Paprasčiausias būdas išsirinkti židinį

UAB Židinių meistrai
Vilniaus g. 14A, Grigiškės,
Vilniaus miesto sav.
Darbo laikas: I-IV 8.00-20.00, V iki 17.00
Tel.: +370 688 88695
info@zidiniumeistrai.lt

icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon

Dėmesio! Dėl padidėjusio prekių užsakymų kiekio, prekių gamyba ir pristatymas gali vėluoti 5-8 darbo dienas. Atsiprašome už nepatogumus.

17.11.2013

LIEPSNOJANTIS TUNELIS – IšSKIRTINIAM INTERJERUI


Tomas FEDARAVIČIUS
t.fedaravicius@lzinios.lt                                        
 

Židinys šiais laikais - ne tik šilumą teikianti būsto dalis, bet ir interjero puošmena. Degančios ugnies jaukumu trokšta mėgautis ne tik individualių namų savininkai, bet ir daugiabučių gyventojai. Vieniems patinka jos imitacija, kiti nori tikros liepsnos.

Nėra paprasta tradicinį malkomis kūrenamą židinį įsirengti bute. Būtinas ne tik dūmtraukis, bet ir kaimynų sutikimas, ir savivaldybės leidimas. Dažnai dėl erdvės trūkumo sunku bute rasti ir vietos malkoms. Tokiu atveju specialistai siūlo pasvarstyti apie galimybę turėti elektrinį židinį arba biožidinį. Šiems nekeliama biurokratinių reikalavimų, dūmtraukių nereikia, o pastatyti juos pajėgs kiekvienas bent kartą atsuktuvą rankose laikęs būsto šeimininkas.
 

Renkasi elektrą

„Elektrinį židinį vadinti tikru židiniu, žinoma, nėra tikslu, nes jame - tik degimo imitacija. Tačiau ir tai sukuria jaukumą. Instaliacija paprasta, bet kada įjungi, bet kada išjungi. Elektros suvartojama pagal galingumą: standartinis galingumas yra apie 2 kW, jei įjungiama šildymo funkcija. Kai norėsime tik šviečiančios butaforinės liepsnos, instaliacija vartos elektros ne daugiau nei 100 W lemputė“, - paaiškino židinių meistras Rimas Jatkauskas.

Elektriniai ir biožidiniai gali būti pastatomi ar pakabinami, kaip paveikslai, dažnai jie montuojami ir specialiai tam sienose įrengtose nišose ar laisvuose kambario kampuose.


Nevėdinant apsvaigs galva

Kita alternatyva - biožidiniai – lietuvių būstuose pasirodė maždaug prieš penkerius metus. Juose dega tikra liepsna. Vietoj malkų naudojamas specialus, spirito pagrindu gaminamas degusis skystis. Jis pilamas į židinio talpyklą, degdamas neskleidžia kvapo ir dūmų, tad nereikia kamino. Tokį židinį dažnai šeimininkai stato net kambario viduryje.

„Degiojo skysčio bakelyje telpa apie litrą. Tiek pakanka, kad liepsna degtų apie keturias valandas. Liepsna nėra oranžinė, kaip degant tikroms malkoms – šiek tiek šviesesnė. Tikrai ne mėlyna. Geriau, kai židinys statomas patalpoje, kurioje yra tinkamas vėdinimas. Jei papildomo vėdinimo nėra, būtina baigus kūrenti židinį pradaryti langą ir įleisti gryno oro, nes patalpoje ilgiau degant liepsnai sumažėja deguonies. Nevėdinant kambario žmogus jame gali pasijusti prastai“, - pažymėjo biožidinių ekspertė Julija Belik.

Pasak jos, derėtų tinkamai pasirinkti kūrenti naudojamą degųjį skystį. Pašnekovė rekomendavo pasidairyti keliais litais brangesnių, Vokietijoje ar Olandijoje gamintų skysčių - šių kaina parduotuvėse siekia apie 20 litų už litrą. Dažnai taupydami žmonės perka Lenkijoje gaminamą skystį, kuris, J.Belik teigimu, degdamas paskleidžia nemalonų specifinį kvapą, atsiranda suodžių, kurie teršia židinį. Tenka jį kaskart valyti. Pageidaujantieji malonesnių aromatų gali pasirinkti įvairių kvapų degiųjų skysčių ar eterinių aliejų.

Panoro liepsnos

„Kokybišką biožidinį šiuo metu galima įsigyti keliais šimtais litų pigiau nei elektrinį. Todėl žmonės juos noriau renkasi tiek dėl tikros liepsnos, tiek dėl kainos. Žinoma, tiek elektrinių, tiek biožidinių yra labai skirtingų. 99 proc. elektrinių židinių dabar atkeliauja iš Kinijos. Įsigyti Europoje pagamintą elektrinį židinį šiuo metu kainuotų ne pigiau nei ne patį prasčiausią dešimties metų senumo automobilį“, - teigė židiniais prekiaujančios bendrovės konsultantas Aleksandras.

