Paprasčiausias būdas išsirinkti židinį

UAB Židinių meistrai
Vilniaus g. 14A, Grigiškės,
Vilniaus miesto sav.
Darbo laikas: I-IV 8.00-20.00, V iki 17.00
Tel.: +370 688 88695
info@zidiniumeistrai.lt

icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon

Dėmesio! Dėl padidėjusio prekių užsakymų kiekio, prekių gamyba ir pristatymas gali vėluoti 5-8 darbo dienas. Atsiprašome už nepatogumus.

11.9.2011

                                                                                                   Paruošė: Rimas Jatkauskas 

868888695 

                                                                                                              
  Kas yra stiklas?
 
Stiklais vadinami labai trapūs kietieji kūnai, gaunami iš didelio klampumo skysčių, neturintys kristalinės sandaros. Daugeliui cheminių reagentų atspari medžiaga, neturint konkrečios lydymosi temperatūros. Kietas stiklas kaitinamas minkštėja, kol virsta lydalu. Kietėja - nesikristalizuodamas.
Paprastas stiklas gaminamas iš švaraus kvarcinio smėlio, sodos ir klinčių. Šios medžiagos kruopščiai sumaišomos ir kaitinamos aukštoje temperatūroje.
   Stiklo istorija
Nuo IV t-mečio per. m. e. Egipte ir Mesopotamijoje pradėta lydyti neskaidrų spalvotą stiklą nedideliuose moliniuose tigliuose. Iš jo buvo presuojami arba lipdomi karoliai, skulptūros ir kiti emaliu bei auksu puošti dirbiniai. Tuo pat metu stiklą gaminti pradėjo ir kinai.
I a. pr. m. e. Romoje ir Aleksandrijoje (aleksandriečiai išrado stiklo pūtimo vamzdelį) pradėta pūsti geros kokybės stiklo dirbinius.
XVII a. D.Britanijoje pradėta lydyti geresnį stiklą akmens anglimis kūrenamose tiglinėse lydymo krosnyse.
XVIII a. Šveicarijoje imta gaminti optinį stiklą.
XIX a. vid. broliai Zymensai sukonstravo dujomis kūrenamą tiglinę krosnį su regeneratoriais, pirmąją nuolatinio veikimo stiklo lydymo krosnį.
XIX a. pab.- XX a. pr. pradėta pramoninė stiklo gamyba.
XX a. pr. užpatentuotas lakštinio stiklo tempimo būdas, o JAV pradėjo veikti M. Ovenso sukonstruota vakuuminė butelių pūtimo mašina.
Nuo XX a. vid. stiklo gamyba mechanizuota ir automatizuota; rankiniu būdu daromi tik meniniai ir kai kurie specialūs dirbiniai.
Lietuvos teritorijoje baltų gentys stiklą vartojo jau mūsų eros pradžioje. Stiklo amatai minimi 1529 Lietuvos statute. 1547 Vilniuje buvo įsteigta pirmoji stiklo dirbtuvė. Šioje dirbtuvėje buvo gaminamas langų stiklas, stiklinės, buteliai, indai.
Senuosiuose žemėlapiuose minima Vilniaus miesto Stiklių gatvė, kaip prekybos stiklu ir jo dirbiniais centras.
  Stiklo rūšys
  Langų stiklas, krištolinis stiklas, kvarcinis stiklas, skaidrus poliruotas stiklas, tonuotos masės stiklas, šilumai nelaidus stiklas (selektyvinis), laminuotas stiklas (neperšaunamas), raštuotas stiklas, priešgaisrinis stiklas, organinis stiklas, grūdintas stiklas...
 


