Paprasčiausias būdas išsirinkti židinį

UAB Židinių meistrai
Vilniaus g. 14A, Grigiškės,
Vilniaus miesto sav.
Darbo laikas: I-IV 8.00-20.00, V iki 17.00
Tel.: +370 688 88695
info@zidiniumeistrai.lt

icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon

Dėmesio! Dėl padidėjusio prekių užsakymų kiekio, prekių gamyba ir pristatymas gali vėluoti 5-8 darbo dienas. Atsiprašome už nepatogumus.

Straipsniai

 • Glamm Fire

 • Akmenų horoskopas zodiako ženklams

 • Tandyras - keramikinė krosnis, šašlykinė, lauko židinys...

 • Akumuliacinės plokštės

 • Kaip tinkamai pasirinkti kaminą

 • GRENAISOL konstrukcinės-termoizoliacinės plokštės

 • Apsauginiai stiklai

 • Granulinės krosnelės KALOR

 • Paslaugos

 • Mūsų darbai

 • Ugniakurai

 • Krosnelės

 • E-Parduotuvė

 • Apdaila

 • Šildymas

 • Kaminai

 • Išsirink sau židinį

 • Priedai

 • Kainininkai

 • Keramikiniai stiklai

 • Apsauginiai stiklai

 • Schiedel kaminai

 • Daugiau...

 • Apie mus

 • Kodėl verta rinktis mus?

 • Teisės aktai

 • Naudinga informacija

 • D.U.K.

 • Noriu sužinoti

 • Sąvokų žodynas

 • Konsultacijos

 • Kontaktai

 • 24.9.2016

                                                                                                                                                                                                    Paruošė: Rimas Jatkauskas
  Mob.: 868888695

  Pateikta informacija yra rekomendacinio pobūdžio. Būtina konsultuotis su šildymo sistemų įrengimo specialistais!

                                                                                                                                                                                    
  Vandenį šildantys židiniai - KOBOK

  Malkomis ar briketais kūrenami KOBOK vandenį šildantys židiniai - puikus būdas mėgautis liepsna ir šildyti namus per centrinio šildymo sistemą. UAB „Židinių meistrai“ bendradarbiaujant su jūsų santechniku gali prijungti vandeninį židinį prie dūmtraukio, bei įrengti jo apdailą (prijungimą prie vandens sistemos atlieka santechnikas). Konsultuojame tokios (židinys + šildymas vandeniu) sistemos įrengimo klausimais, objekte – mokamai.

  KOBOK paprastų židinių modeliai, tiek vandenį šildančių ugniakurų fasadai sumontavus židinį, apdailoje atrodo identiškai.
                                                                                   
  Paprastas
  KOBOK židinio ugniakuras
  (su 4S židinio rėmeliu)
              Vandenį šildantis
              KOBOK ugniakuras
              (su 4S židinio rėmeliu)
   KOBOK ugniakuras su pakeliamus stiklu, sumontuotas  minimalistinio stiliaus židinyje
  (su 4S židinio rėmeliu)

                                                          
   


  KOBOK vandenį šildantys ugniakurai
  – šiuolaikiniai ekologiški šildymo įrenginiai, kuriuos galima integruoti į esamą centrinio šildymo sistemą, arba sumontuoti kaip alternatyvą kieto kuro katilams naudojantiems vis brangstančias dujas ar naftos produktus. Vandeniu šildomą židinį renkamasi tada, kai nėra vietos katilinei, nėra galimybės prijungti dujinį katilą arba nepakankamas elektros įvado pajėgumas šildytis elektra. Toks židinys labai puikus pagalbininkas ir jau esančiai centrinio šildymo sistemai. Jį galima naudoti kaip papildomą šilumos šaltinį greta jau įrengto geoterminio šildymo, ypač tada, kada oro temperatūra lauke nukrenta žemiau nei -200C.
     KOBOK vandenį šildantys židiniai ne tik sušildys būstą, bet ir visapusiškai patenkins karšto vandens ruošimo poreikius. Tokie židiniai gali apšildyti plotą net iki 300 kv.m be jokių kitų papildomų šildymo priemonių. Jie tinkami naudoti ir patalpų šildymui, kuriose šilumos izoliacija ne pačios aukščiausios kokybės.
     KOBOK vandenį šildantys židiniai apšildo patalpas taip pat kokybiškai kaip ir dujiniai ar kiti katilai ir dar daugiau – ilgai išlaiko šildymą, net jeigu ugnis užgęsta. Šamotu išklotas KOBOK ugniakuro kameros vidus ilgiau akumuliuoja šilumą nei metalinė katilo pakura. Pakūrus tokį židinį ryte, galima turėti karštą vandenį visą dieną, pakūrus vakare – visą sekančią dieną. Ir visa tai gaunama tuoj pat. Priklausomai nuo modelio, jau per 20 min. galima sušildyti apie 100 litrų vandens. Vandenį šildantys židinio ugniakurai talpina nuo 50 iki 200 litrų vandens. Taip pat, priklausomai nuo pasirinkto modelio, per minutę galima sušildyt nuo 15 iki 29 litrų karšto vandens, kurio  pakanka nuo 10 iki  20 valandų.

