Paprasčiausias būdas išsirinkti židinį

UAB Židinių meistrai
Vilniaus g. 14A, Grigiškės,
Vilniaus miesto sav.
Darbo laikas: I-IV 8.00-20.00, V iki 17.00
Tel.: +370 688 88695
info@zidiniumeistrai.lt

icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon

Dėmesio! Dėl padidėjusio prekių užsakymų kiekio, prekių gamyba ir pristatymas gali vėluoti 5-8 darbo dienas. Atsiprašome už nepatogumus.

Paslaugos

  • Mūsų darbai

  • Ugniakurai

  • Krosnelės

  • E-Parduotuvė

  • Apdaila

  • Šildymas

  • Kaminai

  • Išsirink sau židinį

  • Priedai

  • Kainininkai

  • Keramikiniai stiklai

  • Apsauginiai stiklai

  • Schiedel kaminai

  • Daugiau...

  • Apie mus

  • Kodėl verta rinktis mus?

  • Teisės aktai

  • Naudinga informacija

  • D.U.K.

  • Noriu sužinoti

  • Sąvokų žodynas

  • Konsultacijos

  • Kontaktai

  • Dažiausiai užduodami klausimai

    1) Kas tai yra marmuras?
    2) Kam naudojamas marmuras?
    3) Kokiais būdais išgaunamas natūralus akmuo?
    4) Kaip skiriasi akmens charakteristikos nuo jo gavybos vietos?
    5) Koks gali būti marmuras?
    6) Kas tai yra natūralus akmuo?
    7) Natūralaus akmens privalumai?
    8) Kas tai yra granitas?
    9) Natūralaus akmens apdaila Lietuvoje?
    10) Kuo skiriasi natūralus akmuo iš Italijos, Švedijos, Afrikos?
    11) Kur ir kokiems tikslams naudojamas granitas?
    12) Ar tiesa, kad natūralus akmuo yra radioaktyvus?
    13) Kokias medžiagas naudojate?
    14) Židinio apdaila?

    1. Kas tai yra marmuras?

    picture
    Marmuras – gamtos sukurtas įvairiaspalvis meno kūrinys. Pavadinimas kilęs nuo graikų kalbos žodžio marmaros, Išvertus į Lietuvių kalbą tai reikštų „spindintis akmuo“. Veikiant saulei, jos spinduliuose marmuras kaip ir atgyja, iš jo pagaminti gaminiai sukuria savotišką aurą. Mikelandželas dievino marmurą, jį vadino Dievo šviesa. Marmuras, tai ne tik balta spalva. Tai rožinės, pilkos, žalios, žydros, raudonos, rudos, net ir juodos spalvų susiliejusių tarpusavy gamtos kūrinys.

    2. Kam naudojamas marmuras?

    picture
    Marmuras, puiki apdailos medžiaga, plačiai naudojama šiuolaikinės statybos tiek vidaus, tiek ir išorės apdailai. Marmurą galima panaudoti beveik visuose apdailai numatytuose paviršiuose. Tai priklauso nuo jo parametrų ir tinkamumo tam tikromis oro sąlygomis. Plačiausiai marmuras naudojamas židinių, palangių, barų, kolonų, laiptų, baldų, baseinų bei vonios kambarių apdailai. Marmuras, kaip ilgaamžiškumo ir prabangos elementas, visada išliks originalia apdailos medžiaga net ir keičiantis madoms.

    3. Kokiais būdais išgaunamas natūralus akmuo?

    picture
    Akmens kokybei yra svarbus jo gavybos būdas. Yra trys tokie būdai:
    1. Sprogdinimo būdas.
    Šis būdas plačiai buvo naudojamas buvusioje TSRS. Jis gan pigus, tačiau nukenčia tokio akmens kokybė, atsiranda mikro įtrūkimai. Naudojant sprogdinimo būdą nemažai akmens susigadina.
    2. Atskėlimas oro pagalve.
    3. Išpjovimas iš uolienos. Šiai dienai tai pats populiariausias, bet kartu ir brangiausias gavybos būdas. Privalumas yra tai, kad praktiškai naudojant tokį būdą nebelieka atliekų.