Apdirbimas
  Stiklo grūdinimas
  Norimos stiklo formos išpjovimas, briaunų šlifavimas, facetavimas, skylių gręžimas ir kiti stiklo apdirbimo darbai atliekami iki jo užgrūdinimo. Išpjautas ir apdirbtas stiklas kaitinamas iki +650*C ir po to talpinamas į ledinį vandenį. Po užgrūdinimo, tolimesnis stiklo apdirbimas jau neįmanomas. Po grūdinimo, tai yra termiškai apdorojus, stiklo atsparumas dūžiui padidėja iki 5-6 kartų, o jeigu ir sutrūksta, tai į daugelį smulkių, ne pavojingų aplinkiniams dalelių be aštrių briaunų.
  Kraštinių šlifavimas
  Šlifuojant stiklo kraštus pasislepia kriauklytės kurios lieka laužiant išpjautą stiklą.
Šlifuota briauna yra matinė.
Briaunos taip pat gali būti poliruojamos arba tiesiog bukinamos.
  Kraštinių poliravimas
  Stiklo poliravimo savybė - poliruota briauna yra blizgi.
Poliruojant stiklo kraštus nupoliruojama stiklo briauna ir po 1 mm iš šonų nuimami aštrūs kampeliai. Stiklo briauną galima nupoliruoti R2 apvalumu.
  Kraštinių facetavimas
  Facetavimas – tai operacija, kurios metu nuo stiklo krašto nuimama nuožula (nusklendimas) nuo 3 iki 45 laipsnių kampu.
Po facetavimo nuožula lieka skaidri ir gali būti nuo 5 iki 40mm pločio.
Norint kokybiškai nufacetuoti stiklą, pirmiausia yra nupoliruojama stiklo kraštinė ir tik tuomet dedamas facetas.
    Kraštinių bukinimas
  Tai minimalus stiklo kraštinių apdirbimas. Bukinti kraštai nesuteikia interjero detalei estetinio vaizdo. Stiklo kraštinės bukinamos tik tam, kad nebūtų aštrūs kraštai ir montuojant žmogus neįsipjautų. Šis apdirbimo būdas dažniausiai naudojamas tuomet, kai stiklas statomas į rėmą ir jo kraštinių nesimato.
   Gręžimas
  Tai operacija, kurios metu stikle išgręžiama skylė.
Gręžimas atliekamas iš abiejų pusių vienu metu, tokiu būdu skylės kraštai nėra sutrupinami arba įskeliami.
Skylės skersmuo gali būti nuo 4 iki 100mm dydžio.
Jeigu reikia didesnio skersmens, tada naudojamas išpjovų ir kiaurymių frezavimas.
  Frezavimas
  Išpjovų ir kiaurymių frezavimas yra operacija, kurios metu išpjaunama norimos formos kiaurymė. Frezuota briauna yra matinė.
Frezavimas vykdomas naudojant specialias almazines frezas. Frezavimo metu ant frezavimo įrenginio pilamas vanduo.
  Figūrinis pjovimas
  Figūrinis pjovimas tai operacija, kurios metu pagal ruošinį arba brėžinį iš stiklo išpjaunama pasirinkta figūra.
Pastaba: forma turi būti pakankamai aptaki.
  Dažymas
  Dažymo metu stiklo paviršius padengiamas specialiais lakais.
Priklausomai nuo naudojamo lako tipo ir jo panaudojimo metodo, galima išgauti norimą variantą iš plataus spalvų spektro.
  Stiklo emaliavimas
  Tai stiklo dažymas naudojant keramikinius dažus ir po to užgrūdinant stiklą.
Atlikus šią operaciją gauname emaliuota stiklą, kuris atsparesnis mechaniniams smūgiams, temperatūrų pokyčiams, cheminiams poveikiams, neblunka.
  Matinimas smėliasrove
  Tai operacija, kurios metu stipri mažų ir kietų smėlio dalelių srovė stiklo paviršių padaro nepermatomu. Panaudojant pasirinktą trafaretą ir srove apdirbant tik atviras vietas, galima išgauti įvairius piešinius.
  Saugumas
  Apsaugai prieš židinį, po krosnelėmis plačiai naudojamas grūdintas stiklas. Grūdintas stiklas – tai ne tik apsauga nuo iškritusiu žarijų, pelenų, bet  ir estetinis vaizdas. Grūdintą stiklą galima laikyti saugiu, net jeigu jis ir sudužtų. Sudaužius tokį stiklą jis subyra į smulkius (iki 3 kvadratinių centimetrų) grūdelius, taip apsaugodamas nuo galimų susižeidimų.
  Panaudojimas
  Grūdintas stiklas yra labai plačiai naudojamas. Mes namuose stiklą naudojame dažniausiai tam, kad atliktų savo tiesioginę paskirtį, tačiau daugelyje kitų šalių jis yra tiesiog svarbi interjero detalė. Pvz. stiklą pamėgę italai ir prancūzai namus puošia įvairių formų stiklais, kurie neretai netgi neatlieka jokios tiesioginės savo funkcijos.
Nesigilinant į pramonę, statybą, transportą ir pan. galima paminėti, kad tai puiki apsaugos priemonė prieš židinius arba po krosnelėmis. Grūdinti stiklai papuošia ir namų interjerą. Iš jų gaminamos pirties durys, laiptu turėklai, vitrinos, lentynėlės, stiklinės sienų pertvaros, baldai ir t.t. Grūdintas stiklas netinka židinio durelių gamybai, arba keičiant sutrūkusį židinio ugniakuro bei krosnelės stiklą.
Iš stiklo taip pat daromi ploni stikliniai siūlai, iš kurių gaminamas stiklo pluoštas ir stiklo audiniai, kurie naudojami šiluminei ir elektros izoliacijai.
  Tvirtumas
  Grūdintas stiklas yra kelis kartus tvirtesnis nei paprastas. Stiklo centras – tvirčiausia apsauginio stiklo vieta, į kraštus ji silpnėja. Grūdintas stiklas nebijo staigių temperatūros pokyčių. Jis gali atlaikyti per 120 laipsniu temperatūros svyravimus.
Plačiausiai naudojamas 10 mm storio stiklas.
Kietumas pagal Moso skalę 5-7;
Šilumos laidumo koeficientas 0,7-1,3 W/ ;
Lūžio rodiklis 1,45-2,04.
  Stiklo formos
 Norima stiklo forma (stačiakampis, kvadratas, kvadratas nupjautu kampu, apvalus, nupjautas apskritimas, ovalus, trikampis, šešiakampis, lašo formos ir t.t.) išpjaunama, o vėliau toks stiklas užgrūdinamas.
  Išmatavimai
Apsaugai po krosnelėmis ir prieš židinius reikalingas     0,8 – 1,2m2 dydžio grūdintas apsauginis  stiklas.                                                            
Ant stiklo statant krosnelę rekomenduojama:
  •  150 - 200 mm už krosnelės
  •  po 300 mm į šonus
  • 400 mm prieš krosnelę.