      Efektyviausias kuras, naudojamas KOBOK židiniams, sujungtiems su centrinio šildymo sistema, yra mediena (malkos). Ji yra pakankamai pigi ir duoda didžiulę naudą. Yra paskaičiuota, kad šildant būstą vandenį šildančiais židiniais, sunaudojamos medienos kaina siekia tik trečdalį dujų kainos ir kainuoja perpus mažiau nei kūrenti granulėmis.  Vandeniu šildomą židinį renkamasi tada, kai nėra vietos katilinei, nėra galimybės prijungti dujinį katilą arba nepakankamas elektros įvado pajėgumas šildytis elektra. Toks židinys labai puikus pagalbininkas ir jau esančiai centrinio šildymo sistemai. Jį galima naudoti kaip papildomą šilumos šaltinį greta jau įrengto dujinio ar geoterminio šildymo, ypač tada, kada oro temperatūra lauke nukrenta žemiau nei -200C.

  Vis dažniau sistemą su vandens šildymu nuo židinio renkasi ne nuolat sodybose ar sodo nameliuose žiemos periodo metu gyvenantys gyventojai. Vandeninis židinys, dažniausiai užpildytas neužšąlančiu skysčiu, pajėgus greitai sušildyti patalpas ir sušildyti vandens boilerį. Todėl tokia sistema yra pasiteisinusi ir rekomenduojama naudoti kaip pagrindinis šildymas.

  Įrengiant vandeniu šildomo židinio sistemą svarbu tolygiai paskirstyti šildymo prietaisus (šildomos grindys, radiatoriai).
  KOBOK vandenį šildantį židinį galima užsisakyti net pagal pasirinktą durelių stiklą.


  Be aukščiau pavaizduotų modelių, pagal spec. užsakymą galima užsisakyti KOBOK  vandeniu šildantį židinio ugniakurą, kuris gali turėti dureles iš dviejų pusių, arba modelius su į viršų pakeliamomis durelėmis.

  Priklausomai nuo modelio,  židiniai pasižymi šiomis charakteristikomis:
  Nominali židinio galia – nuo 10 iki 17 kW
  Dūmų temperatūra – nuo 220 iki 230 C⁰
  Naudinga šiluminė galia vandeniui – 5 - 9 kW
  Šiluminė galia, perduodama į aplinką – 4 - 8 kW
  Naudingumo koeficientas iki 87,5%
  Ugniakuro vandens šilumokaičio talpa nuo 15 iki 33 litrų
  Kamino trauka – 10 - 15 Pa
         
                                                                                                                                                                             


      Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad KOBOK vandenį šildantys židiniai šildo ne tik vandenį. Papildomos šilumos gaunate per stiklą, bei nuo vamzdžių, jungiančių ugniakurą prie dūmtraukio.

      Kalbant apie autonomiškumą, KOBOK židinys šilumai gaminti nenaudoja jokio papildomo  įrenginio, kuro papildymas apsiriboja tik tam tikrais valandų intervalais. Tai leidžia žmogui būti visiškai laisvam ir valdyti patalpų apšildymą taip, kaip jam patogu. Ryte pakūręs, vakare rasi šiltas patalpas.


