga nesiplečia, nesikeičia jos  matmenys), bet ir didžiausią speigą.

Pemza išsiskiria puikiomis izoliacinėmis ypatybėmis ir neleidžia  prarasti šilumos.

Tokia sistema tvirta, bet kartu ir lengva, dėl to neapkrauna  konstrukcijos ir yra lengvai montuojama.

 

Modulinis kaminas "Isokern" - tai detaliai išdirbta sistema, kurią sudaro visi kokybiškam kaminui sumontuoti reikalingi elementai.

Visi "Isokern" sistemos elementai yra itin lengvi, o pati kaminų sistema labai greitai ir paprastai surenkama.

"Isokern" modulinė sistema tinkama eksplotuoti su visais natūraliu medžiu kūrenamais įrengimais.

Apvalus dūmų kanalas iš lavos akmens greitai sušyla ir užtikrina gerą trauką.

Dėl labai gero medžiagų suderinamumo "Isokern" sistemoje , ant dūmų kanalo sienelių kaupiasi mažiau suodžių ir kaminą reikia rečiau valyti.

Kaminas "Isokern" - saugus, funkcionalus, lengvai montuojamas modulinis kaminas skirtas židiniams, pirtims, krosnelėms.

                                

                               Kainos, išmatavimai, svoris 

Modulinis kaminas ISOKERN 16                     (pirtims, krosnelėms)


Vidinis skersmuo: 160 mm
Išmatavimai: 360 x 360 x 250 mm
Blokelio svoris: 27 kg.
Bėginio metro svoris:  ~108 kg.
Kaina: 84.84 Eur su PVM už 1 metrą

Į metro kainą įeina „Isokern“  blokeliai (36 x 36 cm), montavimo mišinys 25 kg ir maišeliai mišiniui išspausti.


Modulinis kaminas ISOKERN 20 (židiniams)  (perkamiausias modulinis kaminas)

Vidinis skersmuo: 200 mm
Išmatavimai: 400 x 400 x 250 mm
Blokelio svoris: 28 kg.
Bėginio metro svoris:  ~112 kg.
Kaina:
84.84 Eur su PVM už 1 metrą

Į metro kainą įeina „Isokern“  blokeliai (40 x 40 cm), montavimo mišinys 25 kg ir maišeliai mišiniui išspausti.


ISOKERN

        Techniniai duomenys

    Apvalus dūmtraukis iš lavos akmens      Vienguba sistema

Galima eksploatuoti su prietaisais iki 63 kW galingumo, kurių išmetamųjų dujų temperatūra nuo 150 iki 600°С.


 

„Isokern“ kaminų sistemos negalima standžiai sujungti su pastato konstrukcijomis, kad nevaržytų laisvo kamino judėjimo dėl temperatūrinio plėtimosi.

Sumontavus kaminą, "Isokern" klijai visiškai išdžiūna po ~24 val. Tada kaminą galima tinkuoti ar kitaip apdailinti apsaugant jį nuo atmosferos poveikių.

 

Pastaba: "Isokern" sistemos elementų sujungimui naudokite tik specialiai tam skirtą mišinį.

 

        T450,N1,D,3,G(20)

Temperatūros klasė T450, leidžiama išmetamųjų dūminių dujų temperatūra ≤450° C.

Slėgio klasė N1, sumažinto slėgio.

Atsparumo kondensatui klasė D – sausas funkcionavimas.

Atsparumo korozijai klasė 3.

Atsparumo suodžių gaisrui klasė G - užtikrina atsparumą suodžių gaisrui, kur (20) nurodo minimalų atstumą iki degių medžiagų milimetrais.

Po sėkmingų bandymų dėl atitikimo bendriesiems Europos gamybos standartams 1858:2003, produktams su CE ženklinimu nebereikia pakartotinai atlikti bandymų Europos sąjungos erdvėje.

CE ženklinimas "Isokern" sistemai buvo suteiktas 2005.01.20 d.

 


Kaminas Isokern turi unikalias izoliacines savybes, tad gali būti montuojamas 20 mm atstumu iki degių konstrukcijų, tarpą užpildant A1 klasės ugniai atsparia izoliacija.Rekomendacijos montavimui

Kamino padėtis

Patartina kaminą montuoti kuo arčiau stogo kraigo. Tokiu atveju bus užtikrinta gera trauka ir minimalus kamino aukštis virš stogo.