Klientų poreikių būna įvairių. Seniau, pasak Aleksandro, jie rinkdavosi standartinius pigesnius modelius, o dabar dažnai norima originalių, prie išskirtinio interjero tinkančių sprendimų.

„Biožidinius galime sukomplektuoti pačius įvairiausius. Pavyzdžiui, neseniai klientui įrengėme 4 metrų ilgio židinį skersai kambario sienos išpjautoje nišoje. Toks degantis tunelis sienoje sukelia išskirtinį įspūdį ir tampa pagrindiniu interjero elementu. Tai kainuoja iki dešimties tūkstančių litų. Paprastesni biožidiniai, nelygu dydis ir dizainas, būsto savininkui atsieis nuo 300 iki 1500 litų“, - teigė židinių pardavėjas.

Tikra ugnis daugiabutyje

Elektriniai ir biožidiniai kol kas populiarumu nė iš tolo negali prilygti židiniams su degimo kapsule, lietuviškai tariant – ugniakuru. Tačiau tokiam malkomis kūrenamam židiniui reikalingi leidimai ir dūmtraukis.

Paprasčiau tikrą židinį įsirengti naujesniuose kotedžuose ar loftuose, nes juose dažniausiai yra iš anksto suprojektuoti dūmtraukių kanalai. Jungti tradicinio židinio dūmtraukį į bendros ventiliacijos sistemas daugiabučiuose yra draudžiama.

Židinį įsirengti panorusiam buto šeimininkui reikia išsiaiškinti, ar yra galimybė konkrečiame daugiabutyje saugiai įrengti, o vėliau ir prižiūrėti dūmtraukį. Taip pat prireiks gauti kaimynų sutikimą. Pagal įstatymą, tam turi neprieštarauti daugiau kaip 50 proc. namo gyventojų.

Realiai gali pakakti gauti bendrijos pirmininko ir su jūsų būstu besiribojančių butų ar aukštesniuose aukštuose gyvenančių kaimynų sutikimą. Židinį galima įrengti daugiaaukščio pastato 1-5 aukštuose. Aukščiau daugiaaukščiame pastate židinio įrengti negalima, išskyrus viršutinį gyvenamojo namo aukštą.

Jei bute statoma židinio kapsulė ir ji apmūrijama, reikia projekto, įrodančio, kad židinys nuo svorio neįlūš per perdangą į žemiau esantį butą.

Į savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyrių kreipiamasi dėl projektavimo sąlygų patvirtinimo. Ar židinys pripažįstamas tinkamu naudoti, sprendžia Statybos ir statinių naudojimo valstybinės priežiūros skyriaus specialistai. Įvertinant židinį taip pat dalyvauja priešgaisrinės saugos ir Visuomenės sveikatos centro specialistai. Jei įrengiant židinį buvo keičiama elektros instaliacija, dalyvauja elektrikai ir namo bendrijos ar administruojančios įmonės atstovas.

Jei židinys įrengiamas žemesniuose aukštuose, kaminas išvedamas per lauko sieną. Atstumas nuo sienos iki židinio turi būti ne didesnis kaip pusantro metro. Jei atstumas didesnis, gali prireikti papildomos dūmtraukio instaliacijos. Lauke kaminas turi būti atitrauktas 50 cm nuo sienos.

Kai dūmtraukis paskutiniame aukšte ant stogo išvedamas per perdangą, negalima kirsti plokščių sujungimų.

Per lauką išvedamas kaminas turi būti apšiltintas, kad nesikauptų kondensatas ir kamino nereikėtų dažnai valyti.

Išvedant per perdangas, kamino šiltinti nereikia, tačiau reikia papildomų grotelių, kainuoja perkirtimas ir stogo sandarinimas.

Šaltinis: lzinios.lt

 

Straipsniai

Klijuojama apdaila

Klijuojama apdaila
Židinių, krosnių apdailai ar renovacijai siūlome rinktis mūrą imituojančias klinkerio plyteles. Klinkeris – kerami...

Kamino valymas

Kamino valymas
Reguliariai valydami kaminą, namų savininkai išvengia gaisro ir padidina šilumos efektyvumą!
Pagal ...

Smart Fan ventiliatorius

Smart Fan ventiliatorius
Smart Fan ventiliatoriai yra itin ekonomiškas būdas paskleisti karštą orą gyvenamosiose patalpose. Pasiga...

Suomiški židiniai

Suomiški židiniai
"Uunisepat" vykdo kryptingą ir ilgalaikę šildymui skirtų krosnių – židinių kūrimo ir gamybos pol...