    Vandenį šildantis židinio ugniakuras
  KOBOK


     Montuojant šildymo vandeniu sistemą labai svarbu teisingai pasirinkti meistrą su atitinkama kvalifikacija, bei kruopščiai  sumontuoti šildymo sistemą. Montavimas atliekamas atsižvelgiant į du šildymo sistemos tipus:
  •    Atvira šildymo sistema. Kitaip dar vadinama  vadinama gravitacine (savitake) šildymo sistema, yra paprasta ir nepriklausoma nuo el. energijos. Tokioje sistemoje sušildytas židinyje šilumos nešėjas – karštas vanduo arba neužšąlantis skystis, turi galimybę plėstis (virti) į aukščiausiame taške virš židinio sumontuotą išsiplėtimo bakelį. Paprastai išsiplėtimo indas montuojamas namo palėpėje.
  Vandens cirkuliacija atviro tipo sistemoje vyksta gravitacijos principu – natūrali cirkuliacija: karštas vanduo natūraliai kyla į viršų, o šaltas leidžiasi į apačia. Siekiant užtikrinti laisvą vandens judėjimą naudojami stori vamzdžiai, kuriuos pakankamai sudėtinga paslėpti po apdaila. Tokios šildymo sistemos buvo ypatingai populiarios tarybiniais laikais montuojamose individualių namų katilinėse. Šiluma išsilaikydavo ilgesnį laiko tarpą dėl to, kad anksčiau naudojami ketiniai radiatoriai bei daug storesnio diametro jungiamieji vamzdžiai savyje kaupė didelį tūrį vandens.
  Trukumai: griozdiška, pakankamai brangi, sunkiai realizuojama ir turi žemą naudingumo koeficientą. Viršutiniame taške montuojamas atviras bakas, iš čia ir kyla pavadinimas - atvira šildymo sistema.
  Šiame laikmetyje atviro tipo sistemos tampa vis retesnės, nes jas išstumia pažangesnės uždaro tipo šildymo sistemos.

  •    Uždara šildymo sistema yra hermetiška, visi sistemos mazgai apjungti į vientisą sistema, o šilumos nešėjas cirkuliuoja siurblio pagalba. Sistema yra pilnai uždara.
  Uždara sistema yra pranašesnė už atvirą, nes uždaroje sistemoje nėra vandens išgaravimo, o vamzdžių oksidacija yra žymiai mažesnė. Žmonės vis dažniau renkasi uždaro tipo šildymo sistemas su priverstine cirkuliacija.
  Trūkumai. Naudojant cirkuliacinį siurblį šildymo sistema tampa priklausoma nuo elektros tiekimo. Tai vienintelis minusas lyginant su gravitacine sistema, visais kitais atvejais uždara sistema su priverstine  cirkuliacija yra pranašesnė. Cirkuliacinis siurblys leidžia efektyviau šildyti patalpas, suteikia galimybę eksploatuoti papildomus šildymo sistemos elementus (pvz., šildomos grindys, kuriuose savitoji cirkuliacija tiesiog neįmanoma dėl plonų ilgų vamzdžių). Priverstinė vandens cirkuliacija sušildo sistema daug greičiau. Taip pat naudojant termostatus galima reguliuoti temperatūrą individualiai kiekviename kambaryje.


  KOBOK vandeniu šildomo židinio su uždara sistema principinė pajungimo schema:
  1 –
  pamaišymo vožtuvas;
  2 –
  cirkuliacinis siurblys;
  3 –
  išsiplėtimo indas;
  4 –
  apsauginis vožtuvas;
  5 –
  vandenį šildantis židinio ugniakuras;
  6 –
  akumuliacinė talpa;
  7 –
  radiatoriai.

  Skaičiavimai

  Analizei pasirinkome standartinį 160m2 namą.
  Nominalus vandeninio židinio galingumas – 14kW, iš kurių 10kW yra vandens boilerio galingumas, likusieji 4 – konvekcinis šildymas, kurį galima panaudoti papildomam kambario pašildymui. Dažniausiai konvekcinis oras naudojamas papildomam patalpos, kurioje sumontuotas židinys, pašildymui. Vandeninis KOBOK ugniakuras standartiškai gaminamas su vienu stiklu. Tokiu atveju "židinio" kambaryje bus dar daugiau šilumos. Tačiau jeigu jos tiek daug nereikia, bijoma kad nebūtų patalpos perkaitinimas, arba norima maksimaliai išnaudoti židinio ugniakurą kaip katilą, verta rinktis ugniakurą su dvigubu stiklu.  

              
  Dvigubas stiklas sulaiko karštį ugniakure, taip sukeldamas aukštesnę temperatūrą vandens boilerio šildymui.

     Šaltuoju periodu vandeninis židinys kūrenasi praktiškai visą dieną, tad dvigubas stiklas apsaugo patalpą nuo perkaitimo.