Prieš židinį:
  •  400 - 500 mm iš plriekio
  • po 300 mm į šonus plačiau nei židinio pakuros plotis.
  Stiklo storis
  Renkantis apsaugini stiklą būtina atkreipti dėmesį ne tik į kainą, bet ir į apsauginio grūdinto stiklo storį (dauguma židinių salonų siūlo 6 mm storio apsaugini stiklą). UAB “Židinių meistrai“ Jums siūlo plačiausiai naudojamus 8 ir 10mm storio apsauginius stiklus. Klientui pageidaujant galima pagaminti ir 6 arba 12 mm storio apsaugini stiklą.
1mm storio stiklo kvadratinis metras sveria 2,5kg.
  Stiklų priežiūra
  Ypatingos priežiūros stiklui nereikia. Jei stiklas apdulkėjo, ant jo matosi pirštų antspaudai, nubėgusio vandens žymės ar pan., visa tai nuvalyti geriausiai tinka stiklų valiklis. Nedidelį kiekį valiklio užpurškite ant stiklo ir švelnia mikrofibrine šluoste jį nuvalykite. Prieš valydami, įsitikinkite, kad ant šluostės nebūtų jokių kietų dalelių, kurios galėtų subraižyti ir pažeisti stiklo paviršių.
  Spalvos
Grūdintas stiklas gali būti pačių įvairiausių spalvų.