    4. Kaip skiriasi akmens charakteristikos nuo jo gavybos vietos?

    picture
    Gamtoje nėra nieko vienodo, todėl tiek marmuras, tiek ir granitas skirtingose šalyse turi savų ypatybių. Marmurą apdirbančios įmonės jo neimportuoja iš buvusių NVS šalių dėl jo gavybos būdo – sprogdinimo.
    Kuo smulkesnis natūralaus akmens gyslotumas ar grūdėtumas, tuo jis tvirtesnis ir ilgaamžiškesnis.

    5. Koks gali būti marmuras?

    picture
    Žiūrint į marmuro spalvas, marmurus galima būtų suskirstyti į šviesius (baltuosius) ir spalvotuosius. Spalvotiems marmurams daugiau būdingas gyslotumas, pasireiškiantis įtrūkimais, užpildytais įvairiais gamtos „cementais“. Spalvotas marmuras paprastai turi daug atspalvių ir taip vadinamų akmens gyslų. Su marmuru reikia elgtis labai atsargiai. Renkantis marmurinę apdailą savo būstą galima padaryti tiek šiltą ar šaltą, lengvą ar masyvų, brangų ar prabangų, šviesų ar tamsų...

    6. Kas tai yra natūralus akmuo?

    picture
    Lietuvoje plačiausiai naudojamos dvi rūšys: marmuras ir granitas. Natūralus akmuo – tai apdailos medžiaga, plačiai naudojama statyboje ir jau tūkstančius metų žavinti visus, norinčius, kad jų būstas atrodytų prabangiai. Nei viena statybinė medžiaga negalėtų pasigirti tokiomis „amžinomis“ savybėmis. Kiekvienas natūralaus akmens gaminys yra unikalus.

    7. Natūralaus akmens privalumai?

    picture
    Dekoratyvus – galimybė poliruoti ir lengvai apdirbti;
    tvirtas – vidurinė grupė (gniuždymas – 25 MPa);
    ilgaamžiškas – 100 - 150 metų. Privačiuose namuose laiptų pakopos tarnaus apie 500 metų.
    atsparus vandeniui (įsigeria iki 1%);
    universalus – jį galima panaudoti tiek vidaus, tiek ir išorės apdailai, pritaikyti tiek klasikiniam tiek ir šiuolaikiniame interjerui.
    ekonomiškas – atsižvelgiant į tai, jog natūralaus akmens panaudojimas apdailai yra ilgaamžiškas, tai jo eksplotacija 5- 8 kartus yra pigesnė, nes nereikia perdažyti ar pan.
    Marmuras gan tvirta, ilgaamžiška apdaila, kurią gana lengva pjaustyti, klijuoti, poliruoti.

    8. Kas tai yra granitas?

    picture
    Pavadinimas kilęs nuo italų kalbos žodžio granito grūdėtasis. Tai labiausiai paplitusi akmens rūšis, susidedanti iš kvarcitų. Granitas - tai viena iš seniausių žmogaus naudojamų statybinių medžiagų.
    Granitas – plačiausiai naudojama akmens rūšis. Granitą galima atskirti pagal jo grūdėtąjį „raštą“. Granito spalvų gama yra gan plati. Turėdamas tvirtą paviršių, bei nebijantis mechaniniu ir gamtos veiksnių, granitas plačiai naudojamos tiek vidinei, tiek ir išorinei apdailai. Sunku nepastebėti iš granito pagamintų laiptų pakopų, baseinų, virtuvės stalviršių, barų, palangių bei židinių apdailos. Granitas atsparus trinčiai. Gniuždymui, nebijo purvo.