  12 – 14 val. ekspluotuojamas židinys pagamina 14kW kiekvieną valandą iš kurių 8kW nuo vandens šilumokaičio naudojami namo šildymui kaitinant radiatorius, šildomas grindis. Apie 1kW per valandą naudojamas buitinio karšto vandens ruošimui, likę 5kW lieka kas valandą palaikyti temperatūrą vandens šilumokaityje. Dienos bėgyje pagaminama 50 – 60kW šiluminės energijos (priklausomai nuo namo apšiltinimo, kuro ir kitų charakteristikų, pateikti duomenys gali neatitikti).
  8 val. nakties metu 64kW sukauptos šiluminės energijos naudojama namo šildymui. Be akumuliacinės talpos to nebūtų įmanoma padaryti. Akumuliacinė talpa yra ne tik perteklinės šilumos kaupiklis, bet kartu apsaugo vandeninį židinį nuo perkaitinimo (užvirimo). Be akumuliacinės talpos sunku optimizuoti vandeniniu  židiniu šildomą sistemą, kad šildymas būtų tolygus tiek dieną, tiek nakties metu.
  Vidutiniam namui (apie 150m2) akumuliacinė talpa turėtų talpinti apie 500 litrų vandens.

   Didesnio namo šildymui rekomenduojama 750 litrų akumuliacinė talpa. Tokia talpa užima nemažą plotą:
  • aukštis – 1,7-1,8m
  • skersmuo – 0,9-1m
  • svoris su vandeniu – 1200kg.
  Akumuliacinės talpos pastatymui reikalingas tvirtas pamatas.

  Talpą galima montuoti tiek vertikaliai, tiek horizontaliai.

      Mano manymu, turėti vandeniniu židiniu šildomą sistema yra efektyvu net ir turint dujinį, geoterminį ar granulėmis kūrenamą katilą. Pasikuri KOBOK židinį savo malonumui arba per didesnius šalčius, o jūsų katilas tik papildomai palaiko židiniu sušildytą sistemą.
  Pasikonsultuokite su "savo" santechniku, o jeigu tokio neturite, kreipkitės į mus. Tiesa, mūsų konsultacijos objekte  yra mokamos...

  Vandenį šildančių ugniakurų modeliai >>>

  Dėmesio. Jau galima užsisakyti "vandeninį" židinį ir su pakeliamu stiklu.      Šilto ir jaukaus židinio Jūsų namuose.


   

  Straipsniai

  Klijuojama apdaila

  Klijuojama apdaila
  Židinių, krosnių apdailai ar renovacijai siūlome rinktis mūrą imituojančias klinkerio plyteles. Klinkeris – kerami...

  Kamino valymas

  Kamino valymas
  Reguliariai valydami kaminą, namų savininkai išvengia gaisro ir padidina šilumos efektyvumą!
  Pagal ...

  Smart Fan ventiliatorius

  Smart Fan ventiliatorius
  Smart Fan ventiliatoriai yra itin ekonomiškas būdas paskleisti karštą orą gyvenamosiose patalpose. Pasiga...

  Suomiški židiniai

  Suomiški židiniai
  "Uunisepat" vykdo kryptingą ir ilgalaikę šildymui skirtų krosnių – židinių kūrimo ir gamybos pol...

  KOBOK modeliai

  KOBOK modeliai
  KOBOK siūlo didžiausią modelių modifikacijų pasirinkimą: klasikinis, modernus tamsintais kraštais, modernus balta...

  KOBOK - židiniai, kurie šildo

  KOBOK - židiniai, kurie šildo
  Nuolat tobulinamais modeliais pasižyminčią produkciją galima surasti daugiau kaip 25 pasaulio šalyse.

  Izoliuoti kaminai

  Izoliuoti kaminai
  Izoliuoti dūmtraukiai susideda iš dviejų, vidinio ir išorinio, vamzdžių. Tarp jų yra šiluminė izoli...

  Lauko židinys, picos krosnis, duonkepė

  Lauko židinys, picos krosnis, duonkepė
   Itališka ALFA PIZZA krosnis tai ne tik maisto ruošimo krosnis, tai kartu ir jaukus namų židinys. Lai...

  Glamm Fire

  Glamm Fire
  Drąsa ir nepriekaištingas estetinis skonis atsispindi visuose GLAMM FIRE bio  židinių modeliuose. Neįprastas...