UAB „Židinių meistrai“ stiklo kainoraštyje pateikia šių spalvų kainas:
skaidrus grūdintas stiklas, tonuotas grūdintas stiklas, matinis grūdintas stiklas. Plačiausiai naudojamas skaidrus grūdintas stiklas, tačiau vis populiaresni tampa tonuoti bei matiniai grūdinti stiklai.
  Matinis - rūgštimi arba smėliu ėsdintas stiklas. Rūgštimi ėsdintas stiklas turi privalumą prieš smėlio dalelėm ėsdintą stiklą - paviršius mažiau jautrus dėmėms. Gali būti matintas visas paviršius arba įvairūs ornamentai panaudojant trafaretą. Stiklo matinimas gali būti daromas tiek iš blogosios, tiek iš gerosios pusės. Iš gerosios pusės matintas stiklas yra teplesnis.
 Skaidrus - bespalvis, gerai praleidžiantis šviesą poliruotu paviršium stiklas. Storis 8 - 10 mm. Labai platus panaudojimo spektras: nuo paprasčiausių gaminių iš stiklo iki sudėtingiausių architektūrinių sprendimų.


Tonuotas
-
dažytas gamybos metu poliruotas stiklas. Pagrindinė naudojama spalva - ruda. Naudojamas ten, kur reikia sulaikyti UV spindulius, taip pat interjere. Storis nuo 8 - 10 mm.
  Kainos
  Apsauginio grūdinto stiklo kainą įtakoja visi aukščiau išvardinti veiksniai:
  • išmatavimai (m2);
  • stiklo storis (8 - 10mm);
  • spalva (skaidrus, tamsintas, matinis);
  • kraštinių apdirbimas (šlifuota, poliruota,  facetuota).
  R e k o m e n d u o k

Perskaitėte informacija apie apsauginius stiklus ir Jums tai nėra aktualu. Tačiau gal Jūsų draugas, kolega, bendradarbis, kaimynas ar giminaitis turi židinį ar krosnelę, bet neturi apsauginio stiklo? Nusiųsk nuorodą http://www.zidiniumeistrai.lt/apsauginiai_stiklai.html
 į jo elektroninio pašto dėžutę.

 
                                                                                                                                       

 

 

Straipsniai

Klijuojama apdaila

Klijuojama apdaila
Židinių, krosnių apdailai ar renovacijai siūlome rinktis mūrą imituojančias klinkerio plyteles. Klinkeris – kerami...

Kamino valymas

Kamino valymas
Reguliariai valydami kaminą, namų savininkai išvengia gaisro ir padidina šilumos efektyvumą!
Pagal ...

Smart Fan ventiliatorius

Smart Fan ventiliatorius
Smart Fan ventiliatoriai yra itin ekonomiškas būdas paskleisti karštą orą gyvenamosiose patalpose. Pasiga...

Suomiški židiniai

Suomiški židiniai
"Uunisepat" vykdo kryptingą ir ilgalaikę šildymui skirtų krosnių – židinių kūrimo ir gamybos pol...

KOBOK modeliai

KOBOK modeliai
KOBOK siūlo didžiausią modelių modifikacijų pasirinkimą: klasikinis, modernus tamsintais kraštais, modernus balta...

KOBOK - židiniai, kurie šildo

KOBOK - židiniai, kurie šildo
Nuolat tobulinamais modeliais pasižyminčią produkciją galima surasti daugiau kaip 25 pasaulio šalyse.

Izoliuoti kaminai

Izoliuoti kaminai
Izoliuoti dūmtraukiai susideda iš dviejų, vidinio ir išorinio, vamzdžių. Tarp jų yra šiluminė izoli...

Lauko židinys, picos krosnis, duonkepė

Lauko židinys, picos krosnis, duonkepė
 Itališka ALFA PIZZA krosnis tai ne tik maisto ruošimo krosnis, tai kartu ir jaukus namų židinys. Lai...

Glamm Fire

Glamm Fire
Drąsa ir nepriekaištingas estetinis skonis atsispindi visuose GLAMM FIRE bio  židinių modeliuose. Neįprastas...

