Paprasčiausias būdas išsirinkti židinį

UAB Židinių meistrai
Vilniaus g. 14A, Grigiškės,
Vilniaus miesto sav.
Darbo laikas: I-IV 8.00-20.00, V iki 17.00
Tel.: +370 688 88695
info@zidiniumeistrai.lt

icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon

Dėmesio! Dėl padidėjusio prekių užsakymų kiekio, prekių gamyba ir pristatymas gali vėluoti 5-8 darbo dienas. Atsiprašome už nepatogumus.

5.4.2014

Kaip pasirinkti meistrą?

Meistro pasirinkimo kriterijai

•    Patirtis
Internete skelbimuose neretai gali perskaityti: 10, 12, 15 metų patirtis.
Kas ją nustato? Nuo kada ją skaičiuoti? Koks turėtų būti atskaitos taškas?
Įmonės paprastai patirtį skaičiuoja nuo įmonės įkūrimo datos. Kas kita meistrai – privatininkai. Aš būdamas 12 metų krosnininkui tėvui maišiau molį. Ar tai reiškia, kad mano patirtis 32 metai?
Privatus meistras galėtų atskaitos tašką pasirinkti nuo krosnininko kvalifikacijos įgijimo.

•    Kvalifikacija
Krosnininkus ruošia Vilniaus Jaruzalės darbo rinkos mokymo centras. Kursus organizuoja Lietuvos nacionalinė židinių – dūmtraukių montuotojų asociacija. Kam to reikia? O kam reikalingas vairuotojo pažymėjimas, jeigu ir taip moku vairuoti?
Krosnininko (jis kartu ir židinių bei kaminų specialistas) darbas labai atsakingas, kadangi tai susiję su dūmais ir smalkėmis (sveikata), saugumu (gaisro tikimybė), šildymu, jaukumu ir pan. Aš turiu net kelis kvalifikaciją patvirtinančius dokumentus.

•    Praktika
Įmonėje dirbantis meistras nuolat stato krosnis. Kadangi dirba ne privačiai, tai jam eilės tvarka yra suderinami objektai, užsakytos ir pristatytos medžiagos. Dirbdamas komandoje su kitu meistru, kartu krosnių per metus pastato tiek, kiek privatus meistras statytų keletą metų.

•    Tobulėjimas

Seminarai, kursai, parodos, konferencijos, mokymai. Įmonėse tai tiesiog kasdienybė tad įmonės darbuotojai nuolat atnaujina žinias. Privatininkai dažniausiai neturi tokių galimybių, tad jų profesinis tobulėjimas yra net kelis kartus prastesnis.
 

•    Pasiekimai
Iš metų į metus dirbant toje pačioje srityje turi kažką ir pasiekti. Dėl to turėtum būti įvertintas, apdovanotas, aprašytas ar kitaip pasižymėjęs. Lietuva ne Amerika, čia žmonės kuklūs – nemėgsta girtis. Manau, kad be reikalo, kam tai slėpti. Gal būt užsakovui tai padės apsispręsti pasirenkant meistrą?

•    Pasigirkime
Turiu per 20 diplomų, sertifikatų, įvairiausių raštų iš skirtingų pasaulio šalių, aplankiau 11 gamyklų. Dalyvaujam statybos parodose, leidžiame lankstinukus, rašau straipsnius į laikraščius bei žurnalus, buvau rodomas per visus TV kanalus, kelis kartus „pirkome“ bėdas „Bėdų turgaus“ laidoje, dalyvavau tiesioginėse radijo laidose...

•    Viešumas
Atkreipkite dėmesį į skelbiamus kontaktus. Jeigu meistras yra patikimas, neturi problemų su klientais, medžiagų tiekėjais, verslo partneriais, jam nėra reikalo slėpti savo adresą, pavardę ir kitus kontaktus. Jeigu matote skelbimą ar visą svetainę be adreso, kyla abejonės dėl tokio skelbimo patikimumo.