Pagal Lietuvos Respublikoje galiojančius teisės aktus, kamino aukštis virš plokščio stogo, stogo kraigo ar parapeto turi būti ne mažesnis nei 0,5 metro. Ne žemiau stogo kraigo, jei atstumas nuo kraigo iki kamino yra 1,5 – 3 metro ir ne žemiau linijos, esančios nuo kraigo žemyn 10o kampu horizontalios krypties atžvilgiu, kai dūmtraukis (kaminas) yra daugiau nei per 3 m nuo kraigo.

Rekomenduojama, kad esant dideliam nuolydžiui (daugiau nei 300) atstumas nuo kamino viršaus iki stogo paviršiaus būtų ne mažesnis nei 1 metras.

 

Atstumai

Perdangose ir sienose apdaila ar grindų danga iš degių medžiagų gali priglusti prie blokelio paviršiaus, jei apdailos ar grindų dangos storis neviršija 30 mm.


Grindjuostę, kurios aukštis neviršija 150 mm aukščio, taip pat galima glausti prie blokelio paviršiaus.


 

"Isokern" moduliniai vienkanaliai kaminai gali būti montuojami vienas šalia kito išlaikant ne mažiau nei 2 mm tarpą tarp blokelių, kad užtikrintume laisvą vertikalų atskirų kaminų judėjimą.
 "Isokern" modulinio kamino montavimas
Į ką būtina atkreipti dėmesį prieš pradedant montavimo darbus

Kamino vieta ir aukštis turi būti numatyti atliekant projektavimo darbus, kadangi laikančiųjų konstrukcijų išdėstymas apriboja kamino montavimo padėtį ir galimybes.

Prieš montuojant kaminą būtina įsitikinti, kad jungiamo prie kamino prietaiso reikalavimai kaminui ir kamino „Isokern“ charakteristikos atitinka.

Montavimas

 

1. Prieš kamino montavimą būtina įsitikinti, kad pagrindas kaminui yra horizontalus.

Kamino pagrindas turi būti stabilus, atsparus ugniai ir drėgmei (reikia suformuoti hidroizoliacinį sluoksnį prieš kamino montavimą).


2. Prieš montuodami pirmąjį blokelį kampiniu šlifuokliu pašalinkite jungiamąją briauną esančią blokelio apačioje (ši operacija reikalinga tik pirmajam blokeliui).

DĖMESIO! Blokelio apačia su atvirais oro tarpais, o viršaus paviršius uždaras.

Visi kamino elementai montuojami taip, kad blokelio aklinas paviršius nukreipiamas į viršų, o su oro tarpais į apačią.

 

3. Visi kiti moduliniai kamino blokeliai tokia pačia tvarka montuojami vienas ant kito sujungiant juos atspariu karščiui Isokern mišiniu. Klijų sąnaudos ~3 kg bėginiam metrui. Pripildykite dūmų kanalo siūlę klijais (maždaug 15 mm storio sluoksniu), kad užtikrintume dūmų kanalo sandarumą, po to lygiu sluoksniu paskleiskite klijus blokelio kraštuose. Uždėkite kitą blokelį ir iškart pašalinkite klijų perteklių vidiniame kanale drėgna kempinėle. Neužpildykite oro tarpų, jie yra sudėtinė konstrukcijos dalis ir apsaugo kamino konstrukciją nuo perkaitimo.

DĖMESIO! Nenaudokite jokių kitų mišinių blokelių montavimui. Isokern karščiui atsparių klijų niekuo negalima pakeisti.

 

4. Montavimo proceso metu tikrinkite konstrukcijos statumą su gulsčiuku. Modulinio kamino Isokern negalima montuoti daugiau nei 1,5 metro virš pastato stogo. Viršijant šia ribą būtina konsultuotis su “Schiedel kaminų sistemos” specialistais dėl papildomų tvirtinimų.

 

5. Prietaiso prijungimas: pažymėkite pajungimo vietą ant blokelio paviršiaus (15mm didesnio skersmens nei pajungimo alkūnės išorinis skersmuo).

Su elektriniu grąžtu pragręžiokite apibrėžtą perimetrą.

NENAUDOKITE SMŪGINIO GRĘŽIMO.

Vidinę apibrėžto apskritimo dalį pašalinkite plaktuku ir kaltuku.