Parodoje „Supernamai 2014“ krosnininkai surengs neregėtą šou

Parodoje „Supernamai 2014“ krosnininkai surengs neregėtą šou
Pirmą kartą pasaulyje krosnininkai net keturių skirtingų tipų krosnis statys tiesiogiai parodoje "Supernamai 2014&q...

ASTRA granulinės krosnelės

ASTRA granulinės krosnelės
AB Mašinų gamykla "Astra" - viena iš seniausių mašinų gamybos įmonių Lietuvoje. Ji įkurta...

Deginti atliekas draudžiama!

Deginti atliekas draudžiama!
Aplinkos oro apsaugos įstatymo 20 straipsnio 2 dalis draudžia krosnyse deginti atliekas. Už atliekų deginimą nesilaikant...

UAB Židinių meistrai - vieni stpriausių Lietuvoje 2012 - 2013 m

UAB Židinių meistrai - vieni stpriausių Lietuvoje 2012 - 2013 m
Stipriausi Lietuvoje 2012 - 2013 - tai sertifikatai, kurie patvirtina, kad įmonė ir įmonės vadovas y...

Dūmų ventiliatorius

Dūmų ventiliatorius
Ant kamino viršaus montuojamas dūmų traukos ventiliatorius skirtas didinti ir stabilizuoti trauką kamine.
...

Liepsnojantis tunelis – išskirtiniam interjerui

Liepsnojantis tunelis – išskirtiniam interjerui
„Elektrinį židinį vadinti tikru židiniu, žinoma, nėra tikslu, nes jame - tik degimo imitacija. Tačiau ir tai sukur...

Pirties kaminas

Pirties kaminas
Schiedel pirties kaminas yra išbaigtas sprendimas pirties įrengimui.
 Kaminas greitai ir nesudėtingai...

Tandyras - keramikinė krosnis, šašlykinė, lauko židinys...

Tandyras - keramikinė krosnis, šašlykinė, lauko židinys...
Tandyras - keramikinė krosnis - orkaitė. Tai yra ypatingo tipo šašlykinė-mangalas maisto gaminimui Rytų &s...

Vasara Lietuvoje - 2013

Vasara Lietuvoje - 2013
2013 m. birželio 3d. - 17d. vyko krosnininkų seminaras. Seminaro metu buvo pastatytos 6 skirtingų funk...

MCZ

MCZ
MCZ židiniai – tai moderniausio technologinio lygio, išskirtinio dizaino, prabangūs – vieni inovatyvi...

Raituzo namo statybos

Raituzo namo statybos
Pagaliau man sumontavo židinio ir lauko židinio kaminą. Pirkau dvigubą Schiedel "Rondo Plus 200+180" kaminą. K...

UAB Židinių meistrai - vieni stipriausių Lietuvoje

UAB Židinių meistrai - vieni stipriausių Lietuvoje
CREDIT INFO Lietuva pripažino UAB Židinių meistrai vieną iš mokiausių įmonių Lietuvoje....

Židinių ir dūmtraukių rinkos kuratoriai

Židinių ir dūmtraukių rinkos kuratoriai
Lietuvos nacionalinė židinių ir dūmtraukių montuotojų asociacija darbuojasi vos ketverius metus. Jos narių teigimu, &sca...

Ugniakurai šildantys vandenį

Ugniakurai šildantys vandenį
Vandenį šildantys ugniakurai – šiuolaikiniai ekologiški šildymo įrenginiai, kuriuos ga...

Naujas veidas - naujos galimybės

Naujas veidas - naujos galimybės
Naujos svetainės misija – būti paprasta, struktūrizuota, informatyvia ir interaktyvia vieta, kur Jūsų noras turėti...

Kaip paruošti židinį dažymui

Kaip paruošti židinį dažymui
Jeigu  pavargote nuo įprastos raudonos, kaštoninės ar juodos židinio spalvos, tikriausiai jūs vis dažniau pa...

Įdėklas į kaminą

Įdėklas į kaminą
Visi vamzdžiai, pagaminti iš nerūdijančio plieno skardos (įdėklais jų vadinti negalima)nustatyta tvarka nepaženkl...