•    Rekomendacijos
Kartais pas mus klientai pasiklausia nuomonės apie vieną ar kitą įmonę ar meistrą. Nežiūrint į tai, kad tai būna konkurentai, atsakome nešališkai. Židinių ir krosnių montavimo įmonės mūsų versle – kaip seimo nariai, stebimos pro padidinimo stiklą. Jos dėl viešumo ir geros reputacijos dirba labai atsakingai, garantuoja už atliktų darbų kokybę, neslepia kontaktų.

•    Reklama
Stabiliai dirbanti įmonė turi savo klientų ratą (meistrai, architektai, dizaineriai, salonai, statybinės organizacijos), todėl tokia įmonė
išgalvotais vardais niekada nesireklamuos įvairiuose pokalbių forumuose ar nemokamų skelbimų portaluose.

•    Plagiatas
www.zidiniumeistrai.lt - pirmasis Lietuvoje internetinis puslapis apie židinius, krosnis, kaminus. Dabar jau yra daugybė tokių svetainių ir
nesunku pastebėti, jog dauguma jų sukurtos ir tebekuriamos panaudojus www.zidiniumeistrai.lt tinklapyje paimtas idėjas, šablonus, rubrikas, aprašymus.

•    Kainos
Vyraujantį stereotipą, kad samdytis privatininką ir tai bus pigiau laikas keisti. Privatus meistras konkuruoja tik vienoje eilutėje iš bendros statinio sąmatos – darbų kaina. Kitos pozicijos panašios, tačiau įmonės, turėdamos sutartis ir pirkdamos medžiagas dideliais kiekiais,  jas gali pasiūlyti palankesnėmis kainomis, kompleksiškai pristatyti, tad šioje vietoje klientas gali nemažai sutaupyti, o finale - gauti legalų produktą už konkurencingą kainą.

•    Akcijos, nuolaidos, išpardavimai
Prekybos tinkluose daromos akcijos tam, kad privilioti klientus. Židinių versle į tai reikėtų pasižiūrėti gan atsargiai. Galbūt prekė per ilgai pragulėjo sandėlyje (lauke) ir pakito produkto savybės. Bet įmanoma ir tai, kad įmonė neturi pinigų naujo krovinio įsigijimui. Tokiu atveju klientas tikrai laimi.

•    Legalumas
Meistras, pavadinkime jį meistru Pupkinu, dirba nelegaliai, be dokumentų, nemoka mokesčių. Dažnai tokie meistrai registruoti darbo biržoje. Samdydami pigesnį meistrą, iš tikrųjų mes sumokame tą patį. Mes dirbdami savo tiesioginį darbą per mokesčius valstybei išlaikome „bedarbį“ kurį patys ir samdome. Tokiu būdu mes jam sumokame dvigubai. Jis sėdi mums ant sprando, o mes jam dar mokame, galų gale už jo vaikų mokymą mokame taip pat mes...
Būtinai reikalaukite Verslo liudijimo, kurio kaina yra simbolinė. Jeigu samdytas meistras neturi verslo liudijimo, vadinasi jis gauna išmokas kita forma...

•    Atlikti darbai
Keista, kada meistro, nors pagal interneto puslapį susidaro įspūdis, jog tai didelė įmonė, svetainėje daug informacijos, tačiau nėra atliktų darbų galerijos. Perfrazuotą informaciją patalpinti į tinklapi Copy Paste būdu nėra sudėtinga. Atliktų darbų galerija – vienas svarbiausių meistro pasirinkimo kriterijų. Keista ir tai, kad patirtis per 10 metų, o atliktų darbų tik keletas. Tai ką, po 1 židinį į metus. Iš ko tada ta patirtis?

•    Garantijos
Klientai dažnai teiraujasi: kokios garantijos? Remiantis Statybų įstatymu, matomų darbų garantinis terminas yra 5, paslėptų – 10 metų. Tačiau šia garantija gali pasinaudoti tik gyvuojančių statybos bendrovių klientai. Jei įmonės nėra, nėra ir garantijų – remontuotis teks pačiam.