 

6. Vidinio oro tarpo kraštus užsandarinkite mineraline arba akmens vata (A) ir išlyginkite klijais (B).

 Jungiant prietaisą, pajungimo alkūnę užsandarinkite mineraline virvute.

 

7. Esant galimybei, pravalos/patikros dureles montuokite žemiau pajungimo. Pažymėkite durelių montavimo vietą ant blokelio paviršiaus. Su elektriniu grąžtu pragręžiokite apibrėžtą perimetrą.

NENAUDOKITE SMŪGINIO GRĘŽIMO.

Vidinę apibrėžto kontūro dalį pašalinkite plaktuku ir kaltuku.

Prieš pravalos/patikros dureles ant grindų turi būti mažiausiai po 60 cm laisvo ploto.

 

8. Išpjaukite blokelį taip, kad patalpintumėte sklendę tarp dviejų blokelių taip, kad aukščiau esantis blokelis nesiremtų ant sklendės. Pašalinkite aukščiau sklendės montuojamo blokelio jungiamąją briauną kampiniu šlifuokliu. Sklendės neklijuokite ir niekaip netvirtinkite prie modulinio blokelio, kadangi blokelio ir plieninės sklendės temperatūrinis plėtimasis skirtingas. Esančius tarpus ir angas užpildykite mineraline ar akmens vata.

 

9. Kad užtikrinti kamino stabilumą būtina jį sutvirtinti perėjimuose per perdangas (žiur. “Rekomendacijos montavimui”). Perėjimuose per stogo konstrukciją sutvirtinkite kaminą Isokern naudodami Schiedel perėjimo per gegnes tvirtinimo komplektą arba suformuokite medinį rėmą ne arčiau nei 50mm atstumu iki kamino konstrukcijos ir tarpą užpildykite atsparia ugniai izoliacine medžiaga.

 

10. Išorinį kamino paviršių galima tinkuoti visu ilgiu, o dalį virš stogo reikia apskardinti arba aptinkuoti 10 mm storio tinko sluoksniu atspariu atmosferiniams poveikiams.

Kamino viršūnę būtina uždengti betonine arba metaline dengiamąja plokšte. 

Schiedel apskardinimo komplektas: sudėkite skardos lakštus ant kamino ir tarpusavyje sukniedykite komplekte esančiomis kniedėmis. Užtikrinkite, kad tarp skardos lakštų ir blokelio išorinio paviršiaus būtų paliktas 15 mm oro tarpas. Ant kamino viršaus, prieš tai padengto tinko sluoksniu, uždėkite Schiedel dengiamąją plokštę su apsauga nuo lietaus ir pragręžę kampuose angas pritvirtinkite besiplečiančiais kaiščiais 5x50 mm.

 

Be tinkavimo ir skardinimo galimi ir kitokie „Isokern“kamino „apdirbimo“ būdai:

Apmūrijimas apdailinėmis plytomis


Apklijavimas dekoratyvia klijuojamąja apdaila

 

Sėkmingo ISOKERN kaminų montavimo Jums linki UABkolektyvas.

 

Straipsniai

Klijuojama apdaila

Klijuojama apdaila
Židinių, krosnių apdailai ar renovacijai siūlome rinktis mūrą imituojančias klinkerio plyteles. Klinkeris – kerami...

Kamino valymas

Kamino valymas
Reguliariai valydami kaminą, namų savininkai išvengia gaisro ir padidina šilumos efektyvumą!
Pagal ...

Smart Fan ventiliatorius

Smart Fan ventiliatorius
Smart Fan ventiliatoriai yra itin ekonomiškas būdas paskleisti karštą orą gyvenamosiose patalpose. Pasiga...

Suomiški židiniai

Suomiški židiniai
"Uunisepat" vykdo kryptingą ir ilgalaikę šildymui skirtų krosnių – židinių kūrimo ir gamybos pol...

KOBOK modeliai

KOBOK modeliai
KOBOK siūlo didžiausią modelių modifikacijų pasirinkimą: klasikinis, modernus tamsintais kraštais, modernus balta...

KOBOK - židiniai, kurie šildo

KOBOK - židiniai, kurie šildo
Nuolat tobulinamais modeliais pasižyminčią produkciją galima surasti daugiau kaip 25 pasaulio šalyse.

Izoliuoti kaminai

Izoliuoti kaminai
Izoliuoti dūmtraukiai susideda iš dviejų, vidinio ir išorinio, vamzdžių. Tarp jų yra šiluminė izoli...