Kaip pasirinkti meistrą

Kaip pasirinkti meistrą
Meistro pasirinkimo kriterijai
Internete skelbimuose neretai gali perskaityti: 10, 12, 15 metų patirtis.
...

Akumuliacinės plokštės

Akumuliacinės plokštės
Daugiau nei 90proc. Lietuvoje pastatomų židinių yra iš konstrukcinių – izoliacinių medžiagų. Mes Jums norim...

Blogai traukia - kviesk kaminkrėtį

Blogai traukia - kviesk kaminkrėtį
Už blogai prižiūrimą kaminą namo savininkui gali būti skiriama 200 litų dydžio bauda. O jei dėl tokio aplaidumo kiltų ga...

Nesidžiaugia židiniu

Nesidžiaugia židiniu
Prieš keletą savaičių akylesni „Druskininkų naujienų“ skaitytojai pastebėjo neįprastą skelbimą, kuria...

Prastas židinys - paties pirkėjo problema

Prastas židinys - paties pirkėjo problema
Antrą žiemą neveikiantis židinys, daugiau nei metus trukęs teismų maratonas ir jokių vilčių, kad bus atlyginta žala. Tai...

Kaip elgtis kilus gaisrui

Kaip elgtis kilus gaisrui
Pagrindinės gaisrų priežastys – neatsargus gyventojų elgesys su ugnimi (52 proc.), netvarkinga elektros įranga ir ...

Spartherm - prestižiniai vokiški židiniai

Spartherm - prestižiniai vokiški židiniai
Pakeiskite savo dienotvarkę ir leiskite savo pojūčiams pakeliauti po ugnies šalį. SPARTHERM Jums siūlo auk&scaron...

Granulinės krosnelės KALOR

Granulinės krosnelės KALOR
Norime pasiūlyti Italų kompanijos "Mitsui" sukurtas krosneles Kalor pagal kanadietišką projektą i&scaro...

Kaip tinkamai pasirinkti kaminą

Kaip tinkamai pasirinkti kaminą
Kaminai montuojami iš plytų, betono, metalo, keramikos ir netgi iš stiklo. Su kondensato nutekėjimu ir be ...

GRENAISOL konstrukcinės-termoizoliacinės plokštės

GRENAISOL konstrukcinės-termoizoliacinės plokštės
Dauguma žmonių nesidomi arba tiesiog nekreipia dėmesio į tai, kokios statybinės  ar izoliacinės medžiagos naudojamo...

Apsauginiai stiklai

Apsauginiai stiklai
Apsaugai prieš židinį, po krosnelėmis plačiai naudojamas grūdintas stiklas. Grūdintas stiklas – tai ne tik ...

Kaminas krosniai ir Kalėdų Seneliui

Kaminas krosniai ir Kalėdų Seneliui
Tikriausiai girdėjote, kad Kalėdų Senelis į namus patenka pro kaminą. Sunku tuo patikėti? Tai todėl, kad pas mus kaminai...

Spalvos

Spalvos
Spalvos kiekvieną žmogų veikia skirtingai, tačiau mokslo ir iš senovės papročių yra įrodyta bei nustatyta, jog sp...

Akmenų horoskopas zodiako ženklams

Akmenų horoskopas zodiako ženklams
Pristatome horoskopą 12 zodiako ženklų pagal akmenų rūšis. Kristalai ir brangakmeniai – tai tam tikros vei...

SCHIEDEL ISOKERN moduliniai lavos kaminai

SCHIEDEL ISOKERN moduliniai lavos kaminai
"Isokern" kaminų sistemos gali būti montuojamos sudėtingiausiomis sąlygomis. Pemzos pranašumas tas, kad...

Ką reikia žinoti apie apdailą

Ką reikia žinoti apie apdailą
Ar susimąstote, kodėl marmuro aplinkoje kalbamės žemesniu tonu, o žingsniai automatiškai tampa lėtesni? Gal tai t...

Schiedel montavimo instrukcija

Schiedel montavimo instrukcija
Tradicinius plytinius kaminus pamažu keičia nauji keramikiniai kaminai. Jų viduje esantis iš šamotinės ker...

ANKSTESNE KITA U?DARYTI