    9. Natūralaus akmens apdaila Lietuvoje?

    picture
    Lietuvoje tiek marmuro, tiek ir granito apdaila yra neitin paplitusi dėl palyginus gan aukštos gaminių kainos. Mūsų nesieja jokia praeitis su marmuru, nėra susiformavusių jokių tradicijų. Dar vieną kaip priežastį galėčiau paminėti tai, kad daugelis turtingų firmų persistengia naudojant šią apdailą savo interjerų papuošimui, tuo padarydami jį šaltu.
    Tačiau tenka pastebėti, kad vis dažniau ir dažniau architektai, įveda šią apdailą į savo projektuojamus objektus. Žvalgydamasis po paroda „Resta-2005“ radau keletą šios apdailos pavyzdžių. Dėl to galima būtų pagirti I.Į „Smigė“ vadovus, kurie jau keletą metų iš eilės propaguoja marmuro bei granito apdailą. Bet žmogui neužtenka pamatyti vien plokštės pavyzdžius. Jam reikalingas produktas ir tai, ką galima iš jo pagaminti. Tai galėtų būti vonios kambario elementai, įvairios vazos, palangės, stalviršiai ir pan. Minimalistinio stiliaus židinio apdailą galima buvo surasti „Vilpros“ židinių salono stende, tačiau man geriausią įspūdį paliko firmos „Vyrų darbas“ demonstruojama šios rūšies apdaila.

    10. Kuo skiriasi natūralus akmuo iš Italijos, Švedijos, Afrikos?

    picture
    Tai priklauso nuo keleto faktorių:
    Spalvų gama. Natūralus akmuo iš Brazilijos, Prancūzijos, Italijos išsiskiria spalvų įvairove ir jų nepasikartojimu;
    Apdirbimas. Granitas iš Brazilijos ir Afrikos pasižymi savo tvirtumu;
    Gavyba. Europoje akmuo buvo išgaunamas jį išpjaunant iš uolienos, buvusioje TSRS jį sprogdino.

    11. Kur ir kokiems tikslams naudojamas granitas?

    picture
    Atsižvelgiant į puikias granito savybes, jis plačiai naudojamas viešose vietose kaip grindinys (Rotušės a. Vilniuje – kiniškas granitas), grindų plytelės („Ermitažas“ Vilnius, Ozo g.), nemažai granito panaudota mūsų kurorto Palangos Basanavičiaus gatvės įrengimui. Jis plačiai naudojamas laiptų pakopų gamyboje, yra ilgaamžiškas.

    12. Ar tiesa, kad natūralus akmuo yra radioaktyvus?

    picture
    Tai priklauso nuo jo gavybos vietos. Lietuva laikosi Europos sąjungos reikalavimų, todėl nerimauti nėra ko, tačiau siūlyčiau pasidomėti, ar jus dominantis akmuo nėra atvežtas iš Černobilio

    13. Kokias medžiagas naudojate?

    picture
    UAB „Židinių meistrai“ naudoja tik aukštos kokybės, Lietuvoje sertifikuotas statybines bei apdailos medžiagas. Klientui pageidaujant remiantis sertifikatu, naudojamoms medžiagoms yra išrašoma atitikties deklaracija.

    14. Židinio apdaila?

    picture
    Židinio apdaila - tai fantazijos reikalas. Apdailai galima panaudoti akmenį (marmuras, granitas, dolomitas, lauko akmuo – skaldytas, tašytas, degintas), medį, keramikines plyteles, koklius, metalą, įvairias plytas, įvairią imitacinę klijuojamą apdailą, tinką, gipso kartono plokštes, stiklą. Pas mūsų klientus tenka rasti židinius apklijuotus netgi tapetais ar nudažytus aliejiniais dažais (pasirinkimo laisvė...).

    Židiniai ir jų įrengimas | Ugniakurai ir šildymas | Kaminai ir trauka | Kūrenimas ir malkos | Apdaila ir medžiagos | Kainos ir garantijos |

     

    ANKSTESNĖ KITA UŽDARYTI