•    Bendradarbiavimas
Pasakyk man kas tavo draugai ir aš pasakysiu kas tu. Kas geriau gali apibūdinti meistrą nei jo konkurentai? Jeigu įmonė ar meistras dirba kokybiškai ir atsakingai, tai jie turėtų būti gerbiami konkurentų ir nebijoti jų nuomonės.

•    Įvaizdis
Įvaizdis dar ne viskas, tačiau pagal jį taip pat galime spręsti. Mes, meistrai klientus vertiname pagal automobilį, namą ir pagal tai siūlome ir židinį. Klientas meistrus vertina pagal profesionalius patarimus, išklabą, spec. aprangą, įrankius, transportą... Profesionalūs įrankiai (lazeriai, atstumų matuokliai) ir pagalbinės priemonės (pastoliai, spec. transportas) užtikrina kokybę palengvina darbų atlikimą.

•    Apibendrinimas
Legali ir egzistuojanti įmonė, viešai skelbiamas adresas, vadovo pavardė, atliktų darbų galerija, kvalifikaciją įrodantys dokumentai...
Būkite budrūs
!!!


Sukūrė:
Rimas Jatkauskas
mob. 8 688 88695

 

Straipsniai

Klijuojama apdaila

Klijuojama apdaila
Židinių, krosnių apdailai ar renovacijai siūlome rinktis mūrą imituojančias klinkerio plyteles. Klinkeris – kerami...

Kamino valymas

Kamino valymas
Reguliariai valydami kaminą, namų savininkai išvengia gaisro ir padidina šilumos efektyvumą!
Pagal ...

Smart Fan ventiliatorius

Smart Fan ventiliatorius
Smart Fan ventiliatoriai yra itin ekonomiškas būdas paskleisti karštą orą gyvenamosiose patalpose. Pasiga...

Suomiški židiniai

Suomiški židiniai
"Uunisepat" vykdo kryptingą ir ilgalaikę šildymui skirtų krosnių – židinių kūrimo ir gamybos pol...

KOBOK modeliai

KOBOK modeliai
KOBOK siūlo didžiausią modelių modifikacijų pasirinkimą: klasikinis, modernus tamsintais kraštais, modernus balta...

KOBOK - židiniai, kurie šildo

KOBOK - židiniai, kurie šildo
Nuolat tobulinamais modeliais pasižyminčią produkciją galima surasti daugiau kaip 25 pasaulio šalyse.

Izoliuoti kaminai

Izoliuoti kaminai
Izoliuoti dūmtraukiai susideda iš dviejų, vidinio ir išorinio, vamzdžių. Tarp jų yra šiluminė izoli...

Lauko židinys, picos krosnis, duonkepė

Lauko židinys, picos krosnis, duonkepė
 Itališka ALFA PIZZA krosnis tai ne tik maisto ruošimo krosnis, tai kartu ir jaukus namų židinys. Lai...

Glamm Fire

Glamm Fire
Drąsa ir nepriekaištingas estetinis skonis atsispindi visuose GLAMM FIRE bio  židinių modeliuose. Neįprastas...

Parodoje „Supernamai 2014“ krosnininkai surengs neregėtą šou

Parodoje „Supernamai 2014“ krosnininkai surengs neregėtą šou
Pirmą kartą pasaulyje krosnininkai net keturių skirtingų tipų krosnis statys tiesiogiai parodoje "Supernamai 2014&q...

ASTRA granulinės krosnelės

ASTRA granulinės krosnelės
AB Mašinų gamykla "Astra" - viena iš seniausių mašinų gamybos įmonių Lietuvoje. Ji įkurta...

Deginti atliekas draudžiama!

Deginti atliekas draudžiama!
Aplinkos oro apsaugos įstatymo 20 straipsnio 2 dalis draudžia krosnyse deginti atliekas. Už atliekų deginimą nesilaikant...