KOBOK modeliai

KOBOK modeliai
KOBOK siūlo didžiausią modelių modifikacijų pasirinkimą: klasikinis, modernus tamsintais kraštais, modernus balta...

KOBOK - židiniai, kurie šildo

KOBOK - židiniai, kurie šildo
Nuolat tobulinamais modeliais pasižyminčią produkciją galima surasti daugiau kaip 25 pasaulio šalyse.

Izoliuoti kaminai

Izoliuoti kaminai
Izoliuoti dūmtraukiai susideda iš dviejų, vidinio ir išorinio, vamzdžių. Tarp jų yra šiluminė izoli...

Lauko židinys, picos krosnis, duonkepė

Lauko židinys, picos krosnis, duonkepė
 Itališka ALFA PIZZA krosnis tai ne tik maisto ruošimo krosnis, tai kartu ir jaukus namų židinys. Lai...

Glamm Fire

Glamm Fire
Drąsa ir nepriekaištingas estetinis skonis atsispindi visuose GLAMM FIRE bio  židinių modeliuose. Neįprastas...

Parodoje „Supernamai 2014“ krosnininkai surengs neregėtą šou

Parodoje „Supernamai 2014“ krosnininkai surengs neregėtą šou
Pirmą kartą pasaulyje krosnininkai net keturių skirtingų tipų krosnis statys tiesiogiai parodoje "Supernamai 2014&q...

ASTRA granulinės krosnelės

ASTRA granulinės krosnelės
AB Mašinų gamykla "Astra" - viena iš seniausių mašinų gamybos įmonių Lietuvoje. Ji įkurta...

Deginti atliekas draudžiama!

Deginti atliekas draudžiama!
Aplinkos oro apsaugos įstatymo 20 straipsnio 2 dalis draudžia krosnyse deginti atliekas. Už atliekų deginimą nesilaikant...

UAB Židinių meistrai - vieni stpriausių Lietuvoje 2012 - 2013 m

UAB Židinių meistrai - vieni stpriausių Lietuvoje 2012 - 2013 m
Stipriausi Lietuvoje 2012 - 2013 - tai sertifikatai, kurie patvirtina, kad įmonė ir įmonės vadovas y...

Dūmų ventiliatorius

Dūmų ventiliatorius
Ant kamino viršaus montuojamas dūmų traukos ventiliatorius skirtas didinti ir stabilizuoti trauką kamine.
...

Liepsnojantis tunelis – išskirtiniam interjerui

Liepsnojantis tunelis – išskirtiniam interjerui
„Elektrinį židinį vadinti tikru židiniu, žinoma, nėra tikslu, nes jame - tik degimo imitacija. Tačiau ir tai sukur...

Pirties kaminas

Pirties kaminas
Schiedel pirties kaminas yra išbaigtas sprendimas pirties įrengimui.
 Kaminas greitai ir nesudėtingai...

Tandyras - keramikinė krosnis, šašlykinė, lauko židinys...

Tandyras - keramikinė krosnis, šašlykinė, lauko židinys...
Tandyras - keramikinė krosnis - orkaitė. Tai yra ypatingo tipo šašlykinė-mangalas maisto gaminimui Rytų &s...

Vasara Lietuvoje - 2013

Vasara Lietuvoje - 2013
2013 m. birželio 3d. - 17d. vyko krosnininkų seminaras. Seminaro metu buvo pastatytos 6 skirtingų funk...

MCZ

MCZ
MCZ židiniai – tai moderniausio technologinio lygio, išskirtinio dizaino, prabangūs – vieni inovatyvi...

Raituzo namo statybos

Raituzo namo statybos
Pagaliau man sumontavo židinio ir lauko židinio kaminą. Pirkau dvigubą Schiedel "Rondo Plus 200+180" kaminą. K...

UAB Židinių meistrai - vieni stipriausių Lietuvoje

UAB Židinių meistrai - vieni stipriausių Lietuvoje
CREDIT INFO Lietuva pripažino UAB Židinių meistrai vieną iš mokiausių įmonių Lietuvoje....

Židinių ir dūmtraukių rinkos kuratoriai

Židinių ir dūmtraukių rinkos kuratoriai
Lietuvos nacionalinė židinių ir dūmtraukių montuotojų asociacija darbuojasi vos ketverius metus. Jos narių teigimu, &sca...

Ugniakurai šildantys vandenį

Ugniakurai šildantys vandenį
Vandenį šildantys ugniakurai – šiuolaikiniai ekologiški šildymo įrenginiai, kuriuos ga...

Naujas veidas - naujos galimybės

Naujas veidas - naujos galimybės
Naujos svetainės misija – būti paprasta, struktūrizuota, informatyvia ir interaktyvia vieta, kur Jūsų noras turėti...