Lauko židinys, picos krosnis, duonkepė

Lauko židinys, picos krosnis, duonkepė
 Itališka ALFA PIZZA krosnis tai ne tik maisto ruošimo krosnis, tai kartu ir jaukus namų židinys. Lai...

Glamm Fire

Glamm Fire
Drąsa ir nepriekaištingas estetinis skonis atsispindi visuose GLAMM FIRE bio  židinių modeliuose. Neįprastas...

Parodoje „Supernamai 2014“ krosnininkai surengs neregėtą šou

Parodoje „Supernamai 2014“ krosnininkai surengs neregėtą šou
Pirmą kartą pasaulyje krosnininkai net keturių skirtingų tipų krosnis statys tiesiogiai parodoje "Supernamai 2014&q...

ASTRA granulinės krosnelės

ASTRA granulinės krosnelės
AB Mašinų gamykla "Astra" - viena iš seniausių mašinų gamybos įmonių Lietuvoje. Ji įkurta...

Deginti atliekas draudžiama!

Deginti atliekas draudžiama!
Aplinkos oro apsaugos įstatymo 20 straipsnio 2 dalis draudžia krosnyse deginti atliekas. Už atliekų deginimą nesilaikant...

UAB Židinių meistrai - vieni stpriausių Lietuvoje 2012 - 2013 m

UAB Židinių meistrai - vieni stpriausių Lietuvoje 2012 - 2013 m
Stipriausi Lietuvoje 2012 - 2013 - tai sertifikatai, kurie patvirtina, kad įmonė ir įmonės vadovas y...

Dūmų ventiliatorius

Dūmų ventiliatorius
Ant kamino viršaus montuojamas dūmų traukos ventiliatorius skirtas didinti ir stabilizuoti trauką kamine.
...

Liepsnojantis tunelis – išskirtiniam interjerui

Liepsnojantis tunelis – išskirtiniam interjerui
„Elektrinį židinį vadinti tikru židiniu, žinoma, nėra tikslu, nes jame - tik degimo imitacija. Tačiau ir tai sukur...

Pirties kaminas

Pirties kaminas
Schiedel pirties kaminas yra išbaigtas sprendimas pirties įrengimui.
 Kaminas greitai ir nesudėtingai...

Tandyras - keramikinė krosnis, šašlykinė, lauko židinys...

Tandyras - keramikinė krosnis, šašlykinė, lauko židinys...
Tandyras - keramikinė krosnis - orkaitė. Tai yra ypatingo tipo šašlykinė-mangalas maisto gaminimui Rytų &s...

Vasara Lietuvoje - 2013

Vasara Lietuvoje - 2013
2013 m. birželio 3d. - 17d. vyko krosnininkų seminaras. Seminaro metu buvo pastatytos 6 skirtingų funk...

MCZ

MCZ
MCZ židiniai – tai moderniausio technologinio lygio, išskirtinio dizaino, prabangūs – vieni inovatyvi...

Raituzo namo statybos

Raituzo namo statybos
Pagaliau man sumontavo židinio ir lauko židinio kaminą. Pirkau dvigubą Schiedel "Rondo Plus 200+180" kaminą. K...

UAB Židinių meistrai - vieni stipriausių Lietuvoje

UAB Židinių meistrai - vieni stipriausių Lietuvoje
CREDIT INFO Lietuva pripažino UAB Židinių meistrai vieną iš mokiausių įmonių Lietuvoje....

Židinių ir dūmtraukių rinkos kuratoriai

Židinių ir dūmtraukių rinkos kuratoriai
Lietuvos nacionalinė židinių ir dūmtraukių montuotojų asociacija darbuojasi vos ketverius metus. Jos narių teigimu, &sca...

Ugniakurai šildantys vandenį

Ugniakurai šildantys vandenį
Vandenį šildantys ugniakurai – šiuolaikiniai ekologiški šildymo įrenginiai, kuriuos ga...

Naujas veidas - naujos galimybės

Naujas veidas - naujos galimybės
Naujos svetainės misija – būti paprasta, struktūrizuota, informatyvia ir interaktyvia vieta, kur Jūsų noras turėti...

Kaip paruošti židinį dažymui

Kaip paruošti židinį dažymui
Jeigu  pavargote nuo įprastos raudonos, kaštoninės ar juodos židinio spalvos, tikriausiai jūs vis dažniau pa...