UAB Židinių meistrai - vieni stpriausių Lietuvoje 2012 - 2013 m

UAB Židinių meistrai - vieni stpriausių Lietuvoje 2012 - 2013 m
Stipriausi Lietuvoje 2012 - 2013 - tai sertifikatai, kurie patvirtina, kad įmonė ir įmonės vadovas y...

Dūmų ventiliatorius

Dūmų ventiliatorius
Ant kamino viršaus montuojamas dūmų traukos ventiliatorius skirtas didinti ir stabilizuoti trauką kamine.
...

Liepsnojantis tunelis – išskirtiniam interjerui

Liepsnojantis tunelis – išskirtiniam interjerui
„Elektrinį židinį vadinti tikru židiniu, žinoma, nėra tikslu, nes jame - tik degimo imitacija. Tačiau ir tai sukur...

Pirties kaminas

Pirties kaminas
Schiedel pirties kaminas yra išbaigtas sprendimas pirties įrengimui.
 Kaminas greitai ir nesudėtingai...

Tandyras - keramikinė krosnis, šašlykinė, lauko židinys...

Tandyras - keramikinė krosnis, šašlykinė, lauko židinys...
Tandyras - keramikinė krosnis - orkaitė. Tai yra ypatingo tipo šašlykinė-mangalas maisto gaminimui Rytų &s...

Vasara Lietuvoje - 2013

Vasara Lietuvoje - 2013
2013 m. birželio 3d. - 17d. vyko krosnininkų seminaras. Seminaro metu buvo pastatytos 6 skirtingų funk...

MCZ

MCZ
MCZ židiniai – tai moderniausio technologinio lygio, išskirtinio dizaino, prabangūs – vieni inovatyvi...

Raituzo namo statybos

Raituzo namo statybos
Pagaliau man sumontavo židinio ir lauko židinio kaminą. Pirkau dvigubą Schiedel "Rondo Plus 200+180" kaminą. K...

UAB Židinių meistrai - vieni stipriausių Lietuvoje

UAB Židinių meistrai - vieni stipriausių Lietuvoje
CREDIT INFO Lietuva pripažino UAB Židinių meistrai vieną iš mokiausių įmonių Lietuvoje....

Židinių ir dūmtraukių rinkos kuratoriai

Židinių ir dūmtraukių rinkos kuratoriai
Lietuvos nacionalinė židinių ir dūmtraukių montuotojų asociacija darbuojasi vos ketverius metus. Jos narių teigimu, &sca...

Ugniakurai šildantys vandenį

Ugniakurai šildantys vandenį
Vandenį šildantys ugniakurai – šiuolaikiniai ekologiški šildymo įrenginiai, kuriuos ga...

Naujas veidas - naujos galimybės

Naujas veidas - naujos galimybės
Naujos svetainės misija – būti paprasta, struktūrizuota, informatyvia ir interaktyvia vieta, kur Jūsų noras turėti...

Kaip paruošti židinį dažymui

Kaip paruošti židinį dažymui
Jeigu  pavargote nuo įprastos raudonos, kaštoninės ar juodos židinio spalvos, tikriausiai jūs vis dažniau pa...

Įdėklas į kaminą

Įdėklas į kaminą
Visi vamzdžiai, pagaminti iš nerūdijančio plieno skardos (įdėklais jų vadinti negalima)nustatyta tvarka nepaženkl...

Kaip pasirinkti meistrą

Kaip pasirinkti meistrą
Meistro pasirinkimo kriterijai
Internete skelbimuose neretai gali perskaityti: 10, 12, 15 metų patirtis.
...

Akumuliacinės plokštės

Akumuliacinės plokštės
Daugiau nei 90proc. Lietuvoje pastatomų židinių yra iš konstrukcinių – izoliacinių medžiagų. Mes Jums norim...