Kaip paruošti židinį dažymui

Kaip paruošti židinį dažymui
Jeigu  pavargote nuo įprastos raudonos, kaštoninės ar juodos židinio spalvos, tikriausiai jūs vis dažniau pa...

Įdėklas į kaminą

Įdėklas į kaminą
Visi vamzdžiai, pagaminti iš nerūdijančio plieno skardos (įdėklais jų vadinti negalima)nustatyta tvarka nepaženkl...

Kaip pasirinkti meistrą

Kaip pasirinkti meistrą
Meistro pasirinkimo kriterijai
Internete skelbimuose neretai gali perskaityti: 10, 12, 15 metų patirtis.
...

Akumuliacinės plokštės

Akumuliacinės plokštės
Daugiau nei 90proc. Lietuvoje pastatomų židinių yra iš konstrukcinių – izoliacinių medžiagų. Mes Jums norim...

Išrinktas gražiausias židinys bei prizų laimėtojai

Išrinktas gražiausias židinys bei prizų laimėtojai
Kovo 20 dieną buvo išrinktas gražiausias židinys. Rinkimus organizavo "Židinių meistrų klubas" ir "...

Blogai traukia - kviesk kaminkrėtį

Blogai traukia - kviesk kaminkrėtį
Už blogai prižiūrimą kaminą namo savininkui gali būti skiriama 200 litų dydžio bauda. O jei dėl tokio aplaidumo kiltų ga...

Nesidžiaugia židiniu

Nesidžiaugia židiniu
Prieš keletą savaičių akylesni „Druskininkų naujienų“ skaitytojai pastebėjo neįprastą skelbimą, kuria...

Prastas židinys - paties pirkėjo problema

Prastas židinys - paties pirkėjo problema
Antrą žiemą neveikiantis židinys, daugiau nei metus trukęs teismų maratonas ir jokių vilčių, kad bus atlyginta žala. Tai...

Kaip elgtis kilus gaisrui

Kaip elgtis kilus gaisrui
Pagrindinės gaisrų priežastys – neatsargus gyventojų elgesys su ugnimi (52 proc.), netvarkinga elektros įranga ir ...

Spartherm - prestižiniai vokiški židiniai

Spartherm - prestižiniai vokiški židiniai
Pakeiskite savo dienotvarkę ir leiskite savo pojūčiams pakeliauti po ugnies šalį. SPARTHERM Jums siūlo auk&scaron...

Granulinės krosnelės KALOR

Granulinės krosnelės KALOR
Norime pasiūlyti Italų kompanijos "Mitsui" sukurtas krosneles Kalor pagal kanadietišką projektą i&scaro...

Kaip tinkamai pasirinkti kaminą

Kaip tinkamai pasirinkti kaminą
Kaminai montuojami iš plytų, betono, metalo, keramikos ir netgi iš stiklo. Su kondensato nutekėjimu ir be ...

GRENAISOL konstrukcinės-termoizoliacinės plokštės

GRENAISOL konstrukcinės-termoizoliacinės plokštės
Dauguma žmonių nesidomi arba tiesiog nekreipia dėmesio į tai, kokios statybinės  ar izoliacinės medžiagos naudojamo...

Apsauginiai stiklai

Apsauginiai stiklai
Apsaugai prieš židinį, po krosnelėmis plačiai naudojamas grūdintas stiklas. Grūdintas stiklas – tai ne tik ...

Kaminas krosniai ir Kalėdų Seneliui

Kaminas krosniai ir Kalėdų Seneliui
Tikriausiai girdėjote, kad Kalėdų Senelis į namus patenka pro kaminą. Sunku tuo patikėti? Tai todėl, kad pas mus kaminai...

Spalvos

Spalvos
Spalvos kiekvieną žmogų veikia skirtingai, tačiau mokslo ir iš senovės papročių yra įrodyta bei nustatyta, jog sp...

Akmenų horoskopas zodiako ženklams

Akmenų horoskopas zodiako ženklams
Pristatome horoskopą 12 zodiako ženklų pagal akmenų rūšis. Kristalai ir brangakmeniai – tai tam tikros vei...

SCHIEDEL ISOKERN moduliniai lavos kaminai

SCHIEDEL ISOKERN moduliniai lavos kaminai
"Isokern" kaminų sistemos gali būti montuojamos sudėtingiausiomis sąlygomis. Pemzos pranašumas tas, kad...

Ką reikia žinoti apie apdailą

Ką reikia žinoti apie apdailą
Ar susimąstote, kodėl marmuro aplinkoje kalbamės žemesniu tonu, o žingsniai automatiškai tampa lėtesni? Gal tai t...

Schiedel montavimo instrukcija

Schiedel montavimo instrukcija
Tradicinius plytinius kaminus pamažu keičia nauji keramikiniai kaminai. Jų viduje esantis iš šamotinės ker...

ANKSTESNE KITA U?DARYTI