Įdėklas į kaminą

Įdėklas į kaminą
Visi vamzdžiai, pagaminti iš nerūdijančio plieno skardos (įdėklais jų vadinti negalima)nustatyta tvarka nepaženkl...

Kaip pasirinkti meistrą

Kaip pasirinkti meistrą
Meistro pasirinkimo kriterijai
Internete skelbimuose neretai gali perskaityti: 10, 12, 15 metų patirtis.
...

Akumuliacinės plokštės

Akumuliacinės plokštės
Daugiau nei 90proc. Lietuvoje pastatomų židinių yra iš konstrukcinių – izoliacinių medžiagų. Mes Jums norim...

Blogai traukia - kviesk kaminkrėtį

Blogai traukia - kviesk kaminkrėtį
Už blogai prižiūrimą kaminą namo savininkui gali būti skiriama 200 litų dydžio bauda. O jei dėl tokio aplaidumo kiltų ga...

Nesidžiaugia židiniu

Nesidžiaugia židiniu
Prieš keletą savaičių akylesni „Druskininkų naujienų“ skaitytojai pastebėjo neįprastą skelbimą, kuria...

Prastas židinys - paties pirkėjo problema

Prastas židinys - paties pirkėjo problema
Antrą žiemą neveikiantis židinys, daugiau nei metus trukęs teismų maratonas ir jokių vilčių, kad bus atlyginta žala. Tai...

Kaip elgtis kilus gaisrui

Kaip elgtis kilus gaisrui
Pagrindinės gaisrų priežastys – neatsargus gyventojų elgesys su ugnimi (52 proc.), netvarkinga elektros įranga ir ...

Spartherm - prestižiniai vokiški židiniai

Spartherm - prestižiniai vokiški židiniai
Pakeiskite savo dienotvarkę ir leiskite savo pojūčiams pakeliauti po ugnies šalį. SPARTHERM Jums siūlo auk&scaron...

Granulinės krosnelės KALOR

Granulinės krosnelės KALOR
Norime pasiūlyti Italų kompanijos "Mitsui" sukurtas krosneles Kalor pagal kanadietišką projektą i&scaro...

Kaip tinkamai pasirinkti kaminą

Kaip tinkamai pasirinkti kaminą
Kaminai montuojami iš plytų, betono, metalo, keramikos ir netgi iš stiklo. Su kondensato nutekėjimu ir be ...

GRENAISOL konstrukcinės-termoizoliacinės plokštės

GRENAISOL konstrukcinės-termoizoliacinės plokštės
Dauguma žmonių nesidomi arba tiesiog nekreipia dėmesio į tai, kokios statybinės  ar izoliacinės medžiagos naudojamo...

Apsauginiai stiklai

Apsauginiai stiklai
Apsaugai prieš židinį, po krosnelėmis plačiai naudojamas grūdintas stiklas. Grūdintas stiklas – tai ne tik ...

Kaminas krosniai ir Kalėdų Seneliui

Kaminas krosniai ir Kalėdų Seneliui
Tikriausiai girdėjote, kad Kalėdų Senelis į namus patenka pro kaminą. Sunku tuo patikėti? Tai todėl, kad pas mus kaminai...

Spalvos

Spalvos
Spalvos kiekvieną žmogų veikia skirtingai, tačiau mokslo ir iš senovės papročių yra įrodyta bei nustatyta, jog sp...

Akmenų horoskopas zodiako ženklams

Akmenų horoskopas zodiako ženklams
Pristatome horoskopą 12 zodiako ženklų pagal akmenų rūšis. Kristalai ir brangakmeniai – tai tam tikros vei...

SCHIEDEL ISOKERN moduliniai lavos kaminai

SCHIEDEL ISOKERN moduliniai lavos kaminai
"Isokern" kaminų sistemos gali būti montuojamos sudėtingiausiomis sąlygomis. Pemzos pranašumas tas, kad...

Ką reikia žinoti apie apdailą

Ką reikia žinoti apie apdailą
Ar susimąstote, kodėl marmuro aplinkoje kalbamės žemesniu tonu, o žingsniai automatiškai tampa lėtesni? Gal tai t...

Schiedel montavimo instrukcija

Schiedel montavimo instrukcija
Tradicinius plytinius kaminus pamažu keičia nauji keramikiniai kaminai. Jų viduje esantis iš šamotinės ker...

ANKSTESNE KITA U?DARYTI