Išrinktas gražiausias židinys bei prizų laimėtojai

Išrinktas gražiausias židinys bei prizų laimėtojai
Kovo 20 dieną buvo išrinktas gražiausias židinys. Rinkimus organizavo "Židinių meistrų klubas" ir "...

Blogai traukia - kviesk kaminkrėtį

Blogai traukia - kviesk kaminkrėtį
Už blogai prižiūrimą kaminą namo savininkui gali būti skiriama 200 litų dydžio bauda. O jei dėl tokio aplaidumo kiltų ga...

Nesidžiaugia židiniu

Nesidžiaugia židiniu
Prieš keletą savaičių akylesni „Druskininkų naujienų“ skaitytojai pastebėjo neįprastą skelbimą, kuria...

Prastas židinys - paties pirkėjo problema

Prastas židinys - paties pirkėjo problema
Antrą žiemą neveikiantis židinys, daugiau nei metus trukęs teismų maratonas ir jokių vilčių, kad bus atlyginta žala. Tai...

Kaip elgtis kilus gaisrui

Kaip elgtis kilus gaisrui
Pagrindinės gaisrų priežastys – neatsargus gyventojų elgesys su ugnimi (52 proc.), netvarkinga elektros įranga ir ...

Spartherm - prestižiniai vokiški židiniai

Spartherm - prestižiniai vokiški židiniai
Pakeiskite savo dienotvarkę ir leiskite savo pojūčiams pakeliauti po ugnies šalį. SPARTHERM Jums siūlo auk&scaron...

Granulinės krosnelės KALOR

Granulinės krosnelės KALOR
Norime pasiūlyti Italų kompanijos "Mitsui" sukurtas krosneles Kalor pagal kanadietišką projektą i&scaro...

Kaip tinkamai pasirinkti kaminą

Kaip tinkamai pasirinkti kaminą
Kaminai montuojami iš plytų, betono, metalo, keramikos ir netgi iš stiklo. Su kondensato nutekėjimu ir be ...

GRENAISOL konstrukcinės-termoizoliacinės plokštės

GRENAISOL konstrukcinės-termoizoliacinės plokštės
Dauguma žmonių nesidomi arba tiesiog nekreipia dėmesio į tai, kokios statybinės  ar izoliacinės medžiagos naudojamo...

Apsauginiai stiklai

Apsauginiai stiklai
Apsaugai prieš židinį, po krosnelėmis plačiai naudojamas grūdintas stiklas. Grūdintas stiklas – tai ne tik ...

Kaminas krosniai ir Kalėdų Seneliui

Kaminas krosniai ir Kalėdų Seneliui
Tikriausiai girdėjote, kad Kalėdų Senelis į namus patenka pro kaminą. Sunku tuo patikėti? Tai todėl, kad pas mus kaminai...

Spalvos

Spalvos
Spalvos kiekvieną žmogų veikia skirtingai, tačiau mokslo ir iš senovės papročių yra įrodyta bei nustatyta, jog sp...

Akmenų horoskopas zodiako ženklams

Akmenų horoskopas zodiako ženklams
Pristatome horoskopą 12 zodiako ženklų pagal akmenų rūšis. Kristalai ir brangakmeniai – tai tam tikros vei...

SCHIEDEL ISOKERN moduliniai lavos kaminai

SCHIEDEL ISOKERN moduliniai lavos kaminai
"Isokern" kaminų sistemos gali būti montuojamos sudėtingiausiomis sąlygomis. Pemzos pranašumas tas, kad...

Ką reikia žinoti apie apdailą

Ką reikia žinoti apie apdailą
Ar susimąstote, kodėl marmuro aplinkoje kalbamės žemesniu tonu, o žingsniai automatiškai tampa lėtesni? Gal tai t...

Schiedel montavimo instrukcija

Schiedel montavimo instrukcija
Tradicinius plytinius kaminus pamažu keičia nauji keramikiniai kaminai. Jų viduje esantis iš šamotinės ker...

ANKSTESNE KITA U?DARYTI