  Parodoje „Supernamai 2014“ krosnininkai surengs neregėtą šou

  Parodoje „Supernamai 2014“ krosnininkai surengs neregėtą šou
  Pirmą kartą pasaulyje krosnininkai net keturių skirtingų tipų krosnis statys tiesiogiai parodoje "Supernamai 2014&q...

  ASTRA granulinės krosnelės

  ASTRA granulinės krosnelės
  AB Mašinų gamykla "Astra" - viena iš seniausių mašinų gamybos įmonių Lietuvoje. Ji įkurta...

  Deginti atliekas draudžiama!

  Deginti atliekas draudžiama!
  Aplinkos oro apsaugos įstatymo 20 straipsnio 2 dalis draudžia krosnyse deginti atliekas. Už atliekų deginimą nesilaikant...

  UAB Židinių meistrai - vieni stpriausių Lietuvoje 2012 - 2013 m

  UAB Židinių meistrai - vieni stpriausių Lietuvoje 2012 - 2013 m
  Stipriausi Lietuvoje 2012 - 2013 - tai sertifikatai, kurie patvirtina, kad įmonė ir įmonės vadovas y...

  Dūmų ventiliatorius

  Dūmų ventiliatorius
  Ant kamino viršaus montuojamas dūmų traukos ventiliatorius skirtas didinti ir stabilizuoti trauką kamine.
  ...

  Liepsnojantis tunelis – išskirtiniam interjerui

  Liepsnojantis tunelis – išskirtiniam interjerui
  „Elektrinį židinį vadinti tikru židiniu, žinoma, nėra tikslu, nes jame - tik degimo imitacija. Tačiau ir tai sukur...

  Pirties kaminas

  Pirties kaminas
  Schiedel pirties kaminas yra išbaigtas sprendimas pirties įrengimui.
   Kaminas greitai ir nesudėtingai...

  Tandyras - keramikinė krosnis, šašlykinė, lauko židinys...

  Tandyras - keramikinė krosnis, šašlykinė, lauko židinys...
  Tandyras - keramikinė krosnis - orkaitė. Tai yra ypatingo tipo šašlykinė-mangalas maisto gaminimui Rytų &s...

  Vasara Lietuvoje - 2013

  Vasara Lietuvoje - 2013
  2013 m. birželio 3d. - 17d. vyko krosnininkų seminaras. Seminaro metu buvo pastatytos 6 skirtingų funk...

  MCZ

  MCZ
  MCZ židiniai – tai moderniausio technologinio lygio, išskirtinio dizaino, prabangūs – vieni inovatyvi...

  Raituzo namo statybos

  Raituzo namo statybos
  Pagaliau man sumontavo židinio ir lauko židinio kaminą. Pirkau dvigubą Schiedel "Rondo Plus 200+180" kaminą. K...

  UAB Židinių meistrai - vieni stipriausių Lietuvoje

  UAB Židinių meistrai - vieni stipriausių Lietuvoje
  CREDIT INFO Lietuva pripažino UAB Židinių meistrai vieną iš mokiausių įmonių Lietuvoje....

  Židinių ir dūmtraukių rinkos kuratoriai

  Židinių ir dūmtraukių rinkos kuratoriai
  Lietuvos nacionalinė židinių ir dūmtraukių montuotojų asociacija darbuojasi vos ketverius metus. Jos narių teigimu, &sca...

  Ugniakurai šildantys vandenį

  Ugniakurai šildantys vandenį
  Vandenį šildantys ugniakurai – šiuolaikiniai ekologiški šildymo įrenginiai, kuriuos ga...

  Naujas veidas - naujos galimybės

  Naujas veidas - naujos galimybės
  Naujos svetainės misija – būti paprasta, struktūrizuota, informatyvia ir interaktyvia vieta, kur Jūsų noras turėti...

  Kaip paruošti židinį dažymui

  Kaip paruošti židinį dažymui
  Jeigu  pavargote nuo įprastos raudonos, kaštoninės ar juodos židinio spalvos, tikriausiai jūs vis dažniau pa...

  Įdėklas į kaminą

  Įdėklas į kaminą
  Visi vamzdžiai, pagaminti iš nerūdijančio plieno skardos (įdėklais jų vadinti negalima)nustatyta tvarka nepaženkl...

  Kaip pasirinkti meistrą

  Kaip pasirinkti meistrą
  Meistro pasirinkimo kriterijai
  Internete skelbimuose neretai gali perskaityti: 10, 12, 15 metų patirtis.
  ...

  Akumuliacinės plokštės

  Akumuliacinės plokštės
  Daugiau nei 90proc. Lietuvoje pastatomų židinių yra iš konstrukcinių – izoliacinių medžiagų. Mes Jums norim...

  Išrinktas gražiausias židinys bei prizų laimėtojai

  Išrinktas gražiausias židinys bei prizų laimėtojai
  Kovo 20 dieną buvo išrinktas gražiausias židinys. Rinkimus organizavo "Židinių meistrų klubas" ir "...

  Blogai traukia - kviesk kaminkrėtį

  Blogai traukia - kviesk kaminkrėtį
  Už blogai prižiūrimą kaminą namo savininkui gali būti skiriama 200 litų dydžio bauda. O jei dėl tokio aplaidumo kiltų ga...

  Nesidžiaugia židiniu

  Nesidžiaugia židiniu
  Prieš keletą savaičių akylesni „Druskininkų naujienų“ skaitytojai pastebėjo neįprastą skelbimą, kuria...

  Prastas židinys - paties pirkėjo problema

  Prastas židinys - paties pirkėjo problema
  Antrą žiemą neveikiantis židinys, daugiau nei metus trukęs teismų maratonas ir jokių vilčių, kad bus atlyginta žala. Tai...

  Kaip elgtis kilus gaisrui

  Kaip elgtis kilus gaisrui
  Pagrindinės gaisrų priežastys – neatsargus gyventojų elgesys su ugnimi (52 proc.), netvarkinga elektros įranga ir ...

  Spartherm - prestižiniai vokiški židiniai

  Spartherm - prestižiniai vokiški židiniai
  Pakeiskite savo dienotvarkę ir leiskite savo pojūčiams pakeliauti po ugnies šalį. SPARTHERM Jums siūlo auk&scaron...

  Granulinės krosnelės KALOR

  Granulinės krosnelės KALOR
  Norime pasiūlyti Italų kompanijos "Mitsui" sukurtas krosneles Kalor pagal kanadietišką projektą i&scaro...

  Kaip tinkamai pasirinkti kaminą

  Kaip tinkamai pasirinkti kaminą
  Kaminai montuojami iš plytų, betono, metalo, keramikos ir netgi iš stiklo. Su kondensato nutekėjimu ir be ...

  GRENAISOL konstrukcinės-termoizoliacinės plokštės

  GRENAISOL konstrukcinės-termoizoliacinės plokštės
  Dauguma žmonių nesidomi arba tiesiog nekreipia dėmesio į tai, kokios statybinės  ar izoliacinės medžiagos naudojamo...

  Apsauginiai stiklai

  Apsauginiai stiklai
  Apsaugai prieš židinį, po krosnelėmis plačiai naudojamas grūdintas stiklas. Grūdintas stiklas – tai ne tik ...

  Kaminas krosniai ir Kalėdų Seneliui

  Kaminas krosniai ir Kalėdų Seneliui
  Tikriausiai girdėjote, kad Kalėdų Senelis į namus patenka pro kaminą. Sunku tuo patikėti? Tai todėl, kad pas mus kaminai...

  Spalvos

  Spalvos
  Spalvos kiekvieną žmogų veikia skirtingai, tačiau mokslo ir iš senovės papročių yra įrodyta bei nustatyta, jog sp...

  Akmenų horoskopas zodiako ženklams

  Akmenų horoskopas zodiako ženklams
  Pristatome horoskopą 12 zodiako ženklų pagal akmenų rūšis. Kristalai ir brangakmeniai – tai tam tikros vei...

  SCHIEDEL ISOKERN moduliniai lavos kaminai

  SCHIEDEL ISOKERN moduliniai lavos kaminai
  "Isokern" kaminų sistemos gali būti montuojamos sudėtingiausiomis sąlygomis. Pemzos pranašumas tas, kad...

  Ką reikia žinoti apie apdailą

  Ką reikia žinoti apie apdailą
  Ar susimąstote, kodėl marmuro aplinkoje kalbamės žemesniu tonu, o žingsniai automatiškai tampa lėtesni? Gal tai t...

  Schiedel montavimo instrukcija

  Schiedel montavimo instrukcija
  Tradicinius plytinius kaminus pamažu keičia nauji keramikiniai kaminai. Jų viduje esantis iš šamotinės ker...

  ANKSTESNE KITA U?DARYTI